5 sekunžu likums. #5secondrule

5seconds-1000px

Kad mūsu ģimenei stāv priekšā kāds garāks pārbrauciens, tad mans vīrs bieži sagatavo dažādus “podcasts” (audio raidījumus), kurus pa ceļam klausīties. Parasti pusi ceļa klausāmies mūziku pēc bērnu pieprasījuma un pēc tam – atlasītos raidījumus (visbiežāk tie ir angļu valodā, tad nu bērni varbūt tik daudz vēl nesaprot saturu, taču dzird valodas skanējumu).

Kādā no braucieniem Andris mani iepazīstināja ar autori Melu Robinsu (Mel Robbins). Mēs noklausījāmies šo raidījumu:

Jāsaka, ka viņa mani uzrunāja.

Pašreiz ir iznākusi arī viņas grāmata “The 5 Second Rule: Transform your Life, Work, and Confidence with Everyday Courage”. Grāmata jau stāv manā virtuālajā plauktā (Scribd.com) un ir gatava lasīšanai.

Es visbiežāk dažādus runātājus klausos, kārtojot māju, lokot drēbes vai gatavojot ēst, un kādreiz arī vedot ar ratiem pastaigā jaunāko bērnu (reizēs, kad ir līdzi pārējie berni, nekāda klausīšanās īsti nesanāk). Pēc tam, kad kādā runā dzirdēju domu, ka pastaigas tomēr labāk izmantot pārdomām (arī lūgšanām) un ideju ģenerēšanai, vairs tik daudz raidījumus pastaigu laikā neklausos. Pašreiz.

Mela Robinsa, tāpāt kā mēs visi, ir piedzīvojusi gan pacēluma brīžus, gan periodus, kad rītos negribas kāpt ārā no gultas . Vienā no savas dzīves zemākajiem punktiem viņa izdomāja/atklāja 5 sekunžu likumu. Šeit būs piemērs – Tu guli gultā, zvana modinātājs un Tev ir izvēle: celties augšā vai kārtējo reizi nospiest “snooze” pogu. Tad nu tā vietā, lai pagarinātu miega minūtes un turpinātu rīta agoniju :), viņa iesaka noskaitīt atpakaļgaitā no 5 līdz 1 un “lekt” ārā no gultas. Šī ideja viņai ienāca prātā, kad viņa televīzijā redzēja, kā tiek palaists kosmosa kuģis un kā notiek skaitīšana atpakaļgaitā. Viņa iesaka šo skaitīšanu pielietot ikreiz, kad jūti pamudinājumu rīkoties, bet tiec kārdināts šo darbību atlikt. 5, 4, 3, 2, 1 un Tu veic sen atliktu telefonzvanu. 5, 4, 3, 2, 1 un Tu izslēdz datoru un ierosini bērnam, ka izlasīsi viņam priekšā viņa izvēlēto grāmatu. 5, 4, 3, 2, 1 un Tu aizej samīļot savu laulāto draugu. U.t.t. 5 sekunžu likums var noderēt, lai sāktu kādas lietas darīt un neatliktu tās uz vēlāku laiku.

Šajā video Tu dzirdēsi:

  • kas ir ieradumi;
  • kāpēc svarīgi kontrolēt savas domas un sajūtas;
  • kas ir trauksme;
  • kas ir zināšanu-rīcības plaisa, kas tik daudzus kavē sasniegt mērķus;
  • kā pieņemt lēmumus;
  • kas palīdzēja Melai rīkoties nevis snauduļot;
  • zinātnisko pamatojumu 5 sekunžu likuma iedarbībai;
  • kā pielietot 5 sekunžu likumu biznesa sarunās;
  • ko veiksmīgi cilvēki dara savās galvās, lai turpinātu iet uz priekšu, neskatoties uz savām sajūtām;
  • no kurienes nāk pārliecība.

Varbūt arī Tu šajā raidījumā sadzirdēsi ko noderīgu!
Lai izdevies nedēļas turpinājums un atgriešanās pie ierastā ritma!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

P.S. 5, 4, 3, 2, 1 un blogam “Mammas smaids” ir arī sava Facebook lapa! Aicinu to apmeklēt, spiest “like”/”patīk” un sekot jaunumiem arī tur. Uz tikšanos!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s