Adventes kalendārs 2010

Adventes_kalendars_2010

Ja nemaldos, tad pirmais Adventes kalendārs mūsu ģimenei tika atsūtīts no draugiem Vācijā. Tas bija ļoti skaists un ar garšīgām konfektēm – katru dienu citādāku.

Savam vīram Andrim kādas vairākas vārda dienas pēc kārtas dāvināju dažādus Adventes kalendārus (viņa vārda diena kā reizi ir dienu pirms 1. decembra) – viens bija kā kartīte ar lodziņiem un zīmējumiem, cits bija apzīmets/aplīmēts un personalizēts Adventes kalendāra šablons. Sen nebiju tos dāvinājusi, un šogad man bija izdevība trādīciju atkal turpināt. Šorīt Andris kopā ar Adrianu jau ieskatījās, kas ir 1. tūtiņā. Kalendāra ideju ieraudzīju šajā jaukajā blogā http://kids-gazette.blogspot.com/2010/11/adventes-kalendars-advent-calendar.html (konkrētajā rakstā ir aplūkotas daudzas jaukas kalendāra idejas),

Oriģinālā ideja ir atrodama šajā blogā: http://mayamade.blogspot.com/2009/11/count-down-calender-2009.html Manā variācijā par tēmu kalendārs ir apkopotas vairākas internetā redzētās idejas, kuru pamatā ir izlietotu tualetes papīru rullīšu serdītes.
Nepieciesamais
Lai pagatavotu šādu kalendāru ir nepieciešams:
* 24 tualetes papīra rullīšu serdītes;
* vecas notis;
* skavotājs;
* PVA līme (vislabāk tāda, kas der gan auduma, gan citu virsmu salīmēšanai) un otiņa;
* sarkana lenta (pirkta veikalā “TIGER” par 1,-);
* Ziemassvētku knaģīši (pirkti veikalā “TIGER” par 1,-/24 gab.);
* cipari (tos atradu šeit: http://justsomethingimade.com/2009/10/simple-spool-advent-calendars/ šajā adresē ir jauka Adventes kalendāra ideja, kurā izmantotas diegu spolītes);
* zaļš galda dekors – sedziņa (pirms daudziem gadiem pirkts veiklā “TIIMARI”);
* Šķēres un, ja ir šujmašīna, arī tā varētu noderēt;
* Koka līstīte
Un tad, kad viss ir sagatavots, tad jarīkojas šādi:
1. Notis sagriež 9,5x17cm garās loksnēs.
2. Mazliet paplacina rullīšu serdītes un aplīmē ap tām nošu papīra loksnes (šo var darīt arī ar līmzīmuli).
3. Tad vienu galu rullītim nošuj ar šujmašīnu (domāju, ka varētu arī saskavot, bet nemēģināju, rullīši mēdz būt dažādi – citi plānāki un citi biezāki).
4. Pielīmē cipariņu.
5. Ņem sarkano lentu un sagriež to 6 nogriežņos (tik garos, cik plats ir galda dekors), uz katra notiem pieskavo 4 tūtiņas.
6. Tad lentas ar tūtiņām pieskavo pie galda dekora vienādos attālumos un lentu skavojamās vietas noslēpj ar dekoratīvo knaģi. Varētu arī piešūt , bet man bija vieglāk pieskavot. Un tad vēl katru no lentām un tūtiņas apakšējo malu ar PVA līmi pielīmēju pie zaļās sedziņas, lai labāk turētos (ja ir līmes pistole, tad šajā brīdī tā varētu noderēt).
7. Kalendāra augšmalā pieskavo lentu, kuru vajadzēs kārt un nagliņas. Arī šeit skavojuma vietas paslēpu zem knaģīšiem.
8. Pielīmē dekoratīvu banti kalendāra lejas daļā (to izveido no tās pašas sarkanās lentas).
9. Pie augšējās malas piestiprina līstīti, lai kalendāru varētu skaisti pakārt. To izdarīja mans vīrs Andris un arī ar skavotāju.
Tūtās var likt iekšā visu, kas tajās ietilpst. Ja kaut kas ir par lielu, tad tūtā var ielikt norādi, kur tad īstā dāvana atrodas. Tūtiņā var ielikt ne tikai mantu (konfekti, cepumu, mandarīnu, aksesuāru, kaut ko no kancelejas precēm, …), bet arī vēstījumu – kartīti vai vēstulīti. Tas var būt kāds vēlējums vai uzdevums, kas kopā ar ģimeni jāveic.
Un mūzika uz tūtiņām arī ir dažāda: ir jautrāka, ir melanholiskāka, staujāka un lenāka, klusāka un skaļāka … līdzīgi, kā dzīvē – viena diena ir jautrāka, cita mierīgāka, cita skaļāka un vēl cita pavisam klusa. :)
Lai īpašs Adventa laiks arī jūsu ģimenē!

3 domas par “Adventes kalendārs 2010

  1. Ļoti jauka ideja Adventes kalendāram! :)) Un tā darināšana kopā ar bērniem noteikti varētu būt kā aizraujoša nodarbe! :)

  2. Paldies par labiem vārdiem! :)Jāatzīst, ka šī kalendāra tapšanā, bērni asistēja tā mazāk (tieši pie praktiskām lietām, ar savu klātbūtni gan :)). Mazliet lielākiem bērniem noteikti varētu ļaut darboties daudz vairāk. :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s