Stafete

Pērļu mamma Katrīna man ir padevusi stafetes “kociņu”, kuru es tālāk došu Madarai M., LauraiGintai, Madarai T. un Andrejam! :)

Biju jau manījusi šādas lietas, bet mani personīgi tās nebija skārušas, proti, blogeri mēdz sūtīt viens otram ķēdes vēstules ar jautājumiem un tad kā stafetes kociņu padod to tālāk citiem blogeriem …

Evelina-blogam-1feb2011

Foto: Andris Sproģis

Te būs manas atbildes uz jautājumiem.

1. Kas ir pirmā lieta, ko Tu iedomājies, kad piecelies no rīta?

“Ak, nē! Vai tiešām jau jāceļas?” (Man liekas, ka ar šādām domām mostas lielākā daļa vecāku ar maziem bērniem :)).

2. Pirmā lieta, ko Tu pamani pretējā dzimumā.

Hm? Droši vien – seju.

3. Pirmā lieta, ko ņemtu līdzi uz neapdzīvotu salu?

Tā gan nav lieta, bet dzīva būtne – vīru. :) Un, ja varētu, tad vēl bērnus. Varētu šo vienu lietu nosaukt kā “ģimene” un ar to pilnīgi pietiktu. :)
Un vīram noteikti būtu līdzi fotoaparāts, un mēs taisītu fotosesijas uz neapdzīvotas salas (sk. augstāk redzamo foto). :)

4. Kas ir pēdējais, ko Tu apēdi?

Cepta ola un graudainais biezpiens.

5. Pēdējais cilvēks, ar kuru Tu runāji pa telefonu?

Viena no draudzenēm un mamma.

6. Pēdējā filma, ko Tu noskatījies?

“Invictus” http://www.imdb.com/title/tt1057500/ par Nelsonu Mandelu, par sportu, par piedošanu, par cilvēcību, … . Ļoti laba, tiešām iesaku. Skaistas atziņas un vēstījums, skaista mūzika. Arī aktieri spilgti – Mandelu atveido Morgans Frīmens, bet Dienvidāfrikas regbija komandas kapteini – Mets Deimons.

.7. Pēdējā grāmata, ko lasīji?

“How To Raise An Amazing Child the Montessori Way”, Tim Seldin http://goo.gl/wxvQb un “Montessori pedagoģija”, Helēna Helinga http://goo.gl/jJcJV

Abas lasīju vienlaicīgi. Anglisko varu pavisam noteikti ieteikt, ļoti labi ieteikumi un idejas, kā izaudzināt bērnu, ļaujot viņam darboties un rosīties pa māju, kā pielāgot dzīves telpu arī bērnam (piem., piedāvājot bērnam viņa augumam atbilstošu galdiņu un krēslu, plauktus, kas nav pārbāzti ar rotaļlietām – kā iekārtot bērna istabu un citas istabas, lai tās būtu “bērnam draudzīgas”. Grāmatā ir izklāsts par bērnu sensitīvajām fāzēm (vecums, kad bērns “atveras” vienai vai otrai lietai piem., burtiem, matemātikai) un to, ko vecāks tajās varētu darīt, lai palīdzētu bērnam sasniegt savu potenciālu. Šo grāmatu varētu ieteikt izlasīt visiem vecākiem.

Grāmatu latviešu valodā arī noteikti varu rekomendēt tiem, kuriem šī tēma patiešām interesē. Šī grāmata pašreiz ir atrodama tikai bibliotēkās. Varbūt kādreiz tai būs vēl kādi izdevumi, bet šobrīd grāmatu veikalos tā vairs nav pieejama. Ja jums ir vēlme bērnu vest uz Montessori bērnu māju (vai bērnu dārzu), tad kaut ko par šo tēmu ieteiktu izlasīt pavisam noteikti, lai jūs zinātu, ko sagaidīt attiecīgā iestādē … kādreiz var gadīties, ka iestāde šo vārdu “nes”, bet ne vienmēr pēc attiecīgajiem principiem darbojas.

Tā kā pašreiz par šo pedagoģiju mācos, tāpēc pastiprināti tiek lasīta arī attiecīgā literatūra. :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s