LEGO vēsture un pielietojums mācību spēlēs

Kopā ar bērniem vēlējāmies izzināt, kā tad ir radies Lego. Tā nu kopīgi “uzgūglējām” un atradām ļoti jauku mulfilmu par Lego vēsturi.

Tas ir stāsts par kādu dāņu vīru (Ole Kirk Christiansen) – galdnieku, kuram biznesā negāja viegli, bet pārvarot grūtības un sarežģījumus, viņš kopā ar dēlu un citiem sabiedrotajiem izveidoja to, ar ko tik daudzi mūsu bērni ir aizrāvušies.

Multfilmā tiek pieminēts arī Lego parks (Legoland), tad nu noskatījāmies arī video par parka piedāvātajām atrakcijām. Pēc tam bija jāatrod mājas lapa un jāapskatās, cik maksā ieejas biļetes, kā arī uz kartes apskatījāmies, cik tuvu vai tālu ir Dānija un, kā uz turieni vislabāk aizbraukt.

Ar lielu interesi noskatījos BBC dokumentālo filmu “The Secret World of LEGO”

Bija interesanti redzēt, kā kāds jaunietis jau no bērnības ir vēlējies kļūt par to, kurš izdomā jaunus Lego “setus” (komplektus), par to, kādā konkursā viņam jāpiedalās, kas jādara un galu galā, vai tad viņš kļuva par vienu nu Lego dizaineriem. Filmā ir stāsti arī par kādiem pieaugušajiem, kuriem mīlestība uz Lego nav pārgājusi arī lielākā vecumā un kā kāds no viņiem izveido ļoti skaistu putnu kolekciju no Lego. Šeit var aplūkot putnu vīra Toma Pulsoma (Tom Poulsom) skaistos putnus.  Filmā iespējams arī redzēt Lego ofisu Dānijā un mazliet ieskatīties uzņēmuma “virtuvē”. Tiešām interesanti – kā ģimenes bizness ir kļuvis par tik lielu veiksmes stāstu.

Filmu skatījos YouTube, bet pašreiz linku vairs atrast nevaru.

Mēs paši vēl neesam ņēmuši dalību Lego pulciņā, bet Rīgas Skolēnu pils vienu šādu piedāvā. Plašāka informācija šeit.
Rīgas jauno tehniķu centrā arī iespēja apmeklēt Lego pulciņu.

Pinterst plašumos var atrast daudz un dažādas idejas, kā ar Lego palīdzību bērniem mācīt matemātiku (sākot no vienkāršas ciparu un kvantitātes apgūšanas līdz pat iepazīstīnāšanai un manipulēšanai ar daļām, reizrēķinu, dalīšanu u.c.), lasīšanu un citas prasmes. Savā Pinterest mapē esmu atzīmējusi pāris idejas.

Adriana mācās 2. klasē, tad nu ar Lego starpniecību reizrēķina apgūšanu padarījām vēl interesantāku.

Lego rakstam - 03

Iespējams, ka jūs jau atceraties, ka meitai viena no biznesa idejām bija jaunu lego komplektu komplektēšana un pārdošana. Jāsaka, ka viņai izdevās – komplektiņi toreiz tika nopirkti.

Varbūt arī jūsu ģimenē ir kāda jauka ideja, aktivitāte vai pieredze, kas saistīta ar Lego? Ja jums ir vēlme padalīties (ar pa-stāstu vai bildi), tad droši rakstiet komentāru tepat vai arī bloga Facebook lapā.

Lai jauks nedēļas turpinājums!
Ar sveicieniem,
Evelīna :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s