Nodarbība bērniem “Ievads zooloģijā”

Sestdien, 5. aprīlī, sadarbībā ar biedrību Olaines ģimenu atbalstam “Pumpurs” man bija iespēja būt Olainē un  vadīt bērniem (vecumā n0 3 līdz 6 gadiem) nodarbību “Ievads zooloģijā”.
Plakāts

Šajā blogierakstā būs fotostāsts par piedzīvoto, kas varbūt kādu iedvesmos līdzīgai nodarbībai  ar saviem bērniem.

001

Gaidu bērnus un viss sagatavots nodarbībai. Lauviņa, kas sēž baltajā kastītē, man vienmēr brauc līdzi un grib iepazīties ar visiem bērniem.

002

Kad bijām sapazinušies, tad spēlējām spēli – bērniem bija uzdevums sastāties dažādās grupās, dažādās vietās, piem., visiem puišiem pie skapja durvīm un meitenēm pie istabas durvīm. Bērniem, kuriem ir bikses pa labi un tiem, kuriem svārki – pa kreisi. Bērni tika grupēti pēc dažādām pazīmēm  – matu garumiem, frizūrām, apģērbiem u.t.t.

Tad nodarbības dalībniekiem bija iespēja apskatīties, kas ir manā sarkanajā drēbju maisiņā. Tajā bija daudz un dažādi dzīvnieki. Bērni tos ņēma ārā, ja zināja, tad nosauca, kā tos sauc. Visus zvērus salikām apļa vidū un mēģinājām izdomāt, kādās grupās tos visus varētu sadalīt/sagrupēt, piem., pēc kāju skaita, pēc tā, kur viņi dzīvo, pēc tā, ko viņi ēd  … pēc tā, ar kādu skaņu viņi sākas.

003

Pastāstīju bērniem, ka visus dzīvniekus iedala bezmugurkaulniekos un mugurkaulniekos. Uz paplātes atsevišķi nolikām visus tos dzīvniekus, kuriem nav mugurkaula, piem., jūras zvaigzni, jūras zirdziņu, zirnekli un dažādus kukaiņus (taureni, biti, skudru, mārīti, spāri).

004

Tad visus mugurkaulniekus sašķirojām piecās lielajās grupās – zivis, putni, zīdītāji, rāpuļi un abinieki.

014

Noskaidrojām, kas visiem, attiecīgajā grupā esošajiem, dzīvniekiem ir kopīgs, piem., zivis ir aukstasiņu, tām ir zvīņas, tās elpo ar žaunām un tām ir recekļveida olas.

005

Pēc tam arī bērni tika sadalīti piecās grupās. Katra grupa strādāja uz sava paklājiņa ar vienu no Montesori zooloģijas puzlēm (linkā redzēsiet sešas puzles, sestā ir bezmugurkaulnieks – sienāzis).

006

Puzles ir interesantas ar to, ka bērni var izcilāt un iepazīt dažādas dzīvnieku daļas, piem., galvu, priekškājas, pakaļkājas, rumpi, žaunas, vēdera spuras, astes spuras, u.t.t. Kad visas dzīvnieka daļas no puzles ir izņemtas, tad bērns ierauga skeletu (īpašās intereses moments, darbojoties ar šīm puzlēm).

007

Zemāk var redzēt izliktos piecus šķīvjus,  uz kuriem sašķirojām dzīvniekus un bērnus strādājam ar zooloģijas puzlēm.

008

Tad bērni ar vienu no abiniekiem iepazinās mazliet tuvāk, proti, vardi. Kopā ar bērniem noskatījāmies multfilmu par vardes dzīves ciklu.

009

Zemāk var redzēt vardes dzīves ciklu ar firmas Safari 3D modeļiem. Pārrunājām vēlreiz multfilmā redzēto un salikām figūriņas pareizā secībā. Viktorija savā blogā ir sagatavojusi lieliskus materiālus par vardes attīstības ciklu.

011

Tad katram bērnam bija iespēja izveidot pašam savu vardes attīstības ciklu.

010

Bērnu veikums!

012

Tad jau bija pienācis laiks noslēgt nodarbību. Bērni padzērās ūdeni un uzcienājās ar maziem, mīkstiem un krāsainiem zīdītājiem ;) jeb Haribo lācīšiem. Tiem, kuri vēl nesteidzās un vēlējās uzkavēties, bija iespēja uzzināt kaut ko vairāk par ļoti skaistu bezmugurkaulnieku – taureni. Kopā ar bērniem aplūkojām tauriņa dzīves ciklu un pēc tam to atveidojām uz papīra šķīvja ar dažādu plāksteru palīdzību.

013

Paldies Jolantai par viesmīlību un vienmēr laipno uzņemšanu! Par jaunumiem Olaines M0ntesori istabā vari uzzināt  biedrības draugiem.lv un Facebook lapā.

Jauku nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna :)

– – – – –

Foto: J. Briede, biedrība “Pumpurs”

7 domas par “Nodarbība bērniem “Ievads zooloģijā”

    1. Manējiem šoreiz paveicās, ka uz viņiem uztaisīju ģenerālmēģinājumu! :)
      Vispār (tā ir daudzu pedagogu atziņa), ka ar citu bērniem ir vieglāk strādāt nekā ar savējiem. ;) Varbūt Tev arī tā ir?

      1. Man nu tā ir par 200%, tāpēc jau eju vieglāko ceļu un atgriezos darbā. Bet pašas bērni tiešām labi ģenerālmēģinājuma.:):)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s