Rain Gutter Bookshelves – Interesanta ideja grāmatu plauktiem.

i 20170510-161851
Lasītprasmes apguve ir viena no svarīgajām lietām, kas mūsu bērniem ir jāapgūst (ja vēl nav apguvuši).

Dr.Dobsons grāmatā “Zēnu audzināšana” raksta
“Ja jūsu dēls (domāju, ka šeit varētu teikt arī meita) neiemācīsies tekoši lasīt, viss pārējais būs apdraudēts. Tas var iedragāt arī viņa pašapziņu. Tos, kuri iemācās lasīt, sagaida piedzīvojumu pilna pasaule.”
Bērnu rakstnieks Zigmunds Brūvers saka, ka lietojot pareizu pieeju, pat “negribīgi lasītāji” var iemīlēt grāmatas.”

“Zēnu audzināšanas” 205.lpp. Dr.Dobsons uzskaita, kāda tipa grāmatas patiktu zēniem, piem., par varoņiem, kuri kaut ko dara (ir piedzīvojumi), par čūskām, zirnekļiem, lidmašīnām ;), dokumentālā literatūra, …

Vakar internetā uzgāju blogu, kurā kāda mamma rakstīja par grāmatplauktiem, kuriem ir izmantotas ūdens renes – http://raisingolives.com/2009/07/raingutter-book-shelves-tutorial/  Man tā likās ļoti interesanta ideja, tāpēc pameklēju vēl kaut ko par šo tēmu. Izrādās ir pat pētījums par to, ka grāmatu lasīšanu īpaši veicina arī tas, ja grāmatas ir izliktas tā, ka bērns (un ne tikai) var redzēt tās vāku (nevis tikai muguriņu un vēl pie tam viņam (un ne tikai) ir jāpiešķiebj galva, lai varētu izlasīt, kas tad tā īsti ir par grāmatu). Šeit būs links uz pētījumu (tas ir angļu valodā, bet lasās ātri un viegli, jo ir interesants un saistošs) http://www.trelease-on-reading.com/oliver.html.

Citāts no pētījuma –  Students get better at reading by reading. They read more when they reside in environments where they have greater access to reading materials. Students show a greater interest in reading when books are displayed in an inviting fashion with the covers exposed. The cover of a book has a significant effect on a child’s motivation to pick up the book and read it. Although this formula is quite simple and it doesn’t require an enormous investment of a costly software program to operate, the effects are powerful and proven by research to have a significant influence on reading achievement.
Pētījumā ir arī vecāku un pašu bērnu atsauksmes par to, cik forši ir šādi grāmatu plaukti.
Mums, pieaugušajiem, arī acīs vairāk “iekrīt” grāmatas, kurām redzam vāku nevis muguriņu (ieejiet grāmatu veikalā vai bibliotēkā un pavērojiet, kas notiek) un kā redzams, tad žurnālus šādi arī mārketē – ieejot Narvesenā vai kur citur, kur tos var nopirkt, uz mums “raugās” daudz krāsainu žurnālu vāku un tā vien gribas tos paņemt un pašķirstīt. Tāpat ir arī ar bērniem, ja viņi redz skaistu, saistošu grāmatu vāku, viņiem ir interese šo grāmatu paņemt un pašķirstīt un galu galā arī izlasīt.

Gribēju ar šo ideju padalīties, jo varbūt tā var noderēt!

Lai jauks dienas turpinājums,
Evelīna :)

4 domas par “Rain Gutter Bookshelves – Interesanta ideja grāmatu plauktiem.

  1. Prieks, ka likās interesanti. Izmēģinājuši vēl neesam, jāsaprot, pie kuras sienas tad īsti kko tādu varētu mēģināt. Vēl neesam sapratuši. :)

  2. Līga, prieks, ka ideja patīk. Ja realizēsi, dod ziņu! :) Dzirdēju, ka arī viena mācību iestāde pēc līdzīgas metodes/idejas izliks grāmatas, lai mudinātu skolēnus/studentus lasīt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s