Blogdāvana – Pērļu trepes (pieteikšanās noslēgusies)

Šodien man ir vārda diena un par godu tai vēlos kādam bloga lasītājam/viesim uzdāvināt Montesori matemātikas materiālu –
Pērļu trepes un konkrētā vingrinājuma aprakstu (kā materiālu pielietot).

IMG_5120+

Pērļu trepes ir krāsainās pērlītes vērtībā no 1 līdz 9. Ar šī materiāla palīdzību bērnu iepazīstina ar padsmitiem (skaitļiem no 11 līdz 19), tāpēc komplektā ir arī 9 desmitnieku stieņi. Materiālu sāk izmantot vidēji no 4 gadu vecuma.

IMG_5118+

Blogdāvana tiks izlozēta starp tiem, kas

* mana bloga jaunumus (jaunākos rakstus) saņem uz epastu (ja tos vēl nesaņem, tad pirmajā lapā, mazliet paskrollējot uz leju, ir iespēja uz tiem pierakstīties);
* komentārā ierakstot, cik Tev ir bērnu un par katru no tiem uzrakstot 2 pozitīvas īpašības, kā arī minot, kuras tēmas bērnu audzināšanā Tevi pēdējā laikā nodarbina visvairāk.

IMG_5113+

Blogdāvana tiks izlozēta pēc 3 nedēļām – 19. martā, tātad pieteikties uz bloga jaunākajiem rakstiem elektroniski un ierakstīt komentāru vari līdz 18. marta 24:00.

Lai skaists Evelīnu, Aurēliju un Mētru svēku dienas vakars un līdz citai dienai!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

77 domas par “Blogdāvana – Pērļu trepes (pieteikšanās noslēgusies)

 1. Lieliska blogdāvana! Prieks, ka vienai no lasītājām būs vērtīgs materiāls. Man ir dzīvespriecīgs un šajā vecumposmā ļoti zinātkārs puisēns ar lieliskām koncentrēšanās spējām. Šobrīd visvairāk domāju par garīgās audzināšanas jautājumiem, par kuriem labprāt lasītu arī Tavā blogā. Maija

 2. Sveiciens vārda dienā ;) Šajā brīdī mums ir viens bērns. Dēliņš mums ir liela personība ar savu, individuālu pieeju. Ir ļoti mīlīgs un pozitīvi noskaņots ;). Šajā brīdī vienīgā lieta, kas mazliet uztrauc – bērna reakcija uz ģimenes pieaugumu. Kā rast balansu, lai abi bērni justos vienādi mīlēti… un, lai vecākais bērns nejustu greizsirdību.

 3. Sveiciens vārda dieniņā! Man ir divas meitiņas vienai 6 gadiņi un otrai 8 mēnesīši. Vecākai meitiņai ļoti aktuāls valodas materiāls!Kristīne

 4. Puika ir ļoti acīgs un pastāv uz savu viedokli, savukārt meitiņa ir stipra un noteikti iet uz savu mērķi.
  Pēdējā laikā nodarbina domas par bērna gribas nelaušanu tai pat laikā nospraužot robežas, lai ir drošība. Veselības jautājumi, kā stiprināt organismu pret ikdienas slimībām – iesnām un klepu.

 5. Ar elegantu pietupienu, atraktīvu palēcienu, fantastisku pagriezienu Evelīnas svin savu vārdadienu! (Izmēģināji?:) Man ir pieci bērni (2×8, 11, 17 un 22 g.) no kuriem viena ir Evelīna! Tātad, pēc kārtas; Elza Evelīna ir ļoti sirsnīga, mākslinieciska būtne, bet Emīlija Līva sportiste, cīnītāja. Abas kopā -lielisks tandēms. Tomasam Otto ļoti patīk ekspermentēt, spēlēt florbolu un klavieres, viņš ir labs draugs. Matiass aizraujas ar rakstīšanu, fotografēšanu, ir izpalīdzīgs un ar labu humora izjūtu. Annija ir māksliniece, kura prot radīt svētku sajūtu, noķert mirkli un to paspilgtināt ar krāsām, mūziku vai pozitīvām emocijām. Šobrīd mīļa mamma Amēlijai (11 mēn.) Man ļoti patīk ieskatīties tavā blogā, jo strādāju par pirmsskolas skolotāju un daudzas idejas izmantoju darbā ar bērniem(3-7 g), intresē Montesori pedagoģija un jo īpaši bērnu garīgā audzināšana. Ja vinnēšu balvu, tad tu būsi iepriecinājusi 30 bērnus!

 6. Līnai kā reizi šodien paliek 7 mēneši (kā laiks skrien, vai ne? :) ), un viņai pamazām sāk parādīties raksturiņš, šobrīd ļoti izteikta ir neatlaidība un mērķtiecība jaunās pasaules apgūšanā. Savukārt Kārlis ir bez pāris nedēļām 4 gadus vecs. Un viņš ir ārkārtīgi sirsnīgs un zinātkārs jaunietis. :)

 7. Daudz laimes vārda dienā!
  Esmu divu brīniķīgu dēlu mamma , 5gadniekam un tūlīt jau 20gadniekam :) mazajam interesē viss ,kas var dot zināšanas ,pētniecības darbi un par visu vairāk intersē LIELAIS brālis. Šī blogdāvana būtu ļoti noderīga abu kopā būsanai.

 8. Mūsu ģimenē aug viens neatlaidības pilns viengadnieks, kas ar saviem smiekliem un acu skatu spēj uzmundrināt mammu un tēti visgrūtākajos brīžos. :) Diemžēl mazajam sanācis dikti daudz slimot un pa slimnīcām dzīvoties, tāpēc ļoti aktuāls jautājums – kā stiprināt imunitāti, lai šādas likstas nebūtu jāpiedzīvo priekšdienās.

 9. Paldies par šo iespēju, Evelīna! :)
  Kārlim 18.martā būs 2 gadu jubileja-būtu tik forša dāvana! :))
  Kārlim ir ļoti laba atmiņa un viņš ir apķērīgs – ātri uztver jaunus vārdus, tos atceras un smuki izrunā. Viņš skaita dziesmu pantiņus un kā dzejolīti skaita arī 1-10, ko neesam apzināti mācījuši.
  Šobrīd un visu laiku patiesībā aktuāla ļoti vispārīga tēma – bērna audzināšana/attīstīšana kā tāda, lai izaugtu emocionāli, garīgi un fiziski vesels un laimīgs bērns.

 10. Sveiciens vārda dienā! Esmu mamma diviem bērniņiem – Ketijai Praijai, kas ir ļoti gudra un sabiedriska meitene un puikam Norbertam, kas ir ļoti pozitīvs un zinātkārs. Parasti daudz domāju par pozitīvas audzināšanas principiem un līdzīgiem tematiem ;)

 11. Man ir divi bērniņi (4 gadi un 1,5gadi). Henrijs (4g) ir loti merktiecigs, pedantisks un bezbailogs, izmeginot jaunus sporta veidus. Meitina Estere dejo pat pie blendera skanas un ir loti miliga :)
  Sobrid mani visvairak interese pozitiva disciplinesana 4 gadniekam. Un ari – ka tiek organizeta ikdiena berniem, kuri apgust majmacibu.

