Zvaigzne austrumos – 1.sērija – Gadatirgus

Oktobra pirmajā pusē saņēmām ielūgumu uz “Gadatirgu”, kurā draugi konkrētā laikā un vietā tika aicināti ierasties ar sevis radītiem labumiem uz kopīgu tirgošanos. Mūsu bērniem šī ideja ļoti patika, un man ir aizdomas, ka šī varētu kļūt par ikgadēju tradīciju, kad rudens skolēnu brīvlaikā pie draugiem satiekas citas mājmācību ģimenes un ģimenes, kuru bērni ikdienā apmeklē skolu. Pirms gada mūsu bērniem bija pirmā pieredze ar dalību gadatirgū, viņiem ļoti patika. Paldies Annai par ideju! ;)

020

Salīdzinoši ilgs laiks pagāja pie dažādu ideju apdomāšanas un ģenerēšanas. Brīžiem jutu, ka sāku pagurt no bērnu domu gājieniem un lidojumiem par to, ko tik viņi varētu sagatavot pārdošanai. :) Priecājos par viņu radošumu un tajā pašā laikā klusi domāju, kuras tad būs tās idejas, kuras tiešām īstenosim.

Atcerējāmies iepriekšējo gadu un lietas, kuras bērni gatavoja (dažādi gardumi un grāmatzīmes). Interesanti, ka vairākas idejas tapa pēdējā brīdī, paskatoties apkārt uz lietām, kas stāv mājās un gaida, kad kāds tās izmantos.

Uz tāfeles tapa tabula, lai nesajūk, kas ko tirgos.

000

Pirms došanās uz tirdziņu ar bērniem pārrunājām idejas, kur viņi varētu ieguldīt sapelnīto naudiņu. Atgādināju viņiem par akciju “Zvaigzne austrumos” un piedāvāju ietirgoto naudiņu ieguldīt dāvaniņā kādam bērnam, kurš pašreiz ir daudz sarežģītākā dzīves situācijā un grūtībās. Bērni ar lielu prieku atsaucās idejai!

za-wallpaper-lv-1366x768

Zemāk īss ieskats bērnu radītajos produktos. Varbūt kada ideja noder arī jūsu mazajiem uzņēmējiem un laba darītājiem!

Meitas (8 g.v.) sagatavotie labumi tirdziņam:

006-adrianas-prece

* Grāmatzīmes “Rudens vitrāža”. Tās tapa tīri nejauši. :) Dubultīgi ielaminēts, gabaliņos sagriezts, zīdpapīrs.

* Adrianas pašas radīta grāmata “No punkta uz punktu”. Savienojot ciparus pareizā secībā, atklājas kāds zīmējums.

* Puķu gredzeni rudenīgās krāsās.

001

Kā tādus pagatavos lasi šeit.

* Vilciņi, kas tapa no piena/kefīra pudeļu vāciņiem un zobu bakstāmajiem (iedvesma – atmiņas no Mateja vasaras Bībeles skolas.)

005

Vecākais dēls N. (7 g.v.) izgāja uz ēdamām lietām. Viņa sagatavotie produkti:

014

* Šokolādes kēksiņi bez olām un piena produktiem – recepti atradīsiet šeit. Niklāvs pats sajauca visu mīklu un sagatavoja arī pirmo pannu cepšanai. Kad viņš sajauca mīklu otrajiem kēksiņiem, tad mīļi atprasījās spēlēties, jo paspēja sagurt. ;) Tad nu atlikušās mīklas likšana formiņās palika manā pārziņā.

Uz tirgošanās brīdi kēksiņi izskatījās šādi:

015

Kad tirgošanās gāja uz beigām, tad putukrējums (uzpūšamais) bija jau krietni saplacis un uztaisījām kēksiņiem akciju. ;)

* Citrona kēksiņi.

* Garšīgais komplekts “Svētki tuvojas” – piecas piparkūkas papīra tūtiņā, pie kurām piesprausts tējas maisiņš. Sākotnējā ideja bija piespraust Ziemassvētku tēju, bet tādas vēl veikalā nebija, tāpēc piespraudām to tēju, kas, mūsuprāt, salīdzinoši daudziem cilvēkiem garšo.

