Grāmatas apskats. “Teaching from Rest: A Homeschooler’s Guide to Unshakable Peace”

Pirms kāda laika izlasīju grāmatu “Teaching from Rest: A Homeschooler’s Guide to Unshakable Peace”. Autore ir Sarah Mackenzie. Grāmata bija tieši tas, kas vajadzīgs pirms jaunā mācību gada. Izlasīju to 2x. Pirmajā reizē “apriju” un otrajā – kopēju ārā citātus, kurus vēlējos sev atzīmēt. 🙂

Ļoti iedrošinoša un gribas teikt mierpilna grāmata par mājmācību – par to, kā mācīt bērnus un darīt to mierā (mierpilni).

Autore ir kristiete, tāpēc grāmatā atradīsi arī atsauces uz Rakstu vietām Bībelē, kā arī atziņas un pārdomas par Dievu. Sārai ir 6 bērni un vecākais šajā rudenī sāks mācīties universitātē. Nesen “podkāstā” Sāra stāstīja, ka meita saņēmusi pozitīvu atbildi no visām universitātēm, uz kurām pieteicās un visas viņai piedāvāja stipendiju! Gribas teikt “How cool is that!” 😅👍 Prieks par viņas meitu un paveikto!

Grāmatai ir 3 daļas.

Pirmajā lasītājs tiek mudināts domāt par jautājumu “Whose Well Done Are You Working For?” – Kāpēc mēs darām to, ko mēs darām? Kā uzslavas mums ir svarīgas? Kā mēs definējam izdošanos un pēc kādiem standartiem mēs vērtējam paveikto?

Otrā daļa mums atgādina, ka mācību programmu, kas pilnībā derētu mūsu bērniem, mēs nopirkt nevaram. “Curriculum Is Not Something You Buy”. (Jāpiebilst, ka ASV ir ĻOTI plašs mācību programmu piedāvājums tieši mājmācību ģimenēm.) Šajā grāmatas daļā ir daudz praktisku ideju par to:
✅ Kā organizēt dienu, kā saprast, kas ir svarīgākais.
✅ Kā vienkāršot mācību programmu un dienas plānu.
✅ Kā pārbaudīt to, ko bērns ir apguvis (piem., kopīgi gatavojot pusdienas un pārrunājot to, ko bērns no rīta ir izlasījis, noskatījies vai noklausījies).
✅ Kā ieviest kopīgu rīta laiku un ko tajā darīt.
✅ Cik svarīgi ir saprast, ka daudzie pieejamie resursi ir domāti, lai Tev palīdzētu nevis, lai Tevi sasaistītu – iedzītu izmisumā.

Trešā daļa lasītājam atgādina – Esi, kas Tu esi! “Be Who You Are”.
🔸 Katrai mammai ir savas stiprās un arī vājās puses, apzinies tās. Izmanto savus “trumpjus” un, kur nepieciešams, aicini kādu palīgā – vecvecākus, kādu sabiedroto mājmācībā, interešu izglītības pulciņu vai privātskolotāju.
🔸 Iepazīsti savus “skolniekus” – bērnus. Montesori pedagoģijas viens no pīlāriem ir “novērošana” – vēro savu bērnu. Vēro un uzzini, kā viņš mācās vislabāk (vai tā būtu darba lapu pildīšana, grāmatu lasīšana, audio materiālu klausīšanas vai kas cits).
🔸 Pati kā mamma turpini attīstīties un garīgi pieaugt.

Ja arī Tava ģimene ir izvēlējusies mācīt bērnus mājās (šeit es nedomāju attālināto mācīšanos, kas ģimenēm nesen bija jārealizē gribot vai negribot), varbūt arī Tev ir kādas īpašas grāmatas vai raksti, kurus pirms jaunā mācību gada pārlasi? Priecāšos, ja padalīsies komentārā!

Lai Tev superīga pēdējā augusta nedēļa un kopā būšana ar mīļajiem! ☀

Ar sveicieniem,
Evelīna👋🙂

Zemāk 2 citāti no grāmatas.
– – – – –
Here is the bare truth: Not an hour passes without the enormity of the task I have taken on bringing me to my knees. This work of homeschooling and raising hearts and souls and bodies is hard. It is more than I can do in my own strength. Even so, more than anything else, I desire to teach and mother in a way that pleases God. Some days that feels like feeding the five thousand. But He is not asking me to feed the five thousand; He just wants me to bring my basket of loaves and fish and lay them at His feet.
I have no business whatsoever sounding like someone who has this figured out. I’m writing this book anyway because the message keeps rattling around in my heart and I won’t be able to shake it free until I learn to embrace it: Our hearts are restless until they rest in You, O Lord.
– – – – –
Teaching from rest doesn’t mean that we let our children dictate the curriculum, that we ignore timetables altogether and decide we don’t care if our children ever get into college or pass their exams. Rest is trusting that God’s got this, even if I’m a mess, even if I’m not enough, even if I mess up every day. Because I do.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s