 12. Vai,ku feina dāvana!:) Paldies par iespēju piedalīties!
  Mums ir trīs bērni: Marks (8) ir muzikāls un izpalīdzīgs, Fricis (5) ir sportisks un draudzīgs, Dāvids (1,5) ir apķērīgs un mīlīgs.
  Mani visvairāk nodarbina tēma par to,kā ieaudzināt bērnos cieņu un dievbijību, kā pareizi “apieties” ar dusmām, kā sadalīt uzmanību uz četriem vīriešiem:)

 13. Sveiciens vārda dienā! Forši, ka izvēlies dāvināt citiem, kad pašai svētki. Man ir 3 bērni: Anna ir radoša, ar izteiktām līdera dotībām; Pēteris – stabils kā klints, ar plašu vērienu; Krišjānis – vienmēr pozitīvs un neatlaidīgs. Pēdējā laikā visvairāk nodarbina skolas izvēle saviem bērniem. P.S. Komentāru rakstu no citas e-pasta adreses, ne tās pašas, uz kuru saņemu jaunumus. Netīšām tā sanāk.

 14. Man ir divi bērni. Emīlija ir bez dažām nedēļām 3 g.v. Viņa ir ļoti dzīvespriecīga, mākslinieciska un viņai patīk izdomāt jaunus vārdus un eksperimentēt ar valodu. Aleksandrs ir bez dažām dienām 11 mēn vecs. Viņš ir temperamentīgs optimists. Mani pārsteidz viņa lielā koncentrēšanās spēja.
  Pašlaik man aktuāls greizsirdības jautājums. Jo īpaši tāpēc, ka ģimenē biju vienīgais bērns un man ir pilnīgi “nulle” saprašanas, ko un kā darīt, lai kaut nedaudz mīkstinātu māsas sirdi pret brāli. Jā, ļoti noderētu kāds raksts par to, kā Tu tiec galā ar bērnu savstarpējo greizsrdību un kā tā izpaužas/neizpaužas pie jums.

 15. Sveiciens vārda dienā! Man ir 2 bērni – Dārta Neringa (4,5 gadi) ir ļoti radoša un mīloša, Teodors Jēkabs (8,5 mēn.) ir sirsnīgs un smaidīgs :) Daudz un dažādi bērnu audzināšanas jautājumi man aktuāli ik dienas. Šobrīd, piemēram, izglītības sistēma, skolas un bērnudārzi, Montessori pedagoģijas dziļāka iepazīšana.

 16. Sveiciens vārda svētkos!!!
  Es esmu mamma ļoti aktīvam un zinātkāram puikam Āronam (7 mēneši). Dēls ir jutīgs, bet vienlaikus spītīgs un ātri apvainojas, kad kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, tāpēc mani interesē tēmas par mazuļu psiholoģiju. Vēlos izprast sava bērna sajūtas, lai veidotu ar viņu labu kontaktu, tomēr iemācītos nepakļauties viņa kaprīzēm un iegribām.

 17. Sveika!
  Man ir meita :)
  Viņa ir forša un bezgala viltīga. Martā viņai paliks divi gadi.. liela, mūsu -mazā, mīļā!! Kā sūklītis uzsūc visu ko mamma un tētis piedāvā. Katra peļķe viņai liekas kaut kas foršs, lai varētu pie tās uzkavēties.. bērnam ļoti patīk daba.. draudzējās ar kociņu, un akmeņus kā končas krāmē kabatās.. Viņa sajūt visu pasauli.. Jūtīga ja blakus ir dusmas. Meita ir kā mazs skolotājs, mums -vecākiem!
  Ir brīži kad viņai vajag visu, daudz un uzreiz, un tad apjūk pati, apjūk mamma, un tētis :)

  Paldies par iespēju, Evelīna!

 18. Man ir divi dēli.
  Žans (2 gadi) komunikabls un mīļš, no viņa mūsu ģimenē ienāca frāzes “gribu ciemiņus”, “gribu samīļoties” :) tieši pēc mēneša būs 3 gadi, Leo nākošnedēļ 5 mēneši.
  Leo (4 mēneši) smaidīgs un ziņkārīgs.

  Abiem patīk sajūtu materiāli :)

 19. Man vajadzētu apdāvināt Tevi svētkos, bet ir otrādi! :) Paldies par iespēju… nenoturējos, piedalīšos :)
  Manā ikdienā ir 3 auklējamie. Eva ir vecākā (8gadi) ar mistisku ātrumu iemācās garus dzejoļus,ļoti mātišķa,ātri spēj savaldīt savas emocijas.
  Neo ir vidējais un vienīgais, mazais vīrietis (5gadi) ar ļoti azartisku sportisku garu,ar lielu vēlmi kļūt par zinātnieku, ar izcilu kārtības sajūtu.
  Aleksandra ir mazākā ģimenē (2,8gadi) ar lielu interesi pieņēmusi Montessori metodi,dzīvniekus un brāli mīloša,ar lielu sapratni uzklausa plānus un pēc tiem vadās.
  Vissvarīgākās tēmas ir par drošību ikdienā, par veselīgo un neveselīgo un kādēļ jādara tas un tas un kas notiek ja tas un tas tiek izjaukts,par cieņu,pieklājību pret citiem un nākotnes plāniem.

 20. Ja par bērniem tad visiem:
  Jānis-21 gads, īsts lielais brālis, gādīgas un mīļš, būs labs tētis, topošais pavārs.
  Laura- 19 gadi, vienīgā kura nav kritusi no “troņa”, tāpēc ļoti spēcīga personība, muzikāla un visādi citādi jauka un sirsnīga jauniete, daudziem uzticības persona.
  Filips- 12(martā 13) gadi- īsts pusaudzis ar savu viedokli, bet atvērts diskusijai, ļoti apķērīgs atradīs risinājumu ikvienai situācijai, patīk darboties Sakanā krusts pulciņā.
  Līna- 10(martā 11) gadi- mamma pēc būtības, visus sačubina, mammas lielais balsts arī ja neko neprasu. Ļoti muzikāli apdāvināta.
  Markuss-8 gadi, mīļš, patīk visus pārsteigt, aizvakar atradu pasta kastītē vēstuli ar mūsu ģimenes pašzīmētu bildi…..
  Indra- 6 gadi, jauka, zinātkāra meitene, ļoti patīk lasīt, patīk ORF nodarbības.
  Anna- 2 gadi, visu prieks un acuraugs, patīk ORF nodarbības.
  Bet pats galvenais ka redzu cik viņiem ir svarīgi kopīgie ģimenes brīži, kopā būšana.Un zinu ,ka viens otru viņi nes uz lūgšanu rokām.

