Mūsu Ziemassvētku eglīte

Vīrs mani šovakar iepriecināja ar skaistām bildēm no bērnu šīsdienas darbiņa, tāpēc vēlos padalīties  un parādīt bērnu veikumu arī jums! Arī mūsmājās ir Adventa laika kalendārs. Katru dienu (gandrīz katru dienu) bērni atver aploksnīti un tajā ir kāds uzdevums/aktivitāte/ierosme kādai nodarbei. Internetā ieraudzīju ideju par eglīti no papīra šķīvīšiem. Tad nu ar bērniem divu dienu laikā to īstenojām.

Eglite 001+

Pirmajā dienā krāsojām šķīvīšus, izmantojot tikai zilo un dzelteno krāsu. Uzspiedu šīs krāsas uz paletes un vaicāju bērniem, kā lai mēs tagad dabūjam zaļo krāso, jo man ir tikai zilā un dzeltenā. Adriana teica: “Jāpieiet pie Tava maisa un jāpaņem zaļā!” ;) Es teicu, ka to izmantot nevaram. Tad Adīte turpināja un teica: “Nu labi, sajauksim dzelteno ar zilo!”

Bērni papīra šķīvjus krāsoja ar švammītēm, ar rokām, ar otiņām … varētu izmantot jebko, ar ko var pakrāsot un jaukt krāsas. Bērniem ļoti patika sakrāsot arī savas rokas. :)

Kad šķīvji bija sakrāsoti, likām tos žūt.

Nākamajā dienā eglīti dekorējām. Izmantojām māsīcas Annas dekoratīvo caurumotāju un no dekoratīvā papīra (pirkts veikalā Tiger, Galerijā Rīga) spiedām aplīšus un tad tos pielīmējām katrs pie sava šķīvīša.
Pēc tam “stutējām” egli (bērniem dikti patika vērot, kā uz sienas veidojas egle) – ar papīra līmlentu pielīmēju to pie virtuves sienas (varētu arī ar līmmasu).

Eglite 002+

Tad, kad rotājumi eglītē bija “sakārti” (pielīmēti), tad vajadzēja “aizdegt” svecītes. Sagriezām kokteiļu salmiņus (no viena sanāca trīs svecītes) un liesmiņu izveidojām no dzeltenā zīdpapīra (tā varētu būt arī dzeltena salvete).

Eglite 003+

Kā redzams pirmajā foto, tad arī mūsu eglīte tika pie “zvaigznes” –  tās ir manas, Adrianas un māsīcas Emīlijas rokas – apvilktas uz dzeltena papīra, tad izgrieztas un ar līmmasu pielīmētas.

Bērni par galarezultātu ir dikti priecīgi (es arī) un nu arī mūsu mājās ir Ziemassvētku eglīte. :)

Lai jums jauks un pēc iespējas mierīgs un harmonisks turpmākais Adventa laiks!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

2 domas par “Mūsu Ziemassvētku eglīte

  1. Adrianai taisnība-mamma noteikti ir to zaļo krāsu aizmirsusi savā maisā, kur ir viss!:) Bet Tu gribēji tā pedagoģiski…:) Ideja par eglīti no šķīvjiem ļoti skaista! Tiešām veids, kā pašiem bērniem radīt un nevar kļūdīties, jebkurš rezultāts izskatīsies ļoti skaists, pat daļēji izkrāsots šķīvis, jo tad tas zars būs apsnidzis!
    Bet vislabākais no visas eglītes ir svecītes! Ļoti attapīgs risinājums! Paldies!:)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s