Plastilīna svece jeb mazliet par procesu un galarezultātu

Iepriekšējā blogierakstā pieminēju domu par to, ka pieaugušie ir vairāk orientēti uz galamērķi, bet bērni uz pašu procesu. Vienu pēcpusdienu bērniem piedāvāju pagatavot zemāk attēlā redzamo sveci. Ideja tika ieraudzīta šeit. Iedevu bērniem visus nepieciešamos materiālus – plastilīnu, tualetes papīra rullīti un parādīju, kas būtu darāms. Kamēr bērni mīcīja plastilīnu, veidoja čūskiņas/desiņas, es ātri pagatavoju savu sveci, lai tā stāvētu viņiem priekšā un kalpotu par iedvesmu.

Svece_Evelīnas

Niklāvs darbojās daudz un dikti. Aplīmēja tualetes papīra rullīti un tad atkal visu aplīmēto noņēma nost. Vēlāk sabāza visu plastilīnu rullīša iekšpusē. Pēc tam viss plastilīns tika saspiests vienā lielā plastilīnčupā. Niklāvs bija ļoti apmierināts ar darbošanās procesu un arī rezultātu (atzīšos man bija mazliet žēl, ka, samīcot visas košās krāsas kopā, sanāca tāda brūnīga masa :)).

Niklāvs taisa sveci

Adriana ar māsīcu Emīliju arī darbojās – mīcija un spaidīja, virpināja desiņas un mēģināja pagatavot savas sveces (viņām pašreiz ir copy/paste periods – viņām patīk veidot ļoti līdzīgus darbiņus). Jāsaka, ka viņas vairāk runāja, kaut ko spriedelēja un padziedāja nekā nodevās galamērķa sasniegšanai. ;)

Zemāk var redzēt Adrianas veikumu.Svece_Adīte

Bērniem ļoti patika process, viņiem patika mana svece, bet viņiem nebija tik svarīgi līdzīgu darbiņu uztaisīt pašiem.

Zemāk var redzēt kādus man svarīgus citātus (balstoties uz manu audzināšanas stilu, ko es saucu par autoritatīvitotalitāru ;)) no video semināra par bērnu audzināšanu. Viens no tiem ir arī par procesu un galamērķi. Šī lapa man ir izdrukāta un pielikta pie darba galda par atgādinājumu. ;)

Lai jums jauks dienas turpinājums un baudiet laiku kopā ar bērniem nesteidzoties (kā labu tēju). :)

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

7 domas par “Plastilīna svece jeb mazliet par procesu un galarezultātu

  1. Tev žēl Niklāva veidojumu, bet viņš atklāja, kas sanāk, ja visu samiks;e, un tas droši vien viņam patiks vēl ļoti ilgi!:) Bet man kaut kā liekas, ka ar to iejaukšanos un komentēšanu ir divejādi, jo tomēr mēs dzīvē mācāmies arī no parauga, ko pārbaudām un paturam vai atmetam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s