 21. Meitiņa feja, puķīte un taurenītis (tas ir kā viņa grib, lai viņu sauc) Ragne ir 4,5 gv un ir radoša un lukan-kustīga dejotāja un dziedātāja; un smaidīgais un nepārtraukti-dzīves-baudītājs Rauls ir 2 gv.
  Esmu bērni-paši-zina-kas-viņiem-vajadzīgs piekritēja. Un ir diezgan konstantas grūtības ar gulētiešanu, jo mani bērni neiet gulēt kad ir piekuši, viņi sāk skandalēt. Kā mums visiem trim (četriem) iemācīties ieklausīties vienam otrā/katram sevī – un paklausīt tam, ko saka ķermenis? Piekusis ķermenis grib gulēt. Mamma negrib dzenāties un ar varu nevienu gultā likt. Man tas izraisa daudz negatīvas emocijas, man pie tā ir jāpiestrādā. Pie patīkamiem gulētiešanas rituāliem. Tāpēc mācos spēlēt ģitāru :)
  Vēl man šobrīd aktuāla ir jēgas atrašana kopējās nodarbēs ar bērniem. Aktivitāšu iespēju ir tik daudz, kuras un kāpēc? Kā rezultātā man meklējot piedalīties viņu aktivitātēs rodas jaunas idejas, kas tieši mani interesē un jauni lauki kuros jēgpilni darboties. Nu tā doma bija, ka ja es darbojos apzinoties savu mērķi, tad viņi reizē ar mani mācās būs mērķtiecīgi… hehe grūti gan uzrakstīt!

 22. Super blog dāvana, noteikti drīzumā noderēs. Puikam tagad ir 3,9 un meitai 11 mēneši. Aktuāli ir matemātika 1-10 kvantitāte, vārdu krājuma paplašināšana un lielās motorikas attīstība.

 23. Paldies par iespēju piedalīties izlozē. Man ir divi bērniņi, lielākajām ir 3,9 viņš man patīk, jo ir vairāk kā es :). Viņš nebaidās eksperimentēt un kļūdīties, gatavs jauniem izaicinājumiem un ir ļoti liels aktīvists. Metiņai ir gandrīz 11 mēneši, viņa ir vērotāja. Viņai patīk pieglausties pie krūtīm, ko reti var dabūt no brāļa, būt tuvumā, čukstēties un ķiķināties- riktīga meiteņīte :). Puikam patīk grāmatas un ir vārdu krājuma paplašināšanas periods, mācāmies arī matemātiku no 1-10 kvantitāti, ritmiku.

 24. Man ir viens puisis bērniņš. Īsts stūrabuks, bet mēs visi mācamies sadzīvot un viņš arī pamazām mācās saprast, ka pasaulē nav tikai viņa neizmērojamais ego. Līdz šim materiālam mums vēl ir laiks augt- šobrīd 1g7mēn. Mans bērns ir mūsu mājas enerģijas lādiņš- kad liekas, ka nevienam spēka vairs nav, viņš iet kā traktors un mēs visi kaut kā tiekam līdzi.

  Kas mani nodarbina (kā jau esi no manis dzirdējusi arī Tu)- ir tehnoloģiju ielaušanās bērna ikdienā. Kā atrast to robežu (pat dzīvojot bez tv un datoriem bērna klātbūtnē), dažreiz tomēr nākas lietot telefonu un mazā ziņkārīgā stūrabukā neipratni un neapmierinātību rada tas, ka viņa intereses telefona (un vispār mediju un tehnolietu) dalīšanā netiek (viņaprāt) ņemtas vērā.

 25. Mūsu ģimenē pašreiz esam svētīti ar meitiņu Luīzi, kurai jūlijā paliks 4 gadi. Viņa mums attīstība skrien lieliem soļiem uz priekšu. Luīze ļoti ātri uztver visu jauno, kopīgi spēlējam galda spēles un viņa mani pārsteidz ar savu erudīciju un gudrību savam vecumam. Viņai ir izcila atmiņa, piemēram, šajos ziemassvētkos viņa zināja visu bērndārza biedru dzejoļus no galvas. Tajā pašā laikā Luīze ir ļoti mīļa un iejūtīga. Ja būsim slimi uzliks rociņu un palūgs, samīļos gan mammu, tēti, gan omītes un visus pārējos radiņus. Man būtu aktuāls jautājums par dicciplīnu un tajā pašā laikā kā ļaut bērniņam būt pašam un neierobežot arī pārāk daudz. Arī gulēšana savā gultā ir izaicinājums jo vecāku gultā, tomēr it jaukāk.

 26. Manējie: 2 gadus un 10 mēnešus jauna meita – aktīva, veikla un komunikabla (sazināties priecīga) – un 9 mēnešus jauns dēls – dzīvesprieka pilns un pacietīgs. Audzināšanas lielās tēmas šobrīd: kā audzināt sevi, lai būtu labs piemērs bērniem, un kā līdzsvarot ierobežojumus (audzināšanu) ar pozitīvu emociju pildītu kopābūšanu.

 27. Ak,tagad tik izlasīju :( un Evelīna ir jau nosvinējusi sava vārdiņa svētkus.un tik skaista blogdāvana .
  Bet ,ja nu kas,brīnums notiek un mani ieskaita vēl šai sarakstā :)
  Man ir meita Dārta,kura pēc pāris mēnešiem svinēs 4 gadu jubileju.Un mūsmājās aktuālie jautājumi ir par to,ka dienā ir jādod atpūtas laiks ķermenim-jāpaguļ gan bērnam ,gan mammai(dzīvojos ar bērnu pa māju),taču klusā stunda nepar ko nepatīk. Un otrs aktuālais jautājums ir par dusmu izreaģēšanu.
  Paldies! :)

 28. Sveiciens pagājušajos svētkos!
  Man ir divas meitiņas – 2 un 5 gadus jaunas! Abas ir vismīļākās un jaukākās meitenes pasaulē. Aktuāli ir sadalīt uzmanību starp abām, ņemot vērā, ka arī strādāju. Un lielajai šobrīd ļoti patīk rakstīt. Raksta visu – vēstules, apsveikumus, pasakas (protams, pa savam :) !)… Iet jau gan visādi. Kad raksta teikumus pati, bez manas palīdzības, tad visi burti ir vienā strīpā, bez atstarpēm, un turklāt pārsvarā tie ir tikai līdzskaņi, patskaņus nezin kāpēc parasti izlaiž, kaut tie taču it kā vieglāk saklausāmi. Ir interese arī par skaitļiem un skaitīšanu. Ļoti grib skaitīt līdz simtam, bet nesanak. Jūk desmiti un patskaņi. Nesen iegādājāmies simta tāfeli, un domāju, ka pērļu trepes varētu izmantot ar to kopā :) Baiba

 29. Man ir divi puiši. Mazais (1g.) ir bezgala kustīgs un mīl visus un visu – ik pa laikam pieskrien samīļoties, apķerties :) Lielais (3g.) preicē ar savu patstāvību un lielisko atmiņu.
  Šobrīd mani satrauc tas, ka vecākais puika ļoti vētraini reaģē uz jebkuru neizdošanos… un es īsti nesaprotu, kā ar to tikt galā un vai vispār ar to ir jātiek galā. Varbūt tas ir tikai laika jautājums.

