Putu (jeb parabēnu) ballīte

Vairākos blogos biju redzējusi ideju par skūšanās putām kā sajūtu materiālu. Kādu dienu skūšanās putas mums tā vienkārši iekrita rokās (respektīvi, negaidīti uzradās), tāpēc nolēmām izmēģināt, kā bērniem tās patiks. Tad nu dalāmies ar mūsu Putu jeb Parabēnu ballītes bildēm. :)

Putu-ballite-001

Lai ar tām labi varētu darboties, nepieciešams paliela izmēra trauks, kurā tās iespiest – mēs izmantojām virtuvē atrodamos – stikla sacepumu trauku un dziļo pannu.

Putu-ballite-003

Eksperimentējām arī ar pārtikas krāsvielām. Jaucām krāsas.

Putu-ballite-002

 Bērniem putu konsistence ļoti patīk. Interesanti, vai ko līdzīgu var iegūt arī citā veidā?

Putu-ballite-007

Brālis ar māsu jautrojas! :)

Putu-ballite-008

Ko tik viņi neizdomāja, kas tās putas varētu būt.

Putu-ballite-005

Šeit tiek veidotas putainas figūras
(Niklāvam ir sanākusi sirsniņa, man vismaz tā izskatās :)).

Putu-ballite-006
Putu-ballite-004

Un kā tautas pasakās teicējs bieži vien saka (šinī gadījumā Andrejs): Arī es tur biju – visu redzēju un dzirdēju (vēl pienu dzēru un gar bārdu notecēja) vai kaut kā tamlīdzīgi. :)

Andrejs tagad jau visās aktivitātēs mēģina turēt līdzi lielajai māsai un brālim.

Putu-ballite-009

Kopumā bērniem nodarbe ļoti patika. Mums ar vīru gan nepatika spēcīgais aromāts. Ikdienā izmantojam veļas pulveri, kas ir bez smaržas un arī tīrīšanas līdzekļi mums ir tādi, kuriem nav spēcīgu aromātu. Esam mazliet atraduši no dažādām sadzīves ķīmiju/kosmētikas smaržām, tāpēc šādas putas likās ļoti ģiftīgas. Ja dozētu prātīgāk un taupīgāk, tad ar šo lielo putu iepakojumu pietiktu ilgākam laikam, bet mums tas izlietojās divos piegājienos. Nebiju ieinteresēta to izmantot vēl trešo reizi jau pieminētā spēcīgā aromāta dēļ. No tā arī cēlās nosaukums ballītei – Parabēnu ballīte.

Putu paplātēs/traukos var jauki zīmēt arī dažādus zīmējumus/burtus un ciparus.

Burti-putās

Tas nu par putām. Tagad turpinām gatavoties nozīmīgākajiem kristiešu svētkiem – Lieldienām jeb Kristus augšāmcelšanās dienai. Adriana šodien vaicāja: Vai piektdien Jēzus mirs (domājot par Lielo piektdien un dienu, kad pieminām Kristus nāvi)? Aizvadītajās brīvdienās uztaisījām paši savu Lieldienu dārzu (šeit vari aplūkot, kāds pirms gada bija Karīnas un viņas bērnu veidotais dārzs) un pārrunājām materiālu “Lieldienu sejas”  no Godly play (arī par šo materiālu vari lasīt Karīnas blogā). Šonedēļ mums top Lūgšanu trauks.

Lai jūsmājās skaists un īpašs Klusās nedēļas turpinājums!

Ja šajā laikā ir vēlme aiziet uz baznīcu, tad Mateja baznīcā būs īpašs Zaļās ceturtdienas dievkalpojums, Lielajā piektdienā skanēs Ē. Ešenvalda oratorija “Saullēktā” un Lieldienās ir iespēja apmeklēt arī agro rīta dievkalpojumu – tas vienmēr ir ļoti īpašs un pacilājošs (pēdējos gados gan ar bērniem uz agro neesam vairs bijuši ;)).

Zemāk visa informācija!

197187_553039978052015_1318329605_nAr sirsnīgiem sveicieniem,
Evelīna :)

– – – – –

Foto: Andris Sproģis

8 domas par “Putu (jeb parabēnu) ballīte

 1. Putu ballīte izskatās vareni izdevusies!:) Es laikam sadūšošos vasarā, ārā! Bet Tu jau kā vienmēr drosmīga!:)
  Mierpilnu Kluso nedēļu!

  1. Šī bija pilnīgi bērnu vadīta aktivitāte. Vienu reizi bijām izmēģinājuši un tagad Adriana pati pavaicāja, vai varētu pastrādāt ar putām. Tad nu arī pastrādāja. :) Lai jūsmājās arī jauks Klusās nedēļas turpinājums!

 2. Skūšanās putas ir arī bez aromāta! Tiesa gan, sastāvs diez vai daudz atšķiras.

 3. Manas meitenes šovakar jau pamēģināja,taču prieks bija īss,jo putas ātri palika šķidras un nebija tā foršā, putainā konsistence! Taču tas brīdis, kad flakona saturu var iepūst bļodā un tad ar rokām aiztikt, bērnos raisīja prieku un sajūsmu! Teica, ka ļoti labi smaržo un garšo arīdzan:) Ar skūšanās putām noteikti darbošanās sanāk ilgāka!

  1. Paldies, Ingūna, par ieskatu! :)
   Neesmu skatījos, varbūt ir iespēja nopirkt kadas ekoloģiskākas putas, kas nav tik smaržīgas kā tās, kuras izmantojām mēs. Ja jā, tad varētu šo aktivitāti kādreiz atkārtot. Bērni kādreiz šo nodarbi ar nostaļģiju piemin. :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s