Adventa laika darbiņi

Zemāk var aplūkot mūsu Adventa laika darbiņus un iedvesmoties – varbūt kādā no priekšā stāvošajām dienām ir vēlme ko līdzīgu ar bērniem pagatavot. Un varbūt kāds no darbiņiem var tapt arī kā dāvana kādam draugam vai radiņam.

Decembri iesākām, gatavojot papīra ķēdes un tad ar tām dekorējām balkona durvis un logu. Tam nepieciešamas bija papīra strēmeles un skavotājs. Strēmelītes varētu arī līmēt, mēs izvēlējāmies to vieglāko – skavot (kaut gan jāsaka, ka bērniem skavošana arī ir sava veida izaicinājums). Niklāva ķēde bija pavisam vienkārša – viņš visas strēmeles salīmēja garā “desā”. :)

Papīra ķēde+

Kā redzams fotogrāfijā, tad Andrejam galvā ir velosipēdistu ķivere. Vīram jau izteicu prognozi, ka laukos Andrejs pavisam noteikti iemācīsies uzkāpt uz krēsliem un tā arī notika (uz mūsmājas taburetēm un datoru krēsliem to nav tik vienkārši izdarīt). Tā kā pirmajās dienās (prasmes attīstīšanas dienās) viss notiek klūpot un krītot, tad, lai vecvecākiem (un arī vecākiem ;)) mierīgāks prāts, uzliku Andrejam galvā ķiveri.

Turpinot par darbiņiem – kādā no pirmajām decembra dienām uztapa arī šādi Adventes vainagi. Ideju ieraudzīju YouTube. Bērniem ļoti patika. Paņēmu 2 riņķveida lietas (mūsu gadījumā kārbas vāks un metāla ieliktnis riņķa formā, bet tikpat labi tie varētu būt arī 2 šķīvji – viens lielāks un otrs mazāks) un apvilku to kontūras uz brūnā papīra (cietāks kā parastais biroja papīrs). Tad izgriezu vainaga pamatni un bērni tās aplīmēja ar zīdpapīru (tās varētu būt arī salvetes). Paši to burzīja un līmēja. Nobeigumā ar līmes pistoli pielīmējām bantītes. Interesanti, ka Niklāvam šī nodarbe ļoti patika un viņš pagatavoja pat veselus 3 vainagus.

Adventes vaing+i

Kādu citu dienu eksperimentējām ar līmi un foliju. Taisījām folija sniegpārsliņas. Pirms līmēšanas bērni saplēsa foliju mazākos gabaliņus, tad ar līmi uzzīmēja sniegpārsliņas kontūru un uz tās lika saplēstos folija gabaliņus. Adriana uztaisīja ainavu ar folija sniega mākoņiem.

Folija sniegpārsliņas+

Eksperimentu turpinājām ar zīdpapīru un līmi un uztaisījām zīdpapīra sniegpārsliņas. Adrianai uztapa zīdpapīra sniega mākoņi virs Rīgas.

Sniegpārsliņas no zīdpapīra+

Lai liktu lietā metāla ieliktņus uztapa arī šāds uzdevums – plastilīna mākslas veidošana. Bērnu māsīcai Emīlijai šis ļoti patika. Manējiem bērniem patika vienkārši veidot plastilīna glezniņas. Tātad šis uzdevums bija šāds: paņemt metāla ieliktni, uzvilkt ar to kontūru uz papīra un tad ar plastilīnu “izkrāsot”.

Metāla ieliktņu - plastilīnu māksla+

Kādu citu dienu uztapa šādi sniegavīri (ideju ieraudzīju šeit). Bērni izmantoja 3 dažāda izmēra riņķveida priekšmetus – sulu/vai kādas citas pudeles korķīti, burkas vāku un metāla ieliktni (tikpat labi tā varētu apakštasīte vai krūzes “mute”). Bērni apvilka šos trīs priekšmetus un tad tos piepildīja ar vati (uzklāja līmi un tad līmēja klāt vati). Sniedziņam izmantojām līmi  ar spīguļiem. Tāpat kā Krūmiņu bērniem arī mūsējiem šī līme ir top lieta šajā Adventa laikā. Vienā no vakariem uztapa ļoti skaisti apsveikumi, ļāvu bērniem ar šo spīdīgo līmi izpausties no visas sirds, diemžēl neesmu paspēju darbiņus safotogrāfēt. Dzirdēju labu ieteikumu – parasto līmi var sajaukt ar spīgulīšiem un arī sanāks “Glitter Glue”, neesmu gan vēl mēģinājusi. Kartītēs arī bija apspēlēta sniegavīru tēma un ideju var aplūkot šeit.

Sniegavīri no vates+

Zemāk var redzēt kā dekorējām svētku eglītes. Eglīte ir arī izdrukājama un atrodama šeit.

