Mannā putraimi un rakstītprasme

Šodien parādīšu pavisam vienkāršu vingrinājumu/spēli, kuru var piedāvāt bērnam burtu mācīšanās periodā un ne tikai!

Nepieciešams izvēlēties burtu, kurš bērnam jāraksta, un atrast vietu, kur to varētu uzrakstīt. Manā gadījumā tā ir cepeškrāsns panna ar mannā putraimiem.

Mannā putraimus var bērt mazāk nekā es uzbēru tos pirmajā reizē. Jo tie būs mazāk, jo labāk varēs redzēt burtus, ciparus vai citus zīmējumus.

Adriana raksta savu burtu. Smilšpapīra burts ir atstutēts pret lielo olīveļļas kannu.

Mazais “a”.

Cipari!

Brīvais lidojums. Adrianas smaidīgā sejiņa.

Niklāva māksla.

Šī var būt arī kā sajūtu “vanniņa” – bērns var vienkārši zīmēt un spēlēties. Niklāvam ļoti patika pa pannu un mannā putraimiem braukāt ar mašīnītēm. Mannā putraimu vietā varētu izmantot arī, piemēram, kukurūzas putraimus vai smiltis. Man pašai reizēm ir duālas izjūtas par ēdamlietu izmantošanu šādā mācību/rotaļu procesā. Bet, ja vērojam bērnus, tad mēs ļoti labi redzam, ka viņiem patīk visu iztaustīt un izzināt. Vai jūsu bērnam ir gadījies piekļūt pie skapja ar ēdamlietām (miltiem, putrām u.c.) un tikt pie kāda no atvērtajiem iepakojumiem? Ja jā, tad jūs esat arī redzējuši, ka viņi to izgāž uz grīdas un tad ar rociņām “izsmērē” uz visām pusēm un vēl kādu laiku bauda šo vienkāršo aktivitāti. Maniem bērniem šāds process ļoti patīk.

Blogā “To The Lesson” var lasīt un redzēt kādus vingrinājumus, kurus bērnam dot vēl pirms burtu rakstīšanas. Manuprāt, pieminētais blogs ir ļoti vērtīgs un es ieteiktu tajā šad un tad “iemest” aci! :)

Lai jauka darbošanās!
Evelīna :)

2 domas par “Mannā putraimi un rakstītprasme

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s