Vairākos blogos biju redzējusi ideju par skūšanās putām kā sajūtu materiālu. Kādu dienu skūšanās putas mums tā vienkārši iekrita rokās (respektīvi, negaidīti uzradās), tāpēc nolēmām izmēģināt, kā bērniem tās patiks. Tad nu dalāmies ar mūsu Putu jeb Parabēnu ballītes bildēm. :)
Lai ar tām labi varētu darboties, nepieciešams paliela izmēra trauks, kurā tās iespiest – mēs izmantojām virtuvē atrodamos – stikla sacepumu trauku un dziļo pannu.
Eksperimentējām arī ar pārtikas krāsvielām. Jaucām krāsas.
Bērniem putu konsistence ļoti patīk. Interesanti, vai ko līdzīgu var iegūt arī citā veidā?
Brālis ar māsu jautrojas! :)
Ko tik viņi neizdomāja, kas tās putas varētu būt.
Šeit tiek veidotas putainas figūras
(Niklāvam ir sanākusi sirsniņa, man vismaz tā izskatās :)).
Un kā tautas pasakās teicējs bieži vien saka (šinī gadījumā Andrejs): Arī es tur biju – visu redzēju un dzirdēju (vēl pienu dzēru un gar bārdu notecēja) vai kaut kā tamlīdzīgi. :)
Andrejs tagad jau visās aktivitātēs mēģina turēt līdzi lielajai māsai un brālim.
Kopumā bērniem nodarbe ļoti patika. Mums ar vīru gan nepatika spēcīgais aromāts. Ikdienā izmantojam veļas pulveri, kas ir bez smaržas un arī tīrīšanas līdzekļi mums ir tādi, kuriem nav spēcīgu aromātu. Esam mazliet atraduši no dažādām sadzīves ķīmiju/kosmētikas smaržām, tāpēc šādas putas likās ļoti ģiftīgas. Ja dozētu prātīgāk un taupīgāk, tad ar šo lielo putu iepakojumu pietiktu ilgākam laikam, bet mums tas izlietojās divos piegājienos. Nebiju ieinteresēta to izmantot vēl trešo reizi jau pieminētā spēcīgā aromāta dēļ. No tā arī cēlās nosaukums ballītei – Parabēnu ballīte.
Putu paplātēs/traukos var jauki zīmēt arī dažādus zīmējumus/burtus un ciparus.
Tas nu par putām. Tagad turpinām gatavoties nozīmīgākajiem kristiešu svētkiem – Lieldienām jeb Kristus augšāmcelšanās dienai. Adriana šodien vaicāja: Vai piektdien Jēzus mirs (domājot par Lielo piektdien un dienu, kad pieminām Kristus nāvi)? Aizvadītajās brīvdienās uztaisījām paši savu Lieldienu dārzu (šeit vari aplūkot, kāds pirms gada bija Karīnas un viņas bērnu veidotais dārzs) un pārrunājām materiālu “Lieldienu sejas” no Godly play (arī par šo materiālu vari lasīt Karīnas blogā). Šonedēļ mums top Lūgšanu trauks.
Lai jūsmājās skaists un īpašs Klusās nedēļas turpinājums!
Ja šajā laikā ir vēlme aiziet uz baznīcu, tad Mateja baznīcā būs īpašs Zaļās ceturtdienas dievkalpojums, Lielajā piektdienā skanēs Ē. Ešenvalda oratorija “Saullēktā” un Lieldienās ir iespēja apmeklēt arī agro rīta dievkalpojumu – tas vienmēr ir ļoti īpašs un pacilājošs (pēdējos gados gan ar bērniem uz agro neesam vairs bijuši ;)).
Zemāk visa informācija!
Ar sirsnīgiem sveicieniem,
Evelīna :)
– – – – –
Foto: Andris Sproģis
Putu ballīte izskatās vareni izdevusies!:) Es laikam sadūšošos vasarā, ārā! Bet Tu jau kā vienmēr drosmīga!:)
Mierpilnu Kluso nedēļu!
Šī bija pilnīgi bērnu vadīta aktivitāte. Vienu reizi bijām izmēģinājuši un tagad Adriana pati pavaicāja, vai varētu pastrādāt ar putām. Tad nu arī pastrādāja. :) Lai jūsmājās arī jauks Klusās nedēļas turpinājums!
Skūšanās putas ir arī bez aromāta! Tiesa gan, sastāvs diez vai daudz atšķiras.
Noteikti, ka vajadzētu būt putām arī bez aromāta, varbūt, ka kādreiz arī tādas “iekrītīs” rokās. :)
Man ienāca prātā, ka skūšanās putu vietā labi derētu putukrējums gatavajos flakonos, ne?
Paldies par ideju! Ja izmēģināsiet, tad atrakstiet, kā būs gājis! Iedomājos, ka bērni to dikti gribēs ēst. ;)
Manas meitenes šovakar jau pamēģināja,taču prieks bija īss,jo putas ātri palika šķidras un nebija tā foršā, putainā konsistence! Taču tas brīdis, kad flakona saturu var iepūst bļodā un tad ar rokām aiztikt, bērnos raisīja prieku un sajūsmu! Teica, ka ļoti labi smaržo un garšo arīdzan:) Ar skūšanās putām noteikti darbošanās sanāk ilgāka!
Paldies, Ingūna, par ieskatu! :)
Neesmu skatījos, varbūt ir iespēja nopirkt kadas ekoloģiskākas putas, kas nav tik smaržīgas kā tās, kuras izmantojām mēs. Ja jā, tad varētu šo aktivitāti kādreiz atkārtot. Bērni kādreiz šo nodarbi ar nostaļģiju piemin. :)