Spožās sniegpārsliņas

Sveiciens Jaunajā gadā!

Mums tas ir iesācies ar Ziemas nometni laukos :) jeb es ar bērniem un bērnu māsīcu esmu laukos (pie omammas un opapa), kamēr mans vīrs ir komandējumā. Katru dienu kopā ar bērniem padarām kādu darbiņu, pamācāmies kaut ko no matemātikas (kamēr mazais brālis guļ, pastrādājam ar zelta pērlīšu materiālu) un ļaujamies brīvajām rotaļām un lomu spēlēm. Arī tagad, kamēr top šis bloga ieraksts, bērni spēlē kādu lomu spēli, kurā iesaistīti teju visi radi un kaimiņi:  visi kaut kur steidzās, gādā dāvanas un, no ziemas kaktusa nolauztos zariņus, izmanto par puķēm. :)

Nesen ar bērniem veidojām šīs spožās sniegpārsliņas.Sniegpārsla_2

Manuprāt, šī gada Ziemassvētkos šādi varētu izskatīties rotājumi mūsu svētku eglītē, vēl tik jāpielīmē lentīte un ornaments gatavs.

Sniegpārsla_1

Šīs ir manis gatavotās pārsliņas. Parasti rokdarbu uztaisu pirms to demonstrēju bērniem, lai viņiem ir priekšstats, ko no manis piedāvātajiem materiāliem varētu pagatavot. Taču, ja bērns no tiem vēlas pagatavot kaut ko citu, tad viņš to noteikti var darīt.

Reiz kādā webinārā (video seminārā) dzirdēju ļoti labu domu –

pieaugušie ir orientēti uz rezultātu, bet bērni uz procesu
un to ir labi sev atgādināt. 

Sniegpārslas_3

Lai pagatavotu šādas pārsliņas, nepieciešams:

* “saldējuma” kociņi (mūsējie ir no veikala Hobby set, bet citas firmas kociņus esmu redzējusi arī grāmatveikala “Valters un Rapa” pagrabstāvā);
* līmes pistole;
* līme ar spīgulīšiem (glitter glue);
* fliteri vai kas tamlīdzīgs ( līme ar spīguļiem un fliteri ir pirkti kancelejas preču vairumtirdzniecības bāzē “Rīga”, Maskavas ielā 150).


Sniegpārslas_7

Sākumā bērni izvēlējas, no kuriem četriem saldējuma kociņiem viņi gatavos pārsliņu, un tad ar līmes pistoli tos salīmēja. Kādi gribēja to darīt paši, citi atkal teica, lai es salīmēju.

Sniegpārslas_9

Un tad notika pārsliņu dekorēšana. Gliterlīmes (jeb līme ar spīgulīšiem) mums joprojām ir lielā cieņā. Ar tām tika noklātas pārsliņas un tad uz tām tika uzlīmēti fliteri. Pie šī darbiņa bērniem patika atkal un atkal atgriezties. Pirmajā dienā viņi izdekorēja vienu pārsliņu, bet tad nākamajā otro un trešo.

Sniegpārslas_8

Zemāk var redzēt bērnu māsīcas Emīlijas veikumu.

Sniegpārslas_4Lai priecīga darbošanās arī jūsmājās un līdz nākamajam blogierakstam!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

5 domas par “Spožās sniegpārsliņas

 1. jā, es tieši domāju – nez kur jus esat un kā tiekat galā, kamēr A prom :) man nekad nebija ienācis prātā, pirms tam pagatavot pašai :D

  1. Tā pagatavošana pirms diezgan bieži notiek kādas 15 min pirms darbu piedāvāju viņiem. Vai arī strādāju paralēli ar viņiem un tad ātri uztaisu savu galarezultātu, kas varētu bērniem kalpot iedvesmai. :)
   Jā, tēti dikti gaidām, Adriana kalendārā īpaši atzīmē dienas. Nu jau vairs nav tālu, drīz, drīz – šonedēļ! :)

 2. Tu dari ļoti pareizi, sagatavojot paraugu! Man diemžēl pietrūkst laiks un kārtīga plānošana, bet zinu, ka tā jādara!:) Jums ir iznākušas ļoti skaistas sniegpārsliņas! Laikam par godu šodien pirmo reizi Anglijā uzkritušajam sniegam!:)

  1. :) Paldies par labiem vārdiem!
   Par to paraugu taisīšanu – reizēm negribas tos gatavot, lai neierobežotu bērna izdomu. Gribas, lai viņš no piedāvātajiem materiāliem vienkārši ņem un kaut ko pagatavo.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s