Grāmatas “Puiku alfabēts” apskats

Šodien pastāstīšu Tev par grāmatu “Puiku alfabēts”. Tās autore ir Līva Eihmane. Viņa radīja grāmatu savam dēlam Ernestam tieši tad, kad Ernests sāka iepazīt burtus. Līva ir ne tikai 33 stāstu, bet arī skaisto akvareļu ilustrāciju autore. Ieskaties Līvas Instagram kontos, tā būs kā pastaiga mākslas galerijā!

Ar visiem saviem bērniem esmu izmantojusi kādas burtu grāmatas periodos, kad viņiem ir bijis īpašs jūtīgums uz burtu apguvi. Tas bija tāds periods, kad viņi visur sev apkārt pamanīja burtus un ar pirkstu vilka pār to kontūrām uz žurnālu vākiem.

Priecājos, ka jaunākais dēls varēja iepazīties tieši ar grāmatu “Puiku alfabēts”.

Mums ļoti patīk, ka katrā grāmatas atvērumā ir skaistas ilustrācijas. Katrā atvērumā ne tikai izlasām stāstu, bet arī izpētām visu, kas ir uzzīmēts.

Stāsti ir jautri un brīžiem tajos tiek savienotas nesavienojamas lietas.

Protams, ka grāmatu lasīt mēs sākām ar burtu “K”. Mūsu Kristapam ļoti patika stāsts par kautrīgo krokodilu Kurtu un kosmosa pētīšanu. Kurts plānoja doties uz Kvavaru. Vai zini, kas tas ir? Tas nav vienkāršs Līvas izdomājums, tā ir pundurplanēta Saules sistēmā un atrodas ĻOTI tālu no Zemes. Kosmosā Kurts līdzi ņem konfektes, kaktusu un arī karstu kakao ar kanēli. Man ļoti patīk, ka katrā stāstā ir ievīti daudzi priekšmeti, kas sākas ar konkrēto burtu.

Un, zini, kas interesanti – stāsti patika ne tikai mūsu tolaik 4gadniekam, bet arī lielajiem brāļiem un māsai. Mēs pat vienu brīdi katru vakaru lasījām pa vairākiem stāstiem. Es šķīru grāmatu un tad kāds no bērniem teica “STOP”, un mēs attiecīgo stāstu izvēlējāmies. Brīžiem viņi balsī smējās par neticamajiem notikumiem.

Grāmatā ir ne tikai stāsti, bet arī instrukcijas. Piemēram, stāstā par burtu “L”, bērns ne tikai uzzina par leduslāci, kurš loterijā laimēja papīra lidmašīnu, kura jāsaloka pašam, bet arī redz “soli pa solim” instrukciju lidmašīnas salocīšanai.

Manam vidējam dēlam bija periods, kad viņš kopā ar šausmīgo šakāli Šū, kurš ķluva par šefpavāru, cepa īpašos Šū šokolādes cepumus. Grāmatā atradīsi supergardo cepumu recepti, to galvenās sastāvdaļas ir valrieksti (vai saulespuķu sēklas), dateles un banāns. Cepumi sanāk vienkārši L-I-E-L-I-S-K-I!

Starp citu, grāmatu izmantoju arī savam toreiz pirmklasniekam lasītprasmes trenēšanai. Viņš izlasīja kādu no stāstiem un tad man par to īsi pastāstīja. Tā kā stāstiņi ir aizraujoši, tad lasītājam šis uzdevums nešķita par nastu. Un trešklasniekam stāstā par šakāli bija jāmeklē visi vārdi ar priedēkļiem.

Un, kas vēl interesanti, mājas lapā var ne tikai iegādāties grāmatu, bet arī plakātu ar burtiem un par brīvu lejuplādēt krāsojāmās un darba lapas par katru burtu. Tātad, ja Tavs bērns labprāt strādā ar darba lapām, tad šī ir lieliska iespēja papildināt lasīšanu arī ar kādu uzdevumu!

Mēs esam ļoti priecīgi, ka mūsu bibliotēkā ir šīs grāmata!
Paldies, Līva, par sadarbību!

Vai jūsmājās jau ir “Puiku alfabēts”?

Līdz vēlākam,
Evelīna 👋🙂

Grāmata ir dāvana projekta #Evelīnasvirtuālāskola ietvaros.
#reklāma #dāvana

Viena doma par “Grāmatas “Puiku alfabēts” apskats

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s