Marijai Montesori – 150! #montesori #mājmācība

Es un Montesori.

Pirms 11 gadiem mana draudzene Agnese tikko bija uzsākusi mācības Montesori kursos. Liekas, ka tie bija vieni no pirmajiem šāda veida kursiem – ārpus Latvijas Universitātes – uz kuriem varēja iet arī vecāki (resp., tev nebija jābūt pedagoģijas studentam).

Tikšanās reizēs Agnese mēdza stāstīt, ko kursos jaunu uzzinājusi. Es tikai klausījos un brīnījos (pozitīvā nozīmē). Tā nu draudzenes iedvesmota, es arī aizgāju mācīties Montesori kursos, jo no dzirdētā sapratu, ka tie man varētu labi noderēt, mācot bērnus mājās. Taja brīdī meitai bija 2 1/2 gadi un dēlam par gadu un četriem mēnešiem mazāk.

Tā nu tagad – 10 gadus vēlāk – es turpinu mācīties par Montesori, turpinu iegūtās zināšanas pielietot darbā ar saviem bērniem un, kad ir iespēja, arī ar citiem bērniem. Turpinu stāstīt un iedvesmot citus pieaugušos un nebeidzu brīnīties (pozitīvā nozīmē) par šīs pedagoģijas aktualitāti 21.gs.

Marijai Montesori tieši šodien ir 150. dzimšanas diena un tās sakarā vēlos parādīt Tev video “Montesori pedagoģijas iedvesmota bērnu izglītošana ģimenē”, kas ir tapis 2017. gada rudenī un kurā var gūt mazu ieskatu mūsu mājmācības procesā. Video mērķis parādīt, kā Montesori pedagoģija mūs ir iedvesmojusi.

Rīt “liksim jaunu bildi iekšā” un uzsāksim mūsu nākamo mācību sezonu, kaut arī mācāmies visu laiku, neatkarīgi no gadalaikiem.

Lai arī Tavai ģimenei īpašs 1. septembris un jaunais mācību gads! 🎉

Izturību mums visiem!
☀🙏❤🙂💪

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s