 30. Ir puika Klāvs (2.2 gadi) un viens mazais vēl puncī. Klāvs ir ļoti mērķtiecīgs un izpalīdzīgs. Taču arī man līdzīgi kā citām mammām satrauc tas, ka Klāvs ļoti pārdzīvo, ja kaut kas neizdodas perfekti. Nekad no viņa neesmu prasījusi perfektu rezultātu, bet, šķiet, varbūt tas viņam “gēnos” no manis.

 31. Aktuālais šobrīd- vēroju un izdaru secinājumus par to kā tas kurš bērniņš pēc kārtas ir ienācis daudzbērnu ģimenē un gadu starpība pret citiem brāļiem un māsām ietekmē raksturu, attīstību, dzīves uztveri- interesanti- tāda bija arī Lauras ZPD tēma…tā ir vesela pasaule

 32. Mūsu ģimenē aug viena meita. Dzīvsudrabs, pozitīvisma iemiesojums uz zemes un nemiera gars. Apķērīgs un nepacietīgs meitēns.
  Man pēdējās nedēļas laikā aktuālas ir pārdomas par bērnu slavēšanu – rezultāts v. centība; overparenting un idle parenting jautājumi (kā to latviskot? pārcentība un laiskums bērna audzināšanā laikam) un tas, kā ļaut cilvēkam izaugt, nesabojājot ar saviem spriedumiem, viedokļiem un pārliecībām (jo kā gan mēs varam zināt, ka tas, ko uzskatām un kam ticam, ir patiesi?), vienlaikus dodot iespēju uzzināt un piedzīvot, un izmēģināt.
  Vēl jau allaž ir pārstrādājušās mammas dilemmas par kvalitatīvi kopā pavadīto laiku, kam nez vai var pieskaitīt stundas pie plīts, pēc garas darba dienas izmisīgi kaut ko brūvējot, lai pabarotu ģimeni :)

 33. Fantastiska blogdāvana!
  Man ir divi bērniņi. Dēls 2g7m ir ļoti kārtīgs(ahh,kas tas man ka mammai par atvieglojumu) un darboties gribošs. Mazajai meitiņai ir 2 mēneši un jau var redzēt, cik viņa sievišķīga- vēlas komunicēt un ir ļoti pacietīga.
  Šobrīd man ir aktuāli nepazaudēt dēla kārtības mīlestību, kas mazliet pēc dārziņa gaitām zūd, jo vakarā ir nogurums. Gribētu saprast,kā viņā rosināt zinātkāri,jo tās nekad
  nav par daudz, un sabiedriskumu, jo publiski viņš mēdz sakautrēties.

 34. Evelīna, es ļoti novērtēju Tavu vēlmi kādu iepriecināt. Mūsu ģimenes prieks un acuraugs ir meitiņa Anna Sundaramma, kas ikvienu ir gatava samīļot un aplaimot ar savu smaidu. Anna ir ļoti pļāpīga un aktīva. Šobrīd vairāk piedomājam par to, kādā veidā panākt paklausību un stiprināt meitiņas imunitāti.

 35. Paldies par blogu un, protams, par iespēju iegūt brīnišķigu dāvanu. Mani mazuļi ceļu pie manis vēl tikai gaida un mēs ar vīru tikpat ļoti gaidām viņus. :) Tikmēr aktīvi interesējos par Montessori un šobrīd man ir dota iespēja vecākiem palīdzēt augt kādai adoptētai 4 gadīgai meitenītei, kura ir milzu enerģijas avots, ļoti zinātkāra, ļoti atvērta visiem. Piedzīvojusi smagu atraidījumu, viņa tomēr māk uzticēties, mīlēt un pieņemt. Tas arī šobrīd manu prātu nodarbina – kā palīdzēt bērnam izaugt, saprotot, kas viņam nodarīts, bet neļaut šim pāridarījumam sagandēt viņas dzīvi.

 36. Man ir burvīga meitiņa-Šarlote kurai ir 2 gadi un 9 meneši. Pēdējā laikā novēroju viņā tādas īpašības, kā gādība un empātija. Rūpējās par kaķi-cenšās pabarot vienmēr (dalās arī ar kofektēm) un pārdzīvo, ja televizorā redz, ka kādam dara pāri.
  Tagad vairāk sāku domāt, kā viņu nodarbināt aktīvāk(trennēt lielo motoriku). Nodarbībām pie galda vai uz paklāja man ir daudz dažādu ideju un tās labprāt patīk arī Šarlotei, bet diezgan maz spēju izdomāt tādas nodarbības, kur nebūtu nepieciešams daudzu bērnu piedalīšanās.
  Labprāt lasītu arī par valodas materiāliem.

 37. Sumināta un milzīgs paldies par lielisko iespēju!!! :) Mums šobrīd ģimenē aug divi bērni – Gustavs (4,2 g) un Dārta (1,3 g), kuri ar nepacietību gaida ierodamies vasaras otrā pusē vēl trešo! :) Gustavs ar Dārtu ir mūsu mazie mīļie pigori, kuriem patīk izdomāt visādus labos pekstiņus. Gustavs ir ļoti emocionāls un jūtīgs četrgadnieks, kuru šobrīd ļoti interesē cipari, datumi un pulkstens laiki, taču visvairāk viņam patīk spēlēt ar māsu paslēpes un ķerīti. Vakari tad pārvēršas skaļos smieklos un spiegšanā. :D Jāteic gan, ka lielais brālis smejas un spiedz ar lielāku sajūsmu nekā mazā māsa, jo viņa bagātā iztēle laikam piedod vēl papildus sajūsmas devu. :))) Savukārt Dārta šobrīd ir aktīva staigātāja, bet visaktuālākā viņai ir kāpšana un rāpšanās visur, kur vien var pamanīt uzrāpties, kamēr mamma neredz. Tāpēc jālūko, lai nejaušu lietu netīša blakus nolikšana neizveido Dārtai trepes uz kādu no dzīvokļa “debesskrāpjiem”. :D Vēl Dārtai ļoti patīk darboties ar brāli mūsu paštaisītā istabas smilškastē (jāteic, ka pēc rotaļāšanās smiltis vairāk ir uz grīdas un uz Dārtas nekā kastē :D) vai arī bezgalīga vannošanās kopā ar brāli, kad var pētīt un eksperimentēt kā ūdens līst un šķist uz visām pusēm. Mani pašu šobrīd nodarbina doma par to, kā būs, kad mums pievienosies vēl viens mazulis… Ar diviem bērniem jau ir liela jautrība, bet ar trīs laikam jautrība būs vēl lielāka! :)

 38. Sveicieni vakardienas vārdiņsvētkos! :) Jāpiekrīt iepriekšminētajiem komentāriem, ka tiešām ļoti jauka blogdāvana.
  Manai meitiņai peciņai drīz būs trīs gadi un jāsaka – aug buciņš, aug arī radziņi. Meitiņai ļoti patīk dejot un dziedāt, īpaši uzvelkot mammas augstapēšu kurpes un apliekot mammas šalli kā kuplus svārkus (atdarinot Dziesmu un Deju koncertus) :) Tad tiek atrādīts viss bērnudārza dziesmu un deju repertuārs, kas vēlāk tiek papildināts ar improvizāciju.
  Pašlaik visvairāk mani nodarbina jautājums par to, kā bērnam nospraust robežas, ko nedrīkst pārkāpt, bet tajā pašā laikā arī ļaut brīvi izpausties un ļaut bērnam pēc iespējas vairāk visu darīt pašam pēc savām vēlmēm un iespējām.

