Svaigā burkānu kūka

Pēdēja februāra dienā bija noslēguma tikšanās reize ar mammām, kuras piedalījās piecu nodarbību ciklā “Montessori mājas apstākļos” (drīz blogā būs informācija par vēl kādām iespējām tikties un uzzināt par “Montessori mājas apstākļos” kaut ko vairāk). Par godu šai īpašajai reizei, es uztaisīju svaigo burkānu kūku. Paldies mūsu bērnu māsīcai Annai, kura mūs ar šo kūku iepazīstināja!

Tik garda un veselīga kūka, ka nevaru nepadalīties ar recepti (šī laikam pirmā recepte manā blogā).  :)

SvaigāBurkānuKūka1+

Svaigā burkānu kūka

Kūkas pamatnei
320 g sasmalcināti burkāni (3-4 lieli burkāni)
120 g valrieksti
70 g dateles
40 g kokosrieksta skaidiņu
Tējkarote kanēļa
Pustējkarote muskatrieksta
Nedaudz sāls

Krēmam
150 g Indijas rieksti
60 ml ūdens
3 tējkarotes agaves nektāra
1 tējkarote vaniļas (no vaniļas pāksts)
1/2 citrona sula
40 g kokosriekstu eļļas
Valrieksti un kanēlis kūkas pārkaisīšanai

Rieksti, dateles, kokosriekstu skaidiņas, kanēlis, agaves sīrups ir pirkti veikalā Gemoss (Ropažu ielā 63) un kokosriekstu eļļa – RIMI.

Darba gaita:

 1. Liek mērcēties Indijas riekstus.
 2. Tad taisa pamatni – virtuves kombainā sarīvē burkānus, tos ieliek bļodā, tad kombainā sasmalcina valriekstus un dateles. Liek bļodā pie burkāniem, tad pievieno kokosriekstu skaidiņas, kanēli, muskatriekstu un sāli. (Pirms kokosriekstu pievienošanas es daļu burkānu, valriekstu un dateļu masu mazliet sablenderēju ar rokas blenderi, lai veidojas vēl viendabīgāka masa. Tad pievienoju pārējos burkānus.)
 3. Samaisa un liek kūkas formā kā pamatni.
 4. Tad liek saldētavā un gatavo krēmu.
 5. No Indijas riekstiem nolej ūdeni, kuros tie mērcējās. Liek virtuves kombainā/blenderī, pielej ūdeni, vaniļas cukuru (es taisīju bez), agaves nektāru, citrona sulu (to arī var spiest klāt mazliet vairāk nekā pusi citrona). Ļoti kārtīgi sablenderē.
 6. Kamēr blenderējas krēms, liek kausēties kokosriekstu eļļu (mazākā bļodiņā ieliek eļļu un tad bļodiņu ar eļļu ieliek lielākā bļodā, kurā ir karsts ūdens. Maisa līdz eļļa ir izkususi).
 7. Kad krēms gatavs, ieliek to bļodā, klāt pielej izkusušo kokosriekstu eļļu un izmaisa.
 8. Liek pa virsu burkānu pamatnei, dekorē ar valriekstiem un kanēli un liek saldētavā.

Pirms ēšanas ~30 min patur istabas temp.

SvaigāBurkānuKūka2++

Šādu kūku pasniedzu arī saviem vecākiem un radiem tēta dzimšanas dienas pasvinēšanā, bija prieks dzirdēt ļoti labas atsauksmes. Un prieks, ka arī bērniem garšo. Ja nu Taviem bērniem negaršo burkāni, varbūt šis būs viens no veidiem, kā tie viņam varētu iegaršoties. :)

Kūkas izmaksas tā arī vēl neesmu izrēķinājusi, ar radiem tieši runājām, interesanti zināt, cik šāda kūka maksātu. Nekāda lētā nebūs, bet prieks, ka arī veselībai par sliktu nenāks un pa retam jau var! :)

Mums ļoti patīk svaigās (varētu arī teikt dzīvās) kūkas, jo to pagatavošanai nav nepieciešami milti, cukurs, olas, cepeškrāsns, … un pēc to apēšanas nav sirdsapziņas pārmetumu. ;)  Šeit vēl pāris receptes iedvesmai.

Bet, protams, šad un tad es kādu kūku arī uzcepu (topā joprojām ir “Dievīgi labā ķirbju kūka” no Cetrassezonas.lv).

Lai jauks nedēļas turpinājums!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

5 domas par “Svaigā burkānu kūka

 1. Ak, ko man nācās palaist garām!!!
  Ieviņa jau stāstīja cik jums tur bijis jauki, kā diena pagāja nemanot… tik ļoti gribēju būt ar jums. Vēl joprojām ir nejauka grēma… mazuma piegarša, tā teikt ;) Jo laba vajag daudz :)
  Paldies Tev par dāvāto iespēju būt kopā ar jums!

  1. Es pašreiz lasu grāmatu “Ķīnas pētījums” un saprotu, kā jāiet atpakaļ uz “plant based” uzturu un censties ēst pēc iespējas “dzīvāku” ēdienu.

   1. skaidrs. man māsa pārgājusi uz svaigēdājiem. :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s