Par mani

Sveiki!

Mani sauc Evelīna. Esmu meita, sieva un mamma.

Es esmu meita saviem jaukajiem vecākiem Ligitai un Uldim un esmu pateicīga viņiem par vērtīgo “bagāžu” (visu, ko viņi man ir mācījūši un ļāvuši piedzīvot), ar kādu varēju uzsākt savu patstāvīgo dzīvi. Tagad, kad pašai ir bērni, daudz labāk saprotu savus vecākus, viņu mīlestību un mūsu (5 bērnu) audzināšanu.

Es esmu sieva vīram Andrim (manuprāt, vienam no labākajiem fotogrāfiem, kuru pazīstu) jau 17 gadus. www.sprogis.lv un https://www.instagram.com/andris_/ var aplūkot viņa portfolio.

Esmu mamma meitai AM, kura piedzima 2008. gadā, dēliem NK, kurš ir dzimis 2009. gadā, AK, kurš pasaulē nāca 2011. gada septembrī, Zvaigžņu puisītim Gustavam, KS, ar kuru satikāmies 2015. gada septembrī un mūsu Zvaigžņu puisītim Danielam, ar kuru satikāmies un atvadījāmies 2019. gada pēdējā dienā. Par mazulīšu zaudējumu ir vairāki ieraksti arī manā Instagram kontā – https://www.instagram.com/p/CPB0OaUp_Ak/ un https://www.instagram.com/p/CPB0d-Ppz4f/
Visi mūsu bērni ir dzimuši plānotās mājdzemdībās.

Uzzināt kaut ko vairāk par mums un arī Gustavu var šajā rakstā portālā Delfi.lv

Kā nu protu, tā mēģinu un cenšos (kopā ar vīru un visiem opapiem, omammām, radiem un draugiem :)) radīt bērniem apstākļus, lai viņi var augt un attīstīties un veidoties par Lieliem cilvēkiem.

Esmu beigusi Montesori pedagoģijas kursus darbam ar bērniem vecumā no 3 līdz 12 gadiem. Turpinu mācīties, lasot grāmatas un dažādus resursus internetā, kā arī, cik vien iespējams, apgūto praktizēju ar saviem, radu un draugu bērniem.

2022. gada pavasarī kopā ar vīru vērām durvis “Evelīnas virtuālajai skolā”, kurā piedāvāju Montesori tiešsaistes kursus – https://evelinas-virtuala-skola.thinkific.com/

Pirms piedzima mūsu pirmais bērns, manas darba gaitas arī bija saistītas ar bērniem. Esmu strādājusi pirmskolā “Mazais prātnieks” par angļu valodas skolotāju un Rīgas Mateja draudzē par Bērnu kalpošanas vadītāju (kas sevī ietvēra Svētdienskolas, Vasaras Bībeles skolu, nometņu un citu bērnu pasākumu/aktivitāšu organizēšanu). Jāsaka, ka ar citiem bērniem strādāt ir bijis vieglāk nekā ar savējiem. ;) Ja runātu līdzībās, tad varētu teikt, ka es esmu kā dimants un mani bērni ir kā smilšu graudiņi, kas turpina mani pulēt un pulēt. Un ne jau vienmēr tas ir patīkami. :)

Patīk tikties ar citām mammām un vadīt nodarbības bērniem.

Mums ar vīru ļoti patīk kāpt kalnos (“hiking” izpratnē). Kad bērni vēl mazliet paaugsies, tad atsāksim šo nodarbi. Visiem kopā mums patīk doties arī vienkāršās pastaigās vai ekspotīcijās (garākos pārgājienos pa tuvāko apkārtni).

Svētdienās, kad vien esam Rīgā un veseli un nav citu šķēršļu, dodamies uz Mateja baznīcu.

Viens no maniem mīļākajiem Bībeles pantiem ir “Lieli ir Tavi darbi, Kungs mans Dievs, ko Tu mūsu labad esi darījis, un diženas ir Tavas svētības pilnās domas par mums! Taviem brīnumiem un padomiem nav nekā līdzīga. Kad pūlos tos izteikt un pasludināt, es nespēju tos saskaitīt.” (Psalms 40:6)

MammasSmaids-logo


Blogā “Mammas smaids” rakstu par ikdienu kopā ar bērniem. Cenšos mājas vidi kārtot/veidot bērniem draudzīgu un pieejamu pēc Montesori principiem. Tāpēc manā blogā atradīsi ierakstus gan par Montesori pedagoģiju, gan par mūsu ikdienu, gan par citām vērtīgām lietām, kas vairāk vai mazāk ir/būs saistītas ar bērniem.

Filisa Džeimsa (Phyllis D. James) ir teikusi: “To, ko bērns nesaņem, viņš reti kad ir spējīgs vēlāk dot.” Tāpēc vēlēšu mums vecākiem un tiem, kas strādā ar bērniem, lai mums izdodas sev uzticētajiem bērniem iedot visu to labāko un iedot to bagātīgi, lai viņi pēc tam var iet pasaulē un ar visu saņemto bagātīgi svētīt citus!

Lai Tev vērtīgs un iedvesmojošs laiks šajā blogā un lai skaists laiks kopā ar savu ģimeni!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

P.S. Ar mani vari sazināties, rakstot epastu uz evelina@mammassmaids.net

4 domas par “Par mani

  1. Paldies par šo brīnišķīgo blogu! :) Man vēl nav bērnu, bet esmu ģimeni un bērnus vienmēr uzskatījusi par savu prioritāti, un pavisam nejauši, lasot internetā, uzdūros šim blogam, kā arī saitēm uz vēl dažiem citiem! Tiešām iedvesmojoši, tāda sajūta, ka būtu atradusi savu dzīves sūtību! Nezināju iepriekš par Montessori, tagad tiešām atvērusies jauna pasaule.. Un tas, ka Jūs esat kristiete, vēl tikai stiprina manu pārliecību, ka es gribu, lai mana dzīve virzās līdzīgā virzienā!
    Liels, LIELS paldies par visu, un lai veicas un lai Dievs svētī bagātīgi gan rakstīšanu,gan visu Jūsu ģimeni!

  2. Evelīna, paldies par Jūsu vēlmi dalīties ar savu laiku, idejām, mīlestību, kas tik dāsni tiek dāvāti pasaulei caur katru bloga ierakstu. Evelīna, lai Jums un Jūsu ģimenei veiksme katru dienu ceļabiedros ir:)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s