Adventes kalendārs 2011

Piparkukas

Foto: Andris Sproģis

Iepriekšējā gadā izveidoju šādu Adventes kalendāru. Šogad izmantošu šo pašu tikai kabatiņās nelikšu saldumus, bet katrai dienai būs kāds uzdevums vai aktivitāte.
Pārrunājot idejas ar draudzeni, pasmeļoties idejas internetā un domājot par saviem bērniem, ar kuriem darbojamies pa māju (bērnu dārzu pašreiz neapmeklējam), ir izveidots šāds aktivitāšu saraksts, kas, ļoti iespējams, varētu palīdzēt arī Tev padarīt Ziemassvētku gaidīšanas laiku savam bērnam/-iem vēl jaukāku.
Vari izeidot Adventes kalendāru kā 24 aploksnes, kas ar knaģīšiem piespraustes pie lentas, kur katrā no aploksnēm ir uzrakstīts kāds uzdevums vai aktivitāte.
Var arī katru dienu Ziemassvētku zeķē ielikt lapiņu ar attiecīgās dienas uzdevumu.
Vai varbūt katru dienu bērnam pastkastē būs īpaša vēstule, kas pavēsta, kas viņu attiecīgajā dienā sagaida.
Šogad kopā ar bērniem mēģināsim realizēt šādas aktivitātes.
1.12. Iepazīsimies ar “Burtu grāmatu”.
2.12. Uztaisīsim eņģeli no papīra šķīvīša.
3.12. Šajā dienā kopā ar bērniem varētu apmeklēt “Piparkūku darbnīcu” (Dekoratīvās mākslas un dizaina studijā). Linkā ir plašāka informācija par pasākumu (darbnīcā darboties būs iespējams arī 10. un 17. decembra sestdienās).
Mēs uz darbnīcu netiksim, tāpēc pagatavosim lukturīti.
4.12. Mācīsimies Ziemassvētku dziesmas.
5.12. Mēklēsim burtu pārus.
6.12. Griezīsim sniegpārsliņas.
7.12. Mācīsimies skaitāmpantus.
8.12. Liksim ziemas puzli. (piem., aloksnē ir ~ 3 līdz 4 attēli par ziemas/Ziemassvētku tēmu, kas ir sagriezti ne pārāk smalki, un bērna uzvedums ir salikt attēlus).
9.12. Spēlēsim Ziemassvētku Domino. (Tāds ir mūsu mājas spēļu krājumos. Tā kā manā šajā dienā ir plānots izbraukt uz pilsētu, tad izvēlējos tādu aktivitāti, kura daudz laika nepaņems un kuru var spēlēt arī kopā ar tēti vai bērni vieni paši.)
10.12. Locīsim eglīti!
11.12. Spēlēsim spēli “Uzcel sniegavīru”.
12.12. Mācīsimies saiņot Ziemassvētku dāvanas.
13.12. Mācīsimies Ziemassvētku dzejoli “Ziemassvētku vakars …”.
14.12. Izgatavosim Ziemassvētku kartītes. Šeit var aplūkot ļoti daudz un dažādas idejas.
15.12. Pildīsim uzdevumus (internetā ir ļoti daudz un dažādu materiālu, kurus var izprintēt un piedāvāt bērnam atkarībā no viņa vecuma). Šeit ir dažādi uzdevumi atbilstoši Ziemassvētku tematikai.
16.12. Veidosim labirintu no tualetes papīra rullīšiem. Ar lipekli pie sienas tiek pielīmēti tualetes papīra rullīši vai to pusītes, lai pa tiem viegli ripotu koka pērlīte.
17.12. Taisīsim ēdamu egli, izmantojot vafeles tūtiņu, zaļu glazūru (pašreiz domāju, ka tā varētu būt veidota no cukura un zaļās pārtikas krāsvielas). To dekorēt varētu vai nu ar kādiem maziem žāvētu augļu/riekstu gabaliņiem vai krāsainajiem gumijas lācīšiem, vai konfektēm, kas līdzīgas M&M’s. Var arī uzbērt kokosriekstu skaidiņas – sniega efektam. Eglīti var izdekorēt arī ar krāsainajām skaidiņām.
18.12.Šķirosim eglītes rotājumus un dekorēsim eglīti. Uzdevums ir atrodams šeit: eglīte un rotājumi
19.12. Veidosim Ziemassvētku stāsta ainiņu – Kas notika Betlēmē.
20.12. Taisīsim rotājumus eglītei, izmantojot pērlītes un “pudeļu birstītes”.
21.12. Uztaisīsim sniegavīru, izmantojot vates bumbiņas.
22.12. Ziemassvētku zvaigznes veidošana, izmantojot zariņus, kurus pastaigas laikā salasīsim. Ja būs jau uzsnidzis sniegs, tad izdomāsim citu alternatīvu materiāliem, no kuriem pagatavot zvaigzni.
23.12. Cepsim piparkūkas.
24.12. Klāsim svētku galdu un dosimies uz baznīcu.
Lai arī jūsmājās jauks Adventa laiks!
Ar sveicieniem,
Evelīna :)
P.S. Zemāk var aplūkot aktivitāšu lapiņas, kuras likšu Adventes kalendāra kabatiņās.

5 domas par “Adventes kalendārs 2011

  1. Sveika, Evelīna! Paldies par lieliskajiem ieteikumiem! Pēc pagājušā gada bloga ieraksta aktīvi krājām Adventes kalendāram nepieciešamo, un šodien kalendārs ir gandrīz gatavs. Vīrs vēl skavo maliņu, un jau rīt mūsu mazo meitiņu sagaidīs pirmais pārsteigums tūtiņā :) Tevis sagatavotais aktivitāšu saraksts ir aizraujošs un noteikti paņemsim arī no tā kādu ideju!Lai jauks Adventes laiks!

  2. Hi, Niklāvam et al. ir paveicies ar mammīti. Ja es būtu savos jaunajos bērna gados būtu izbaudījis tādu izglītību un audzināšanu, tad jau sen būtu Dieva bērns ar spārniņiem. Tas nekādā gadījumā nav pārmetums manai mammītei, jo man arī bija ļoti paveicies ar vecākiem, jo īpaši ar mammu, par ko esmu milzīgi pateicīgs viņiem. Taču toreiz 1948.g. vēl nebija Interneta un mana mamma neveidoja blogu. Tomēr par visiem blogiem daudzkārt iedarbīgāks audzinātājs ir reāls, praktisks un vajadzīgs DARBIŅŠ, kuru bērns izdara ar savām rociņām. Darbs dara Darītāju un vēlāk arī Meistaru!

  3. Super, super, super..un PALDIES, PALDIES, PALDIES.. :* Kalendārs jau gandrīz gatavs un es tieši domāju par to, ko likt tūtiņās..nu ok, visas šīs aktivitātes es zināmu apsvērumu dēļ :D šogad nevarēšu ar dāmu veikt – nāksies dažas dienas samierināties ar kādu mandarīnu vai jaunu līmzīmuli :D , bet dažas idejas jau ir iegrāmatotas ;)

  4. Aiga, prieks, ka idejas noder un prieks lasīt, ka to īstenošanā tiek iesaistīta visa ģimene! :)Tēti, PALDIES par labajiem vārdiem! :*Zane, prieks, ka arī Tev kas noderēs! Lai tad jauka darbošanās! :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s