Rudens nodarbību cikls “Montesori mājas apstākļos” (22:23 papildināts ar P.S.)

Pavasarī kopā ar 15 brīnišķīgām mammām noslēdzām otro nodarbību ciklu “Montesori mājas apstākļos”. Tūlīt jau rudens un arī jaunais nodarbību cikls. Uzklikšķinot uz attēla, ir iespēja iepazīties ar informāciju par nodarbībām “Montesori mājas apstākļos”.

MMARudens2013

Sofijas un Marijas mamma Ilze par lielāko ieguvumu no šī nodarbību cikla raksta šādi:

“Es pateicos Dievam, ka, iepazīstot Montesori pedagoģijas principus, esmu atradusi ceļu, kā pilnveidot un padarīt krāsaināku savu bērnu dzīvi. Tas ir izdarāms katram vecākam, ja vien pieliek pūles, radošo garu un darbošanās prieku, lai radītu saviem bērniem izzinošu un interesantu vidi. Ja pirms kursiem bija apjukums – kā iekārtot atbilstošu vidi, kādus materiālus izmantot, ko pirkt, ko pagatavot pašu spēkiem, kad un kādam vecumam kādi materiāli paredzēti un kā to visu parādīt bērnam, – tad pēc dalības nodarbībās visa plašā informācija “sagūlās pa plauktiņiem” un ieguva noteiktu kārtību un struktūru. Man svarīgākā atziņa, ko sev katru reizi atgādinu, kad gribu, lai bērns kaut ko izdara ātrāk vai labāk, vai kad rodas vēlme kaut ko izdarīt viņa vietā, ir – “palīdzi man to izdarīt pašam!” – ar cieņu izturēties pret mazā cilvēka tempu, gribu, darbošanās prieku, trenēt savu pacietību, piebremzēt sevi un vērot, ar kādu rūpību, interesi un pacietību bērns apgūst jaunas lietas. Būt mammai, draudzenei un skolotājai savam bērnam. Vērot un piedāvāt. Neiejaukties, ja bērns ir koncentrējies darbiņam. Mācīt rūpēties ne tikai par sevi, saviem tuviniekiem, bet arī par līdzcilvēkiem, dabu un pasauli – jau no agras mazotnes.
Pašai šķiet ir “atvērusies” radošā dzirksts – pati daudz ko pamanu, ko iepriekš neievēroju, izdomāju, vai kāds ikdienas materiāls (iepakojums, kastes, trauciņi u.c.) varētu tikt izmantots kādai “montesoriskai” aktivitātei.
Man ļoti patika, ka bija teorētiskie izdales materiāli un, ka nodarbībās notika arī praktiska līdzdarbošanās, kas palīdzēja labāk izprast materiālus un to pielietojumu, lai vēlāk varētu demonstrēt savam bērnam. Nodarbībās tika “iesēta sēkla”, bet lai tā augtu, pašām mammām jādarbojas tālāk, sagatavojot atbilstošu vidi saviem bērniem. Arī materiāli pēc nodarbības tika izsūtīti ļoti bagātīgi.”

Matīsa mamma Diāna turpina:

Lielākais ieguvums bija vingrinājumu demonstrējums klātienē. Tas, ka bija iespējas to visu nofotografēt, pierakstīt un ar savām acīm aplūkot, rokām izmēģināt. Šis nodarbību cikls deva iespēju visu salikt pa plauktiņiem, pa tēmām un sapratu, cik katram materiālam ir plaša pielietojamība, it sevišķi biju pārsteigta par matemātikas materiālu.”

Grupas jau komplektējas (priekšroka tika dota tiem, kuri savu interesi, rakstot uz epastu,
izrādīja pavasarī un vasarā), tāpēc informēju, ka
rīta grupā ir 1 brīva vieta un pēcpusdienas grupā – 5.

Nodarbības notiks ceturtdienās – 26. septembrī, 17. oktobrī, 7. novembrī,
28. novembrī un 12. decembrī.

Uz nodarbībām aicinu nākt bez bērniem, lai dalībnieki var netraucēti klausīties un darboties.

Visām mammām, tētiem (viens tētis jaunajam nodarbību ciklam ir jau pieteicies), omammām, auklītēm .., kuri ir ieinteresēti, aicinu rakstīt uz norādīto epastu.

Jauku nedēļas nogali vēlot,
Evelīna :)

P.S. Paldies visiem interesentiem! Grupas ir nokomplektētas. Ja jums ir vēlme uzzināt par nākamajām nodarbībām, kas varētu būt 2014. pavasarī, tad droši raksti uz norādīto epastu, un informāciju par pavasara nodarbībām jūs uzzināsiet pirmie.

5 domas par “Rudens nodarbību cikls “Montesori mājas apstākļos” (22:23 papildināts ar P.S.)

    1. Ilona, Jūs esat kāda piektā mamma, kas divu dienā laikā interesējas par šādu nodarbību laiku. Tad nu domāsim, varbūt nākotnē ko šādu tiešām piedāvāsim! :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s