Grāmata “Gadalaiki”

Parādīšu Tev šodien grāmatu, kura mūsmājās ir bijusi lielisks palīgs, lai iepazīstinātu mūsu jaunāko bērnu ar cikliskajām norisēm dabā.

Tā ir Konstancas Dropas grāmata “Gadalaiki”, kuru ir izdevis grāmatu apgāds “Madris”https://www.madris.lv/?&s=1274036283&act=a&id=340

Grāmata ir no sērijas “Kāpēc? Kādēļ? Kā tā?”. Man šīs sērijas grāmatas ļoti patīk, tās ir izzinošas un saistošas. Sērijā ir gan mazāka izmēra ( 17,5 x 20 cm) grāmatas, kas domātas bērniem vecumā no 2 līdz 4 gadiem, gan lielāka izmēra grāmatas (‍23 x 27 cm) bērniem vecumā no 4 līdz 7 gadiem.

Grāmata “Gadalaiki” ir cietlapu grāmata, tātad izturīga, ilgi kalpos. To ir viegli šķirstīt, lapas savieno metāla spirāle. Grāmata ir īpaša ar to, ka tajā ir mīlīgas un reālistiskas ilustrācijas un, to lasot, bērnam ir iespēja atvērt dažādus lodziņus un uzzināt vēl papildu interesantu informāciju vai ieraudzīt kādu pārsteigumu.
Man ļoti, ļoti patīk, ka grāmatā ir arī gada/gadalaiku aplis ar gadalaikiem un arī mēnešu nosaukumiem. Aplis ir tieši tādās pašās krāsās, kā mūsu auduma gada aplis. Grāmata lieliski papildina darbu ar lielo gada apli.

Katram gadalaikam ir veltīts viens grāmatas atvērums.
Manu bērnu uzmanību īpaši piesaistīja atvērums, kurā ir trīs bērni un ar “lodziņu” palīdzību (tie ir dažādi jāvirina) bērni ir jāsaģērbj gadalaikiem atbilstoši un, protams, gadalaiku māja – kuram gan nav interesanti ielūkoties citu cilvēku mājokļos. 😅

Grāmata var lieliski kalpot kā ierosme dažādām sarunām par gadalaikiem.

Paldies apgādam “Madris” par dāvanu!
Šo grāmatu varēsi redzēt arī Evelīnas virtuālās skolas dabaszinību kursā.

Bērni vēl bauda pēdējo vasaras mēnesi, un es jau palēnam sāku gatavoties jaunajam mācību gadam.

Kā jūsmājās? Vēl baudiet vasaru vai visas domas jau rudenī?

Līdz vēlākam,
Evelīna 👋☀️

P.S. Starp citu, grāmatu apgāda “Madris” mājas lapā gandrīz pie katras grāmatas ir iespēja apskatīt eletronisku failu (PDF) un gūt ieskatu konkrētajā grāmatā, arī šajā un citās no sērijas “Kāpēc? Kādēļ? Kā tā?”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s