Daļas un daļskaitļi.

Sveiciens rudenī!

Tie, kas manu blogu lasa jau vairākus gadus noteikti atceras, ka pirms DAUDZĀKIEM (kā saka mani bērni) gadiem kopā ar draudzeni Zani organizējām mūsu vecākajiem bērniem (un pēc tam arī otrajiem un trešajiem) tādas kā kopīgas mācīšanās reizes, kuras mēs nosaucām par “Spēlēsim skolu”, mūsu komanda auga līdz pat 5 mammām un 15 bērniem un kļuvām par “skoliņu”.
Dzīve turpinās – bērni aug, bērni dzimst, kādas ģimenes ir mainījušas dzīves vietas, Zanes lielie bērni ir sākuši iet skolā, tāpēc arī mūsu “skoliņa” mainās.

Turpinām kopīgas mācības citā sastāvā – esam 2 mammas un 8 bērni, vecumā no 2 līdz 10 gadiem – tiekamies, kopīgi mācāmies un tad draudzējamies.

Šajā ierakstā padalīšos par to, kā mēs par daļām un daļskaitļiem mācījāmies! Varbūt noder iedvesmai arī Tev, ar bērniem strādājot un kopā esot! 🎉

Marita bija sagatavojusi brīnišķīgas mācības, un es to ļoti novērtēju (nedēļa pirms mūsu tikšanās bija bagāta ar aktivitātēm, kamēr vīrs/tētis bija komandējumā, tāpēc ļoti novertēju, ka varēju par “programmu” nedomāt 🙈😊).

Iedvesma nodarbībai no Sandra Azena un Pētnieku darbnīca💡

Par visu pēc kārtas.

 Mūsu tikšanos mēs iesākām ar kopīgo “apli”, kad uzdziedam sveiciena dziesmu “Hi, hello,..” (https://www.youtube.com/watch?v=fT-bmTNiyLI), dziedājām kanonā un bērniem ļoti patika. 🎶 Par mūziku un bērniem reiz uzrakstīju Satori.lv (https://www.satori.lv/article/ar-muziku-veidotas-attiecibas)

 Pēc tam pastāstījām viens otram kaut ko no piedzīvotā aizvadītajās nedeļās.

Tad Marita mūs uzcienāja ar ābolu. 🍎 Pirmo ābolu viņa sagrieza ļoti haotiski, bet nākamo sadalīja vienādās 10 daļās. Pārrunājam, kurš ābolu dalīšanas veids mums patika labāk.

Teorētiskajā jeb ievada daļā, mēs kopīgi lasījām grāmatu par Apkārtmēra kungu un daļu gadatirgu – “Sir Cumference and the Fracton Faire”. Grāmatu var atrast un “izlasīt”arī YouTube. 📕 (https://www.youtube.com/watch?v=cgznrkNmM1g&t=13s)

004005

Un tad bija laiks “stacijām” jeb uzdevumiem:
1️⃣ “Meklējam lielāko daļskaitli”🔎 (šis uzdevums arī kontekstā ar grāmatā lasīto notikumu daļu gadatirgū) – istabā bija jāatrod noslēpti daļskaitļi. Kad tie bija atrasti, tad nākamais uzdevums bija tos sakārtot augošā secībā – no mazakā līdz lielākam. Palīgā bērni ņēma daļskaitļu apļus, lai varētu labāk saprast, kura daļa tad īsti ir lielāka vai mazāka. 

006007008

2️⃣ “Daļu brokastis” – Mmm, šī stacija bērniem īpaši patika. 😋 Iedomājieties “zviedru” galdu, kur pie katra šķīvja ir uzrakstīta attiecīgās ēdamlietas vērtība. Piem., gabaliņš gaļas ir 1/4 vai gabaliņš siera – 1/6. Ja bērns gribēja gabaliņu gaļas, tad vajadzēja no apaļās maizes šķēles nogriezt 1/4, parādīt vienai no mammām un iemainīt to pret vēlamo ēdamlietu (fiziski mēs nelikām mainīt – bērns, uzrādot īsto daļu NO maizes, dabūja to, ko varētu uzlikt UZ maizes).

009010011

3️⃣ “Daļu māksla” stacijā bērniem bija iespēja salocīt papīru simetriski (veidojot simetriskas locījuma līnijas) un veidot simetrisku daļu mākslu.

012013014

Laiks paskrēja nemanot!

Pēc tam garšīgi paēdām. 🍵 Bērniem bija laiks draudzībai, spēlēm un rotaļām un mums mammā – kafijai/tējai un sarunām.🙂

Nākamreiz turpināsim!

Krāsainu rudens turpinājumu! 🍁

Ar sveicieniem,
Evelīna 🙂

P.S. 18.10.2018. vadīju nodarbību bērniem par Saules sistēmu Montessori attīstības centrā.
22.11.2018. tiek plānota nodarbība vecākiem par matemātikas tēmu. Seko līdzi informācijai Montessori attīstības centra un Mammas smaida FB lapā, lai uzzinātu pirmais konkrētāku informāciju par nodarbību! 🍂 Uz tikšanos! 👋

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s