Warrior Kid grāmatu sērija – palīgs bērnu rakstura izaugsmē

Gribu Tev pastāstīt par kādu vērtīgu resursu, kas var Tev un Tavam bērnam noderēt rakstura attīstīšanai. Kāds ir teicis: “Character comes before academics”, proti, ka raksturs ir svarīgāks par akadēmiskajām zināšanām. Mani šī doma ļoti uzrunā, bet ne vienmēr man ir bijusi un ir gudrība, kā vislabāk palīdzēt rakstura izaugsmē bērniem un arī pašai sev ;).

Mums jau ilgu laiku ir bijusi trādīcija kopā ar bērniem pirms gulētiešanas lasīt kādu grāmatu. Pirms pāris gadiem mani nomainīja vīrs, lai es vēl vakarā varu kādus savus hobijdarbus apdarīt vai vienkārši ieiet vannā. ;)
Pirms kāda laika Andris izvēlējās Džoko Vilinka (Jocko Willink – https://www.instagram.com/jockowillink/ , https://www.facebook.com/jkowillink/) grāmatu. No sākuma vienu, tad otru un nu jau tiek lasīta trešā.

Grāmatas ir angļu valodā. Tā nu bērni pirms gulētiešanas vēl mazliet apgūst arī angļu valodu. Prieks piedzīvot, kā viņi jau paši saprot arvien vairāk un vairāk. Andris vēl nav paspējis iztulkot, kad kāds jau iesmejas, jo ir sapratis, piemēram, dzirdēto joku angļu valodā.

Džoko Vilinks ir bijušais speciālo uzdevumu vienības komandieris. 2015. gadā iznāca viņa grāmata “Extreme Ownership”, kas kļuva par New York Times bestselleru vadības grāmatu kategorijā. Pirms vairākiem mēnešiem uzzinājām, ka viņš ir izdevis arī grāmatas bērniem, kuras runā par rakstura veidošanu, disciplīnu, veselīgu dzīvesveidu, darba ētiku, naudas pārvaldīšanu u.c. svarīgiem jautājumiem.

Bērni ļoti labi identificējas ar grāmatas galveno varoni – puisi vārdā Marku – un viņa dažādajiem izaicinājumiem.

Šeit Tu vari iepazīties ar visu trīs grāmatu anotācijām (angļu valodā): https://www.warriorkid.com/warrior-kid-book-series

Warrior Kid grāmatu iedvesmoti, mūsu bērni pēc savas iniciatīvas ir sākuši izmantot modinātājpulksteni, paši izdomā, cikos vēlas celties un tad to arī īsteno. Varam arī redzēt, ka lasītais palīdz viņiem sevi vairāk izaicināt sporta treniņos (grāmatās daudz tiek runāts par iziešanu ārpus komforta zonas).

Ja izvēlēsies grāmatas iegādāties, priecāšos, ja izmantosi šos linkus:

1. grāmata – https://amzn.to/321SQRz
2. grāmata https://amzn.to/39IUk5W
3. grāmata https://amzn.to/2SSaNhd

Kad kārtējā grāmata bija kopīgi izlasīta, vecākie bērni ar lielu interesi klausījās arī audio grāmatas versiju Scribd.com, vienlaicīgi lasot līdzi tekstam drukātajā grāmatā. (Starp citu, Scribd ir lieliska aplikācija, esam to abonējuši un lietojam abi divi kopā ar vīru – tajā ne tikai lasām, bet arī klausāmies grāmatas, pie tam, bez skaita ierobežojuma).

Pēdējā laikā noteikti arvien vairāk dzirdi par dažādiem podkāstiem. Arī Warrior Kid tāds ir.
http://warriorkid.libsyn.com/

Tās ir vidēji 20 minūšu garas epizodes bērniem viegli saprotamā angļu valodā. Katrā no raidījumiem uz bērnu jautājumiem atbild pats grāmatu autors – Džoko Vilinks.
Arī mūsu dēls aizsūtīja viņam savu jautājumu, vēl gaidam, kurā no podkāsta epizodēm saņemsim atbildi. :)

Lai noder un lai varam būt stipri savā raksturā!
:)

P.S. Reizēm ir gadījies dzirdēt, ka mūsu bērni savstarpējās sarunās piemin frāzi “Discipline equals freedom”. Nav šaubu, kur viņi to ir dzirdējuši. :)

Foto: Andris Sproģis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s