Par lidmašīnām, lidostu un katapultu

Šodien meklēju Pinterestā idejas par to, ko vēl varētu darīt ar “saldējuma kociņiem” vai kociņiem, ar kura palīdzību ārsts piespiež pacientam mēli, lai varētu apskatīt kaklu. Uzgāju ideju par to, kā no šiem kociņiem un karsto līmi var pagatavot lidmašīnu.

IMG_1079+

Iedvesmota parādīju ideju bērniem, un mēs kopīgi uztaisījām savas lidmašīnas. Tas bija ļoti vienkārši (instrukcija šeit) – nepieciešami tikai kociņi un līmes pistole (droši vien varētu arī ar PVA (parasto balto) līmi, bet mēs darbojāmies ar karsto līmi). Pēc tam lidmašīnas nokrāsojām (Andrejs arī mēģināja) ar eļļas pasteļkrītiņiem.

IMG_1077+

Pa nedēļu bijām ciemos pie vienas Montesori mammas Litas un bērniem. Un Lita ieteica, ka aptiekā šādus kociņus var nopirkt par labāku cenu nekā rokdarbu vai kancelejas preču veikalos ( laikam pat lētāk nekā bāzē “Rīga” vai veikalā “Valters un Rapa”, šajos veikalos šie kociņi pavisam noteikti ir nopērkami). Atpakaļceļā no ciemošanās pirmā pietura bija Barona centra aptieka, kur nopirku iepakojumu ar šādiem 100 kociņiem, kas maksāja 0.95Ls. Pieļauju, ka ne-centra aptiekās un citos aptieku tīklos šos kociņu varētu iegādāties par vēl labāku cenu.

IMG_1083+

Tad, kad lidmašīnas bija gatavas, uztaisījām savu lidostu (iedvesmai apskatījāmies bērnu enciklopēdijā atvērumu par lidostu), izmantojot gandrīz visus klučus un arī Montesori materiālus – koka klučus, palielu koka atmiņas spēli, sarkanos stieņus, brūnās trepes, rozā torni (pēdējie trīs ir Montesori materiāli). 

IMG_1060+

Šāda izskatījās mūsu lidosta. Grāmatā apskatījāmies, ka uz lidlauka ir ne tikai lidmašīnas, bet arī ugunsdzēsēju un ātrās palīdzības mašīna.

IMG_1066+

Neiztikām arī bez dispečera torņa.

IMG_1063+

Lidmašīna paceļas. Koferiem gan vieta bagāžā nebija, tāpēc tie tik nolikti uz lidmašīnas spārniem.

IMG_1068+

Darbošanās noslēgumā Adriana (5,2 g.v.) no burtu klučiem salika vārdu “lidmašīna”. Ja bērnam ir vēlme vēl padarboties ar šādu vai citu kustīgo alfabētu, tad varētu paturpināt, liekot citus vārdus, kas saistīti ar izvēlēto tēmu – lidosta, lidot, lidlauks, skrejceļš, dispečers u.t.t.

IMG_1090+

Mazliet paturpinot tēmu par “kociņiem”, esot uz veidošanas “viļņa”, uztaisīju arī katapulti.

IMG_1094+

Iedvesma un instrukcija šeit. Ļoti vienkārši pagatavojama – nepieciešami 9 kociņi, 6 gumijas un karotīte. Viens un divi gatavs! :)

Lai jums jauka svētdiena un līdz citai dienai,
Evelīna :)

P.S. Mieru, tikai mieru, katru dienu man šādi ar bērniem padarboties nesanāk, bet par to jau kādā citā bloga ierakstā. ;)

Viena doma par “Par lidmašīnām, lidostu un katapultu

  1. Pat mans 10gadiigais puika buutu sajuusmaa par taadaam pashtaisiitaam lidmashiinaam!!!
    Paldies.par ieskatu :))

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s