Kastaņi, kastaņi

001

Oktobra sākumā mums no laukiem tika atsūtīts liels maiss ar kastaņiem (kastaņi bija ar visām “mājiņām”), kurus Adriana (2,5 g.v.) kopā ar māsīcu Emīliju (2,8 g.v.) (un mazu manu palīdzību) izlobīja.

002

Izlobītos kastaņus bērām bļodās, burkās un citos trauciņos. Adriana paņēma salātu karotes, maisīja kastaņus un teica, ka taisot salātus. Attēlā var redzēt, ka meitenes ar salātu karotēm ber bļodās kastaņus. Šāds vingrinājums trenē roku un sagatavo to rakstīšanai (jāpievērš uzmanība, lai bērns karoti satvertu pareizi – ar trīs labās rokas raksttīšanas pirkstiem). Šāda rotaļāšanās attīstīsta un koordinē rokas (kā bērt, lai nenobērtu garām, cik strauji bērt, cik augstu turēt karoti) un acis (acumērs – attālums starp bļodām), trenē pacietību un gribu. Bērns mācās par kvantitātes maiņām – pilns, tukšs. Šī, it kā parastā rotaļa, bērnā tik daudz ko attīsta.

Dēlam Niklāvam (1,1 g.v.) arī patīk spēlēties ar kastaņiem – sākumā viņš iegremdē rokas bļodā un jau vēlāk sāk tos mētāt pa istabu. Vēl viņam patīk tos mērķtiecīgi likt iekšā kādā burkā vai citā traukā.

003

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s