Ziemassvētku eglītes dekorēšana+

Kādu citu dienu taisījām ziemas ainavu ar koku. Ideju šim darbiņam ieraudzīju šeit. Lai to paveiktu nepieciešams pabiezāks baltais papīrs (vai zīmēšanas papīrs), baltā papīra līmlente un akvareļu krāsas. No sākuma uz papīra ar līmlenti uzlīmē koku. Tā kā šī ir papīra līmlente, tad tā labi plīst – bērni to plēsa un veidoja kokam zarus. Tad, kad koks bija uzlīmēts, tad pāri krāsoja akvareļu krāsas. Un pēc tam, kad darbiņš bija nožuvis, plēsām līmlenti nost (tas jādara lēnām). Un galarezultātā bija dikti skaisti koki.

Ziemas ainava ar koku

Ēdamā eglīte. Tad, kad bērni redzēja, ka tētis no veikala ir atvedis vafeļu konusiņus, uzreiz vaicāja, vai būs jātaisa eglītes. Iepriekšējā gadā mēs arī tādas taisījām un bērniem ļoti patika. Šī gada bija mazliet vienkāršākas un gribas domāt, ka māzlietiņ arī veselīgākas, jo eglīti dekorējām ar rozīnēm (vēl biju plānojusi izmantot arī krāsainās sukādes, bet līdz tām tā arī netikām), citās mājas lapās var redzēt, ka bērni tās dekorē ar M&M konfektēm vai želejlācīšiem, vai citiem gardumiem. Zaļais krēms tika taisīts no svaigā siera, kas samaisīts kopā ar pūdercukuru un pārtikas krāsvielu. Sniedziņa efektam izmantojām kokosriekstu skaidiņas.

Ēdamā eglīte+

Zemāk var redzēt Adrianas ideju – piepildīt lapu ar riņķiem, kas ir apvilkts burkas vāks, un tad zīmēt dažādas sejiņas. Pacietība viņai pietika divām sejiņām . Manuprāt, ļoti jauka ideja. Varētu to paturpināt, zīmējot un arī pārrunājot dažādas emocijas.

Jautrās sejiņas

Vēl mūsu Adventa laika aktivitātēs ir bijusi arī kartīšu gatavošanas diena, Ziemassvētku eglītes taisīšana no papīra šķīvīšiem, kā arī diena, kad no laukiem braucām mājās, tad uz lapiņas biju uzrakstījusi, ka šodien brauksim uz Rīgu un pa ceļam skatīsimies, kā cilvēki ir izdekorējuši mājas (un interesanti, ka netālu no Tukuma Adriana iesaucās: “Re, kāda skaisti izdekorēta māja!” Tātad nebija aizmirsusi, ka mēs ne tikai braucam mājās, bet arī skatāmies dekorācijas.

Ir bijusi diena, kas mācījāmies skaitāmpantus un dziedājām kādas Ziemassvētku dziesmas.

Kādu citu dienu spēlējām sniegpārsliņu spēli – biju sagriezusi daudz sniegpārsliņu un izlīmēju tās teju pa visu māju un bērnu uzdevums bija tās visas atrast. Tad mēs tās skaitījām un meklējām trūkstošās.

Un 3. Adventē mūsu kalendārā bija rakstīts, ka dosimies ciemos pie opapa un omammas un pa ceļam skaitīsim izdekorētās eglītes. Bērni bija sajūsmā. :)

Bērniem ļoti patīk meklēt aploksni, tad dot mammai zīmīti, klausīties, kas tajā rakstīts un tad to arī izdarīt.

Iepriekšējā gada pieredze rāda, ka pirmajās decembra dienās entuziasms uz kopīgajiem darbiņiem ir lielāks nekā decembra otrajā pusē. Šogad ir līdzīgi. ;) Vakar bērni tā arī līdz aploksnei netika (manis dēļ), bet šodien gan – bija jāmeklē un jāver veselas divas. Vienā no tām bija rakstīts “Lasīsim kopā “Ziemas pasaku”” un otrajā būs kāds uzdevums saistīts ar piparkūkām. Esam jau paspējuši palasīt un arī uzspēlēt piparkūku vīriņa spēli (to var redzēt zemāk attēlā – piparkūku vīriņš ar daudzajiem cipariem).

Pinterestā esmu sapinojusi (atzīmējusi) vēl visādas idejas, kas varētu noderēt kādai ziemīgai pēcpusdienai!

ZiemasDarbiņiPinterestā

Lai jums jauks un pēc iespējas mierīgs turpmākais pirmsvētku laiks!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

– – – – –

Telefonfoto ;) : Evelīna Sproģe

2 domas par “Adventa laika darbiņi

  1. Mana favorīte – “Ziemas ainava ar koku”. Kaut kā nebija ienācis prātā! Un būs janvārī jāpamēģina seju zīmēšana. Adrianai sanāk ļoti glītas sejas. lauris vēl pagaidām svītriņu un komatiņu stadijā!:)
    Paldies par tik dažādajām idejām!:)

    1. Paldies, Inese!
      Es tiešām esmu priecīga par idejām, ar kurām ir pilns tīmeklis. Atliek tik “iemest” aci, paķert kādu un tad pielāgot un viss notiek. :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s