 39. Man vienmēr gribējies izmēģināt Montessori materiālus, un palūkot, kā mani Valdorfbērni uz tiem atsaucas (un kā es pati:). Man ir Jurģis (8 gadi), sapņotājs, kas visu tver dziļi un izzina uzmanīgi, Kārlis (5 gadi), sirsnīgs praktiķis ar viltīgi smaidošām acīm un mazā feja Maija (3), plastiska, reizē mīļa un smieklīga un vērtējoši nopietna. Kā redzams, divas lietas par bērnu pateikt ir neiespējams. Manas tēmas – līdzsvars, atbrīvošanās no “screentime”, iešana dabā, brāļu-māsu konfliktu risināšana.

 40. Ak, cik daudz skaistu lietu mammas te ir saraksījušas par saviem bērniņiem :) Tāds prieks!
  Es jau tik skaisti nemācēšu aprakstīt.. :)
  Man ir divas meitiņas- vecākajai ir 2 gadi. Viņa mums ir mūziku un deju mīlošs bērniņš :)
  Jaunākajai meitiņai ir 1 gads, viņa mums ir liela apskāvienu un buču devēja (tētim, mammai un māsai)- cik varam noprast, tad viņai ir pieskārienu mīlestības valoda :)
  Pēdējā laikā daudz domāju par to, ka vēlos veltīt saviem bērniem nedalītu uzmanību, kvalitatīvu laiku (noliekot malā datoru, telefonu un reizēm arī rotaļlietas), vienkārši būt ar viņām, ieklausīties viņās, vērot viņas :)

 41. Sveicu Tevi dienā šajā,
  Kas ir saukta vārdā Tavā,
  Ko Tev māte,tēvs ir devis,
  Tas ir skaists un tik priekš Tevis!!!
  Sveicieni vārdiņsvētkos! Un ja par bērniem, tad man viņu ir 6 (No 2-22 gadi), ir ar ko apspriesties un dalīties pieredzē, ir ar ko izstrīdēties un apmainīties pareiziem un nepareiziem viedokļiem :)), ir ko audzināt un pārraudzināt, ir ko samīļot, un vēl jau ir ko pa klēpi auklēt arī… Lielie ir puikas 22 un 20 gadi; lielais brālis rūpējas par visiem, katru dienu apzvanīs un apjautāsies kā kuram klājas,mazais brālis, mākslinieks un bohēmists, tad nāk meitenes ik pa 5 gadi – lielākā 18gadi, mūsu mājas stiliste, rūpējas par visiem, lai labi izskatās, un sniedz padomus par modi un stilu, kā arī par jaunākajām tendencēm modes pasaulē.Nākamās vidējās māsas 13 gadīgā princese, jo vārds kā princesei (Diānai) un ir ar princese, bet mācās no visiem vislabāk, viscentīgākā un pacietīgākā no visiem, tad nāk topošā pirmklasniece – 7gadi, kurai šobrīd ir izteikti zinātkārais periods uznācis un mūsmājas pati mazākā Knīpa – 2gadi, ļoti mākslinieciska meitene, ļoti patīk zīmēt, bet vienīgā mums, diemžēl vai par laimi, kura ir izteikts kreilis, zīmēt gan prot un brīžiem zīmē ar abām rokām, reizē, katrā rokā pa zīmulim. Šobrīd cenšos iepazīt un paņemt no dažādām pedagoģijām to labāko, to, kas visvairāk var palīdzēt bērnam augt un attīstīties atbilstoši viņa spējām, augt kopā ar bērnu, jo kas der vienam, neder otram. tāda nu ir mana pieredze audzinot savus lielos un mazos bērnus. Visiem neder viena pieeja, un vienādas audzināšanas metodes. Pat burtu pasauli katrs iepazīst savādāk, un tas kas vienam sagādā grūtības un pat asaras, tas otram aiziet ar prieku un smiekliem. Un paldies par šo lielisko iespēju piedalīties dāvanu izlozē. Jaukus un radošus mirkļus visai Jūsu ģimenei kopā darbojoties!

 42. Sveicieni Evelīnai! Patiess prieks par tavu blogu, no kura var daudz smelties! Mūsu ģimenē šobrīd ir 5 bērni:) Viesmeita – 17.gadi- brīnišķīga, talantīga un apdāvināta meitene,kura pamatskolu pabeigusi montessori skolā, mūsu dēls -15gadi, muzikāls ar spēcīgu raksturu, meitiņa -13 gadi, sportiste un rokdarbniece, jaunākais dēliņš -4 gadi, superaktīvs un pozitīvs, auklējamais puisītis – 3gadi, ļoti gudrs- īpaši tehniskajās lietas un super paklausīgs:)))

 43. Mūsu ģimenē ir 3 bērni. Esterei ir 4 gadi. Viņa ir čakla, kārtīga, iejūtīga. Regīnai ir 2 gadi 4 mēneši – sirsnīga, žipčiks :), centīga. Marians Dominiks pēc pases 7 mēneši, bet ja nebūtu jānāk pasaulē ātrāk, tad būtu 4 mēneši. Viņš ir spēcīgs gan miesā, gan garā, ļoti smaidīgs un runīgs.
  Kā noturēt uzmanību iesāktajam darbam, lai to pabeigtu. Kā mācīt bērniem lūgties, lasīt Bībeli. Tā kā audzinam bērnu mājmācībā, tad radies šāds jautājums – kā ar bērniem darboties, lai abiem būtu interesanti, jo vecumi ir dažādi. Abas meitas vēlas darīt to, ko dara otra. Bet vienai tad tas ir par vienkāršu, bet otrai par sarežģītu.

 44. Man ir viens bērns Igors (2,1 gads), viņš ir patstāvīgs, zinātkārs un rūpīgs. Mani pēdējā laikā aizvien biežāk nodarbina jautājums kā veicināt bērna runas attīstību.

