Pavasara nodarbību cikls “Montesori mājas apstākļos” #2015 (04.03. papildināts ar P.S.)

Kādas mammas iedrošināta 2012. gada rudenī uzsāku vadīt nodarbības mammām/tētiem/omammām/auklītēm/skolotājām un citiem interesentiem par Montesori pedagoģiju un par to, kā darboties ar bērnu pirmskolas vecumā pēc šīs pedagoģijas principiem. Prieks par brīnišķīgajiem un ieinteresētajiem 77 pieaugušajiem (tai skaitā 3 tētiem), ar kuriem šo gadu laikā nodarbību ciklā man ir bijusi iespēja tikties un iepazīties!

Arī šajā pavasarī tiek organizēts nodarbību cikls “Montesori mājas apstākļos”.

MMA pavasaris 2015+

Linda pēc nodarbību cikla uzskaitīja par vairākiem ieguvumiem:

“1. Ir iedvesma darboties vairāk ar savu dēlu, jo ieguvu ļoti daudz jaunas idejas. 2. Ieguvu to, pēc kā gāju – pēc struktūrētas darbošanās ar dēlu mājās, jo bērns bērnudārzā neiet un neies, bet gribējās kādu struktūru un mērķi mūsu darbiņiem pa māju. Tā mazais vairāk iemācās un arī man ir tāda kā drošības sajūta.”

Inese turpina:

Atziņa – cik viegli un forši ir darboties ar bērniem mājās. Un tā iedvesma, kas ir gan tīri cilvēciskais faktors (Evelīna:)), gan arī informācija garajos e-pastos, kuros vienmēr varēs paskatīties, kad radīsies konkrētā vajadzība un kuri ļoti iedvesmo un mudina ar bērniem padarīt kaut ko (vai bērniem piedāvāt) jau šodien un tūlīt.”

Anitai iegūtās zināšanas noder arī profesionāli:

“Tā kā es darbojos ar Godly Play, tad ļoti patika pirmā nodarbība, kad redzēju, kas GP ir nācis no Montesori metodes. Saslēdzās daudzas lietas. Tas man palīdzēs darbā un arī radīja vēlmi pastudēt vēl vairāk. Patika praktiskas idejas, kā dārgos materiālus pagatavot pašiem, kas tiešām atbilst nosaukumam “mājas apstākļos”. Patika arī sapratne, cik daudz Montesori ir izdarījusi un cik daudz ir iespējams izdarīt, ja esi īstajā vietā un saproti savu uzdevumu. Gribētos, lai es arī sekoju savam aicinājumam. Uzrunāja atziņa, ka jādod bērnam reālas lietas un stāsti. Un vēl – ka kārtības izjūta rodas jau no 12 mēnešu vecuma.”

Divu bērnu mamma Karīna piebilst:

“Ieguvumu ir DAUDZ :). Ļoti palīdzēja, piemēram, kā vienkāršas lietas, materiālus, priekšmetus pārvērst uzskatāmā “mācību materiālā”, pie kam ļoti interesantā. Pamēģināju, bērnus tas interesē, un tas man patika visvairāk. Patika, ka daudz uzzināju par pašu Montesori metodi/zinātni, man kā loģiskajam cilvēkam īt īpaši tā liekas tuva, jo visā ir izskaidrojums un loģika. Uzzināju daudz arī par akcentiem un knifiņiem KĀ EFEKTĪVĀK un KĀ PEREIZĀK tās zināšanas bērnam palīdzēt novadīt (veids, piemērotais laiks, materiālu nozīmīgums). Paldies par saitēm, linkiem materiāliem, kas notiekti palīdz nostiprināt iegūtās zināšanas un arī padara proscesu interesantāku.”

Citu mammu atsauksmes var lasīt šeit.

Grupa jau komplektējas (priekšroka tika dota tiem, kuri savu interesi, rakstot uz epastu,
izrādīja jau iepriekšējā gadā), tāpēc informēju, ka ir vēl 4 brīvas vietas.

Nodarbības notiks ceturtdienās – 12. martā, 26. martā, 9. aprīlī, 23. aprīlī,
7. maijā un 21. maijā.

Uz nodarbībām aicinu nākt bez bērniem, lai dalībnieki var netraucēti klausīties un darboties.

Visiem, kuri ir ieinteresēti, aicinu rakstīt uz norādīto epastu.

Jauku nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna :)

P.S. Paldies par jūsu interesi! Grupa ir nokomplektēta!

3 domas par “Pavasara nodarbību cikls “Montesori mājas apstākļos” #2015 (04.03. papildināts ar P.S.)

  1. Mūsu ģimenei šī iespēja bija īpaši vērtīga! Paldies Evelīnai par neizmērāmu iedvesmu, kas tik ļoti izmainīja mūsu dzīvi kopā ar bērnu!

  2. Sveika, Evelīna! Es labprāt pieteiktos uz lekciju ciklu “Montesori mājas apstākļos”! Vai ir vēl kāda brīva vieta?

    Rute Kārkliņa

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s