Vidējā dēla A. (5 g.v.) sagatavotā prece izskatījās šādi:

011

Viņš tirgoja:
* Grāmatzīmītes ar rudens veltēm (burkāniem, bietēm :)).

010

Tās viņi radīja kopā ar māsu, kamēr mamma bija pastaigā ar mazo brāli.

* Rudenīgus svečturus

007

Tās ir ar zīdpapīru (un PVA līmi) aplīmētas mazāka izmēra stikla burciņas. Iekšā tējas svecīte. To tapšanā piedalījās gan māsa, gan lielais brālis, gan pats Andrejs un  mamma. Visi deliģējām Andreju pārdot preci, un viņš ļoti labprāt atsaucās idejai.

* Vēl viena no pēdējā brīža idejām – “Brīnišķīgā rudens loterija”

Kinderoliņas ar pārsteigumu – konfekte+5 uzlīmītes. Kinderolas vairāku gadu garumā un radu atbalstītas bija pamatīgi iekrājušās (ka kādreiz taču noderēs ;)) un arī uzlīmes kādu laiku vientuļas stāvēja plauktā, tā nu salikām to visu kopā un radījām loteriju. Manuprāt, forša ideja. Loterijai bija liela piekrišana! :)

Tā nu mēs visi laimīgi un apkrāvušies ar labumiem devāmies uz draugu lielo viesistabu iekārtot stendus. Gadatirgū piedalījās 5 ģimenes.

Gadatirgus atklāšanas runā bērnus iepazīstinājām ar tādu lietu kā kaulēšanās (bija noteikti cenu griesti: vienai precei – 50 centi.), pastāstījām, kas tā kaulēšanās īsti ir un kā to reāli dara (mēģinājām nodemonstrēt). Pēc tam, vērojot procesu, redzējām, ka paši bērni kaulēties nemēģina, bet kādas mammas gan. :)

Kad manijām, ka tirgus laukumā ir iestājies pagurums, tad izsludinājām vienu vai otru atlaidi un akciju (piem., ja pirki puķu gredzenu, tad citrona kēksiņš –  dāvanā :)) un dzīvība atkal kūsāja. :) Vieni no draugiem pārdeva “kristālus” (palielas plastmasas pērlītes), kad Adrianas draudzenei bija palicis viens kristāls, tad viņa tā cenu paaugstināja par 500% (!) no 1 centa uz 5 centiem un pircējs nebija ilgi jāgaida! :)

Ja iepriekšējā gadā ar naudas skaistīšanu bija jāpalīdz 2 no 3 bērniem, tad šogad vecākais dēls jau pats sarēķināja, cik kas kam dodams? Protams, nezināšu komentēt, cik tas viss bija precīzi, bet gribas domāt, ka lielam kļūdas procentam nevajadzētu būt.

Drīz būs jādodas sagādāt lietiņas, kuras liksim “Zvaigzne austrumos” dāvaniņā. Bet par to tad nākamajā “sērijā”! Akcija “Zvaigzne austrumos” ir no 1. novembra līdz 5. decembrim.


<p><a href=”https://vimeo.com/189283678″>ZvaigzneAustrumos</a&gt; from <a href=”https://vimeo.com/user48534475″>Zvaigzne austrumos*</a> on <a href=”https://vimeo.com”>Vimeo</a&gt;.</p>

Līdz vēlākam,
Evelīna :)

P.S. Starp citu, lasu, ka šogad ir kāds jaunums, proti, sadarbībā ar veikalu “Lāčuks” ir iespēja nopirkt sūtīšanai jau sagatavotas dāvanu kastītes. Plašāka informācija – http://www.zvaigzneaustrumos.lv/lv

 

2 domas par “Zvaigzne austrumos – 1.sērija – Gadatirgus

  1. Paldies par idejām un praktiskajiem padomiem tirgošanās laukumā. Vispār kopumā brīnišķīga ideja!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s