 45. Sveika, Evelīna, nesen uzgāju tavu blogu un esmu pateicīga par intresantajām idejām ko šeit varu atrast. Pati mācos par pedagogu un ir zinātkārs, aktīvs, divgadīgs dēliņš. Mani vairāk intresē kā varētu veicināt uzmanības noturību uz darbiņu veikšanu.
  Ir lieliski, ka piedāvā iespēju kādai dāvanā saņemt kādu no Montessori materiāliem, arī pati esmu daudz ko savam puikam izveidojusi vadoties no Montessori materiāliem.

 46. Divi puikas. K 2.3 gadu vecuma ir milzigs verotajs un nedaudz sturgalvigs. Apzinigs un patstavigs. Toties J 6 menesu vecuma labi adaptejas, ir neatlaidigs un lielakais gimenes pljapa.
  Sobrid aktuali fiziskas attistibas jautajumi un nodarbes abiem puikam, pielagosanas berna dzives ritmam un tempam. Kvalitativi mediji (gramatas, parraides) anglu valoda. Muzikalitates attistisana.

 47. Sveicināti! Šeit divu puiku mamma – 3 un 5 gadus veci janvāra zaķēni :) Vecākais dēls ir ļoti radošs un apķērīgs, turpretī jaunākais ļoti omulīgs aktierītis, piemēram, prot atdarināt mammas dusmas, kā rezultātā pārsmejamies līdz zemei locīdamies. Aktuāli ir jautājumi par emocionālo veselību, Baha ziediem un logopēdijas vingrinājumiem.

 48. Tev noteikti vārda diena bija jauka :) kā lai nav,ja apkārt Tev ir īpašas Dieva dāvanas :) superīga ģimene :)
  nolēmu piedalītie ar’
  Dēliņš- 3,5 g. (atvērts pret jauniem draugiem, gādīgs- ļoti rūpējas par savu māsiņu. tad kad māsiņai izbira viņas konfektes zemē, viņš deva viņai savējās :) mazs,bet ļoti jauks sīkumiņš )
  Meitiņa- 2 g.šomēnes palika. ļoti patstāvīga,cenšas visu pati izdarīt, ļoti izpalīdzīga- kad atnāk kāds mājās vienmēr palīdz noģērbt virsdrēbes un nolikt vietiņā :)
  * kādā veidā būt par piemēru saviem bērniem
  * gulēt iešana par un ap to.

 49. Sveika! Mūsu ģimenē ir 3 bērni. Edgars un Diāna jau ir 18 gadus veci, šobrīd aktuāls tālākizglītības jautājums- kurā augstskolā studēt un kā tikt tur iekšā :) . Mazajai meitiņai princesei Keitai Enijai ir 5 gadiņi. Šobrīd mācās lasīt. Ļoti patīk radoši darboties- zīmēt, taisīt mākslas darbiņus, līmēt. Mazā ir ģimenes boss un zin, ka tiek kārtīgi lutināta.
  Ļoti jauki, ka rīkojat šādu superdāvaniņas izlozi. Lai veicās visos turpmākos darbiņos!

 50. Sveika! Man ir trīs bērni – Janīna (4g) ir ļoti izpalīdzīga un zinātkāra meitene, Valters (2g) ir ļoti dzīvespriecīgs un ar savu smaidu gatavs iepriecināt jebkuru garāmgājēju, bet mazais Pēteris (1g) ir ļoti neatlaidīgs un jau mazā vecumā spējīgs izkarot savu vietu!
  Šobrīd man aktuāli jautājumi ir kā stiprināt bērnu imunitāti un vai turpmākajā bērnu audzināšanā izvēlēties klasisko ceļu – skolu, vai “peldēt pret straumi” un izvēlēties mājmācību!
  Pērļu trepes mums šobrīd ir ļoti aktuāls materiāls, jo Janīnai šobrīd liela interese par skaitļiem “pēc 10”. Māk skaitīt līdz 20, bet šobrīd īsti vēl nesaprot, cik tas “17”, piemēram, īsti ir! Esmu jau sagādājusi pērlītes, lai izveidotu šo materiālu pati, bet kas zin, cik ātri tas būs! :)
  Paldies par Tavu interesanto blogu un par šo burvīgo blogdāvanu!

 51. Pateicos par jauko iespēju piedalīties! Liekas, ka patiešām vērtīgi būtu šos jautājums pārdomāt ik dienas.. :)
  Mūsu mājā šobrīd dzīvojās viens mazs, aktīvs cilvēciņš, kura 2 no īpaši pozitīvajām īpašībām ir brīnišķīga iztēle (kas brīžam izpaužās dažādās brīnišķīgās, bet nereālās vēlmēs – piemēram, gribas iekāpt mazajās spēļu mašīnās vai grāmatā, kur attēlots kāds interesants notikums :)), kā arī spēja patiesi priecāties par vienkāršām lietām (par krītošām sniegpārsliņām, par govīm laukos, par tēta ceptām maizītēm..) Jautājumi, kas pēdējā laikā manā prātā meklē atbildes ir kā uzsākt Montessori metodes praktizēšanu mājās (ja nav iespējas apmeklēt kursus, kā saprast ar ko sākt) un kā palīdzēt bērnam iemācīties robežas.

 52. Paldies par tavām radošajām idejām un iedvesmu citām mammām! Mūsu ģimēnē ir atvase – Gustavs, kurš ir 4,5g vecs / dzīvesprieka & intereses par ārpasauli pilns! Mums šobrīd ir aktuālas tēmas: medicīna / mūzika / kosmoss / policisti :)

 53. Super dāvana kādam tiks! Man ir divas meitas. Lielā trīsgadniece ir izcila stāstīstāja un dziesmu un melodiju izdomātāja. Mazā deviņmēnešniece ļoti vèlīga pret vecākiem un agri un viegli dodas pie miera vakarā;) kā arī “panes” māsas pārlielo mīlestību un smejas par viņas jokiem. Pašreiz aktuālāki jautājumi saistībā ar bērniem ir prasmes novērot sava bērna intereses un piedāvāt attiecīgos materiālus ar ko darboties.

 54. Sveika! Protams, pieteikšanos biju atlikusi uz vēlāku laiku un aizmirsu!:) Kādreiz taču jāpamēģina arī man!:)
  Mūsu ģimenē aug 2 bērni. Lauris ir 5 gadus vecs ātrs un aizrautīgs puika, Markus ir šobrīd 1,6 gadus vecs un kārtīgs, ieinteresēts puika.
  Tā kā manu pacietību sāk pārbaudīt mazākais, tad interesējos, par tā saucamo, toddler laiku, bērnu kreativitātes attīstīšanu, īpaši, puikām. Pirms laika domāju, ka mana aktualitēte būs brāļu attiecības ģimenē, bet varu pagaidām būt ļoti pateicīga, ka tieši šobrīd tas nav aktuāli.

