Jauns gads – viens vārds

Nesen atskatījos uz 2015. gadu – tas galvenokārt ir pagājis mazā Kristapa Samuēla gaidīšanas un sagaidīšanas kontekstā.

2015. gada janvārī izlasīju ideju par to, ka cilvēkiem spēks pildīt jaungada apņemšanos aptrūkstas jau janvāra beigās un nākamais lūzuma punkts esot martā. Cilvēku, kuriem izdodas apņemšanos pildīt visu gadu, nav nemaz tik daudz, tāpēc “viena vārda” idejas autori (grāmatas “One Word That Will Change Your Life, Expanded Edition” autori) ieteica padomāt un atrast vienu vārdu, kas varētu būt tāds kā visa gada vadmotīvs. Tā nu iepriekšējā gada sākumā man izkristalizējās divi vārdi, kas savstarpēji ir ļoti līdzīgi, proti, UZTICIES un PAĻAUJIES. Tie bija vārdi, kurus Dievs lika man sirdī, lai tie mani vada – lai uzticos un paļaujos Viņa vadībai un gādībai, apsardzībai un sargāšanai. Un paldies Viņam par vadību aizvadītajā gadā, kurš visādā ziņā ir bijis ļoti raibs – gan daudzu patīkamu, gan ne tik patīkamu notikumu un pieredžu piepildīts.

Šī gada sākumā veltīju laiku pārdomām, kāds varētu būt mans šī gada VIENS VĀRDS. Bija vairāki varianti – prieks, miers un drosme. Atbildot uz jautājumiem, kas palīdz atrast šo vienu vārdu, no maniem trīs variantiem, palika MIERS. Tad nu mans 2016. gada vārds ir miers. Centīšos praktizēt mieru attiecībās uz saviem mīļajiem – gan vistuvākajiem (piem., bērniem), gan tālakiem (piem., tik ļoti neiekarst diskusijās un necensties par visu varu pierādīt savu taisnību, bet saglabāt vēsu prātu), praktizēt mieru tad, kad dzird par to, kas notiek tuvākā un tālākā pasaulē, censties praktizēt mieru, tad, kad lietas nenotiek pēc mana prāta. Lasot Bībeli, meklēšu vārdus “miers” un pantus, kuros tas minēts. Centīšos dzīvot mierā un nedzīties pēc tā, kas man nav vajadzīgs.

one-word-poster

Kādam par gada vadmotīvu varētu kļūt vārds izlēmība, citam drosme, vēl kādam – motivācija, uzņēmība, fokuss, organizētība, attiecības, veselība, piedošana, prieks, izaugsme …

Ja zini, ka jaungada apņemšanās nav priekš Tevis, tad varbūt ideja par “vienu vārdu” Tev liksies saistoša.

Lai miera piepildīts šis gads,
Evelīna :)

4 domas par “Jauns gads – viens vārds

  1. Mans vārds laikam būtu “attiecības”, jo mēs gaidām trešo mazuli un mums atkal būs jāmācās visiem atrast jaunu attiecību modeli ģimenē.

  2. Cik priecīgi, ka tu atkal raksti! Mani ļoti uzrunāja šī ideja-viens vārds un katru dienu no jauna iespēja to izdzīvot, iedzīvot savā dzīvē! Kādu laiku mana pārdomu mūzika ir “Iesākumā bija vārds” K. Ezeriņš (https://www.youtube.com/watch?v=V3SZ7X_EGW4) un nu brīnišķīgs turpinājums! Paldies, Evelīna!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s