Dārgumu meklēšana

Kādā no oktobra piektdienām “Spēlēsim skolu” ietvaros noorganizējām bērniem foto-velo-orientēšanos. Pirms tam biju izstaigājusi maršrutu, pa kuru bērniem būtu jādodas, un nofotografēju “kontrolpunktus”. Tika izvēlēti 7 pieturas punkti. Katrā no tiem bija jāatrod aploksnīte ar uzdevumu un norādi ar fotogrāfiju, kur jādodas tālāk.

Viss sākās pie mūsu mājas, kad, atverot pastkastīti, bērniem tajā atrada sev adresētu vēstuli (es, protams, pirms došanās pastaigā gribēju apskatīties, vai pastkastē nav kāda vēstule :)). Bērni bija ļoti pārsteigti un satraukti reizē, acis viens spīdēja. Izlasījām norādījumus un devāmies meklēt pirmo kontrolpunktu. Katrs no punktiem mūs veda tuvāk un tuvāk apslēptajiem dārgumiem.

Pirmais punkts bija autobusa pietura. Kamēr Zane novērsa bērnu uzmanību, uzdodot kādus jautājumus un uzturot sarunu, es veikli noliku aploksnīti, lai bērni varētu to atrast.

 Kad aploksne tik ieraudzīta, lasījām vēstuli, minējām mīklu un skatījāmies,
kur jādodas tālāk.

 Nākamajā kontrolpunktā bija jāizskaita, cik riteņu ir stāvvietā.

 Tad visi “leca zirgos” un devās uz nākamo punktu.

Šeit mēs mēģinām noteikt, cik īsti rāda ielas pulkstenis.

Tā soli  pa solim, uzdevumu pēc uzdevuma (pa ceļam arī vērojām un noskaidrojām, kas pa koku aug pie mūsu veikala – starp visiem citiem kokiem liepu mūsu bērniem ir grūtāk atpazīt.) tuvojāmies apslēptajiem dārgumiem. Pēdējā norāde mūs atkal aizveda līdz mājām.

Pie mājas vārtiņiem bija aploksne, kurā bija dārza karte un tajā ar sarkanu krustiņu bija atzīmēta paslēpto dārgumu atrašanās vieta. Jāsaka, ka man vēl jāmācās šādas kartes zīmēt un bērniem jāmācās tās lasīt. Viņi apskatījās zīmējumu un pēc tam aizskrēja uz otru pusi. ;)

Veiksmīgā kārtā (ar maziem pamudinājumiem no mammām) bērni apslēptos dārgumus atrada (tie bija paslēpti zem nokritušajām koku lapām).

Attēlā var redzēt kaut ko spīdīgu un spožu! :)

 Un varbūt Tu jau nojaut, kas bērniem rokās. Dārgumu kastē bija Kinder oliņas. Katra no tām bija ietīta folijā un arī kaste bija ietīta folijā, lai spīdīgāks un “dārgāks” skats. :)

Kad dārgumi bija atrasti un apēsti, tad notika dažādas maiņas, jo kā tas gadījās kā nē, tad no 5 oliņām 3 bija mašīnītes iekšā. Tad nu Niklāvs, kurš izvilka zīmoggredzenu, bija priecīgs to apmainīt pret ātro mašīnu – formulu. :)

Šī aktivitāte mums bija padomā kontekstā ar līdzību, kuru var lasīt Bībelē un kuru bērniem pastāstījām iepriekšējā tikšanās reizē – par Debesu valstību un pērli. Debesu valstība ir kaut kas ļoti vērtīgs un dārgs un ir vērts to meklēt. Bērniem droši vien tas pagaidām vēl nav “saslēdzies”, bet nu nekas – mēs mēģinājām. :)

Dārgumu meklēšanu var iekļaut arī dzimšanas dienas ballītes aktivitāšu sarakstā. Bērniem noteikti patiks.

Jāizmanto katra ne-lietainā diena kādai jaukai pastaigai kopā ar bērniem (protams, pastaigā var doties arī tad, kad līst lietus, tikai man ar 3 bērniem (kādreiz 4) vienlaicīgi iziet lietū un vēl visus uzturēt vienlīdz pozitīvā noskaņojumā, varētu būt diezgan liels izaicinājums :).

Jauku nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna

– – – – –

Telefonfoto: Zane Krūmiņa

Viena doma par “Dārgumu meklēšana

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s