Spēlēsim skolu – 1

Janvāra sākumā kopā ar Krūmiņu dienu Zani uzsākām projektu “Spēlēsim skolu”. Viss sākās ar domu, ka vajadzētu atjaunot regulārās tikšanās gan mums mammām, gan mūsu bērniem un, ka šo tikšanos ietvaros varētu arī kopīgi padarboties/pamācīties. Zane nāca ar ideju, ka šo mūsu kopā būšanu varētu nosaukt par “Spēlēsim skolu”, jo tad, kad šī ideja tapa, viņas Anna labprāt darbojās aktivitātēs, kas bija saistītas ar “skolu”. ;)

“Spēlēsim skolu” izskatās šādi – mēs satiekamies piektdienās, dienas pirmajā pusē un kopīgi darbojamies 2 līdz 3 (kādreiz varbūt 4) stundas. Mēs esam 2 mammas un 6  bērni (5 mūsējie un Adrianas māsīca), bērni ir vecumā no pusgada līdz 4 gadiem. Galvenā mērķauditorija mums ir trīs vienaudzes, no kurām divām jau ir 4 gadi un vienai būs maijā.

Mūsu kopā būšanas laikā mēs:

  • prezentējam bērniem jauno materiālu/tēmu (varbūt atkārtojam kaut ko no iepriekšējā tikšanās reizē redzētā/piedzīvotā) un darbojamies ar materiālu;
  • uztaisām kādu rokdarbu saistītu ar tēmu;
  • kopīgi ēdam (vai nu kaut ko, kas pirms tam jau sagatavots vai arī kopīgi gatavojam);
  • vienkārši esam kopā un draudzējamies – pēc augstāk minētajām aktivitātēm mammas mierīgi iedzer kafiju (paplāno nākamo tikšanās reizi) un bērni rosās pa māju un spēlejas.

Sekojot Montessori principiem, sākām ar “Lielo bildi” un ar ģeogrāfijas tēmu. Iepazīstinājām/atkārtojām Saules sistēmas tēmu.

Mācījāmies pantu no Bībeles: “Teiciet Viņu, saule un mēness, teiciet Viņu, visas spožās zvaigznes!” (Ps.148:3)

Tad mēs krāsojām Saules sistēmu.

Un pēc tam veidojām raķetes. Ideju ņēmām šeit.

Imag0444

Un šāds bija gala rezultāts.

Imag0451

Ēšanas pauzē mums toreiz bija Saules zupa (jeb ķirbju krēmzupa) un divas kūkas saldajā. Viena bija Merkura (vai arī Marsa, momentā vairs neatminos) un otra Veneras kūka. :) Kūku nosaukumus izdomājām uz vietas, jo viena bija gaišāka un otra tumšāka. Bērniem šie tematiskie ēdieni patika, tāpēc arī nākamajās tikšanās reizē piedomājām pie uzkodu nosaukumiem.

Nedēļas laikā līdz nākamajai piektdienai savām meitenēm (puiši šīm tēmām vēl tā nepieslēdzās) sagatavojām arī īpašas grāmatas jeb projektu mapītes. Angliski tās sauc par “lapbook” un aprakstu par tām var izlasīt šeit. Par to, kāda mums tā sanāca, uzrakstīšu kādā no nākamajiem ierakstiem (šeit Tu vari aplūkot, kāda “lapbook” sanāca Krūmiņu dienu Annai) un, kamēr es rakstu, šeit vari aplūkot kāda cita bērna paštaisītu “Space Lapbook”.

Lai jums pavasarīgi un līdz vēlākam,
Evelīna :)

P.S. Krūmiņu dienu blogā Zane ir aprakstījusi mūsu otro tikšanās reizi.

– – – – –

Foto: Zane Krūmiņa

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s