Rakstīšanas vingrinājums Olimpisko spēļu kontekstā

Adriana (pašreiz 5,8 g.v.) šorīt strādāja ar Ziemas Olimpisko spēļu sporta disciplīnu rakstīšanas vingrinājumu.

20140212_114924

Ļoti iespējams, ka arī jūsmājās notiek cītīga sacensību vērošana un, iespējams, ka jūsu bērni no bērnudārza vai skolas nāk mājās ar daudz un dažādiem jautājumiem par spēlēm, disciplīnām un sportistiem.

Piedāvāju lejuplādēt manis izveidotu rakstīšanas vingrinājumu Olimpisko spēļu  kontekstā. Varbūt kādam noderēs, rosoties ar bērniem mājās, bērnudārzā vai skolā.

Bērnam tiek iedota, vai nu visa A4 lapa vai sagreizta strēmelēs (pa diviem sporta veidiem) un bērns tiek mudināts pierakstīt atbilstošajai piktogrammai atbilstošo sporta disciplīnu. Ja bērns vēlas, tad papildmateriālus var neizmantot, bet, ja vēlas kaut kur “iemest” aci, tad var izmantot piktogrammu kartīšu materiālu.

20140212_120137

Bērns pats var sevi pārbaudīt vai nu, skatoties uz kartīšu materiālu (vai kādā citā viņam pieejamā materiālā), vai arī, salīdzinot ar mammas/skolotāja uzrakstītajiem paraugiem. Attēlā var redzēt, kā Adriana uz sevis uzrakstītā teksta liek virsū mammas uzrakstīto (manējie uzraksti bija sagriezti strēmelītēs)

Pavisam drīz jau Sirniņdiena (kā mēs to saucam mūsmājās), tās kontekstā ar bērniem var pārrunāt labestības un cilvēcības tematu. Vakar Olimpiskajās spēlēs bija iespēja vērot notikumu, kas tiek atspoguļots daudzos interneta portālos. Mani tas tik ļoti uzrunāja, ka ir vēlme ar šo stāstu padalīties arī ar jums. Šajā linkā ir iespēja redzēt stāstu (bildēs) par to, kā Kanādas komandas treneris palīdz Krevijas komandas pārstāvim situācijā, kad salūzt viņa slēpe.

Sirsnīgu un rosīgu nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna :)

4 domas par “Rakstīšanas vingrinājums Olimpisko spēļu kontekstā

      1. Sākumā sajaucu,bet tad papētīju un tomēr Adriana raksta ļoti labi 5 gadus vecai meitenei, izlasāmi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s