 55. Sveicieni pagājušajā vārda dienā! Mani ir trīs bērni, šobrīd vecākā meita ir spurainais tīni, dēls klusais datoriķis :) Un mazā peciņa, kurai rīt paliek divi gadi ir mājas prieks un troksnis:)) Sākam apgūt krāsas un cītīgi lasa, paņemot grāmatas un saka: “lasu, burti”, nu smieklīgi no malas, aug atkal ģimenē lasītmīlis un grāmatu tārps :))

 56. Sveika! Man mājās skraida 2 bērniņi, un viens puncī :) Meitiņa (3.6 gadi) ir mīļa un viņas fantāziju pasuale mani iedvesmo, puika (2 gadi) ir neatlaidīgs un spītīgs. Patreiz aktuāli man ir brāļu un māsu sadarbības veicināšana, mīlestība vienam pret otru.

 57. Sveika!
  Músu gimené aug nu jau 2 bérni. Jékabs (2g.10mén.) un Henriete (1mén.)
  Jékabs ir akuráts un komunikabls bérns. Shobríd puikam aktuáli ir mácíties dalíties ar mantám, kad pie mums ciemojas citi bérni.
  Meitinja ir mieríga un klusa. Ljauj mammai atpústies un arí veltít laiku lielajam brálim.

 58. Sveika! Mums mājās aug māsa (7,4 g.) un brālis (1,1 g.). Māsa mums ir radoša personība, ka liekas, ka skolas “iegroži” domāti visiem citiem, bet ne viņai, tādēļ mums aktuāli mācību procesam ir pieiet radoši, ineteresanti, ar krāsām un fantāzijām. Brālītis savukārt ir jau gana spēcīga personība, kas zin ko grib un pārbauda vecākus, cik ilgi viņi teiks “nē” :D Bet gaidāmā māsiņa ir pacietīga, to visu klausoties aiz “sienas” mammas puncī :)

 59. Paldies par iespēju, skaistā vārda īpašniece! Man ir 2 super bērni – Jetei 4 gadi, Jurģim 2 gadi. Jete ir topošā aktrise un režisore, un balerīna, vienvārdsakot, māksliniece. Jurģis ir ļoti dzīvespriecīgs un mīļš puisis, kam ļoti labi padodas traukties ar līdzsvara riteni. Šobrīd aktuāli – kā iemācīt sev un bērniem nolikt mantiņas vietā pēc spēlēšanās, un kā beigt lietot pamperus uz nakts gulēšanu. Kristīne

 60. Paldies par brīnišķīgo iespēju!
  Manam vecākajam dēlam ir 4 gadi un 2 dienas, un viņš ir liels vērotājs un ļoti noteikts. Jaunākajam, kurš ir vienmēr pārliecināts par savu taisnību un ārkārtīgi aizrautīgs, ir bez 3 dienām 2. Mēs visi kopā pēdējā laikā cenšamies saprast, kā vislabāk apvienot mazo cilvēku vēlmes ar lielo cilvēku pasaules kārtību tā, lai pārāk neciestu ne viens, ne otrs.

 61. Sveiciens, Evelīna, vēlreiz :) Ļoti jauka balva, un mūsu ģimenē arī noderīga.
  Man ir divi puikas: vecākais – Krišjānis (6,5 gadi) – mērķtiecīgi radošs un emocionāls; jaunākais – Kārlis (gandrīz 4 gadi) – neatlaidīgs un sirsnīgs.
  Patlaban mani visvairāk interesē bērnu temperaments, kā tas ietekmē bērnu uzvedību un attīstību mijiedarbībā ar vidi, jo par šo tēmu rakstu arī kursa darbu universitātē :)))

 62. Miljaa, Eveliina, paldies par Tavu nesavtīgo sirdi! :) prieks, ka kaadu iepriecinasi ar tik jauku materialu! Man ir divas brīnišķīgas princeses – Marijai nesen palika 3 gadi un Sofijai Elizabetei – 1,4, gaidam treso Brinuminju. Abas ir loti atskirigas, vecakaa meitinja ir vairak nopietna, ar asu pratu, loti zinatkaara. Loti patik ari muzika – sacer, speelee un dzied mazas dziesminjas. Sobrid interesee gan burti, gan skaitlji, tapec domaju, ka metematiku vareshu piedavat jau daudz agrak. Mazaa ir iists delveris – loti patstaviga, aatri visu iemaacaas un dara bleenjas :), loti patiik dejot un cilveeki. Man shobrid aktualas ir temas par maasu savstarpejam attiecibam, jo abam vajag vienu un to pashu un ipashi lielakajai janjem mazaakajai nost. Otra lielaa teema ir par treshaa berninja ienakshanu gimene, kaa sadaliit uzmanibu visiem.

 63. Sveiki. Mums pa gaidām ir 3 meitas: Ieva ( gandrīz 6) pašpietiekama māksliniece, novērotāja un “dziłumā racēja”. Anastasijas ( būs 3) viena no pirmajām dzīves misijām ir “pilnveidot vecākus”-ar savu šarmu un energgiju spēj uzsaukt pilnu pārdzīvojumu gammu. Katrīna ( 1 un vēl drusciń) – smalka, pozitīva un izteikti stipra ( garā, dvēselē un miesā). Topa jautajumi: laika plānošana materialu sagatavošanai un kā motivēt Ievu rakstit/lasītprasmei. Dzīvojam Lvovā un te maz vecāku nenodod bērnus bērnudārzā. Pati ideja par skološanu gimene ir jaunums. Tad nu gribu to “pievarėt” un ar laiku palīdzēt citiem gribētājiem. :) PALDIES, Evelīna!

 64. SVeika Evelīn, Man ir 2 puikas. Vecākais, 6-gadnieks ir prātnieks, un jaunākais 3-gadnieks ir pilnīgs pretstats un īsts brīvmākslinieks.Šobrīd aktuāli ir spēt sadalīt laiku un uzmanību sev svarīgām lietām, kā arī bērniem iemācīt draudzīgas savstarpējās attiecības, un skaidri izteikt/izpaust savas domas un vēlmes. Paldies par iespēju un tavu blogu! Rita

 65. Cau, cau! Es ari piesakos:). Mums ir viens dels, kuram tagad ir 5 gadini. Pozitivas ipasibas — 1) stipra griba un netalaidiba panakt savu un iemacities kaut ko jaunu; 2) laba sirds :)). Sobrid nodarbojamies ar gramatu lasisanu (angliski, ceriba, ka “pieleks” lasisanas un nebus daudz jamaca;), apgustam peldesanu un niekojamies ar slidosanu.

 66. Sveicināti! Tikai tikko atradu šo blogu un vēl nekā daudz nesaprotu.
  Man ar vīru Dievs ir dāvinājis Justīni (tūlīt 4,5), Rebeku (tūlīt 3) un Paulu (tūlīt 1,5g). Vecākā meita ir mīļa, laipna, ļoti čakla, viņa jau 2 gados grieza ar šķērēm (bet tā jau visi laikam), 2,5 g- ar nazi (sagrieza veselu maisu ar rabarberiem), darboties griboša, mizo, rīvē dārzeņus. Viņa nodziedāja dziesmiņu vēl pirms izteica 1 teikumu. Ļoti patīk darba lapas un rotaļu laukumi, peldēšana, radošās nodarbības.
  Rebeka jau runāja teikumos 1,5 g vecumā un perfekti saprata, kas viņai notiek apkārt. ļoti žiperīgs, enerģisks, simpātisks bērns. Tikai nedaudz vairāk kā 1,5g vecumā viņa uzlēca uz lielā poda un izdarīja visu, kas jādara- es biju pārsteigta. Patīk dziedāt, izmēģināt visu, ko dara apkārtējie. Arī ātri sāka griezt ar šķērēm. Īpaša balss.
  Pauliņa tiek izmīlēta kā vien var. Viņa visvieglāk un uzreiz samīlē otru māsu, kad mamma pasaka: “Palūdz piedošanu, samīlē!”, pat neatkarīgi no tā, vai viņa ir nodarījusi pāri vai viņai kāds iebliezis. Patīk vanna, guašas, ģērbšanās, pucēšanās. Mācīties kāra runāt. Sirsnīga, dzīvespriecīga, mīl.
  Bērni ar mani ir 24 h diennaktī un 7 dienas nedēļā. Esmu labāka, nekā bērnudārzs un domāju par mājmācību, bet nezinu, ar ko sākt, ko darīt. Tā ka kasu galvu, esmu izmisusi, lūdzu Dievam gudrību, palīdzību, spēku, mīlestību, pacietību. Saprast- vai būt mājās ar bērniem ir mans aicinājums, vai es to varu. Protams, ka es to nevaru, bet varbūt Jēzus var. Viņš ir spēcīgs. Aktuāli- nespēju sagādāt bērniem pietiekami daudz nodarbes, aizpildīt viņu laiku, reizēm baidos to darīt.

 67. ..jā un Justīne vēl perfekti brauc ar skrituļslidām un ar riteni, turot līdzsvaru. Šovasar vajadzētu iemācīties peldēties bez uzročiem:) Kaut es varētu mazulīšu patiesi mīlēt, vēl vairāk, ne ar savu mīlestību, bet Dieva pilnīgo..

 68. Tik jauku iespēju nedrīkst laist garām, arī vēlos izmēģināt veiksi tik jaukā dāvanas izlozēšanā.

  Man ir puika – Miks / nepilni 3 gadi / . Man ģimenē šobrīd ļoti aktuāla tēma iemācīties koncentrēties vienam darbiņam, nevis iesāktiem un pamestiem pieciem. Miks ir ļoooti enerģisks un nenogurdināms, ļoti zinātkārs, mīl garšīgi paēst, patīk pastaigas, patīk socializēties, patīk darboties- zīmēt, griezt, plūkāt, likt puzles.

  2. kārt ļoti aktuāla tēma ir Mika tēta un vecvecāku audzināšana, kas, manuprāt ir visgrūtākais.

 69. Paldies, nu, tad piesakos uz izlozi (nav ne jausmas, vai jāpiesakas ar atbildes palīdzību vai nē… :)

 70. Laba diena! Mūsu ģimenē aug Amanda – jau 2 gadus un gandrīz 2 mēnešus!Viņa ir ļoti neatkarīga, jo visu dara “PATII!!!”, aktīva dejotāja, interesanta runātāja, ļoti burvīga maza meitenīte. Viena no mūsu aktuālajām lietām – rotaļas vienatnē!

 71. Sveika,
  Mūsu ģimenē aug 8 mēnešus veca meitiņa. Viņa ir zinātkāra – interesē viss apkārt notiekošais un novietotais:) Kā arī ir savas ģimenes un mājas patriote – nekur nav tik labi kā mājās starp savējiem:)
  Prātu nodarbina tēmas, kā màcīt patstāvību un pacietību.

 72. Sveika Evelīna un visas mammassmaids bloga lasītājas!
  Manas meitiņas:
  Emīlija – saimnieciska, mīļa, pacietīga “mazā saimniecīte”
  Olīvija – brīvdomātāja, sava ceļa gājēja, neatkarīga “neatkarīgais ģenerālis”
  Mans izaicinājums šobrīd – atrast veidu, iespējas kā izaudzināt 2 personības :) :):)

 73. Man ir viena meita (4.5g) un otrs mazulis šobrīd gatavojas pievienoties mums vasarā :-) Lielā meita ir ļoti labestīga un sirsnīga, un patiesi mīl visu dzīvo! Viņa pieņem jebkuru tādu kāds viņš ir. Šobrīd man un mūsu ģimenes aktuālās tēmas ir – otrā bērna ienākšana ģimenē un kā tas ietekmē visu ģimenes locekļu dzīves. Otra lielā tēma ir netradicionāla lielākajai daļai vecāku šāda vecuma bērniem – šobrīd strādājam pie tā, lai ar svešiem cilvēkiem būtu kaut kāda vismaz pirmreizējā distance. … tīri pašas drošības nolūkos, jo iepriekš minēto īpašību dēļ, meita ļoti viegli uzticas un ir ar mieru iet arī svešiniekiem līdzi, pieņemt ēdamas lietas no nepazīstamiem cilvēkiem utt. Ja kādam ir labi ieteikumi kā vēl par to runāt ar bērnu, būšu pateicīga uzklausot tos :-)

 74. Sveika Evelīna un vecāki, kas domā par ekoloģisku bērnu attīstību! Man ir divi mazi ķipari – Tīna 3.8 gadi un Toms 1.7 gads. Mazi cilvēki ar lielu personību un dvēseli. Tīna – ļoti zinātkāra, vērojoša un empātiska. Toms – kā jau lauva pēc horoskopa un juniors dzīvē – apveltīts ar lielu gribu (pēc nedarbiem :)) un milzīgu pašapziņu, kas iet roku rokā ar humoru un brīvu emociju paušanu. Man kā mammai, kurai bērni dzīvo pa māju ir aktuāli jautājumi par psihoekoloģisku bērnu attīstīšanu atbilstoši vecumposmam un to, kā savienot vecumposma atšķirīgās intereses, neradaot kašķus un lieku stresu :) Ar sveicieniem, Ieva

 75. Sveiciens! Manam dēliņam ir gandrīz 1 g. 8 mēneši, un viņa lieliskākās īpašības ir kārtības mīlestība un zinātkāre par pat pilnīgi ikdienišķu lietu pielietojumu.
  Bērnu audzināšanā visvairāk šobrīd interesējos par to, kā ”kvalitatīvi” spēlēties ar mazo – kādas mantas izvēlēties un kādas labāk atstāt veikalā, kā bērnu iespaido ikdienas dzīves ritms (viņa un vecāku) un kā ikdienā pavadīt pietiekami pilnvērtīgu laiku ar bērnu, ņemot vērā, ka mammas un tēti daudz strādā (darbā un mājās:).

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s