Mana pieredze “AMI 3-6 Assistants Certificate Course” kursos

Pirms pusotra gada piedalījos AMI (Association Montessori Internationale) skolotāja asistenta kursos darbam ar bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Angliski šo kursu sauc “AMI 3-6 Assistants Certificate Course”.

1929. gadā pati Marija Montesori nodibināja organizāciju Association Montessori Internationale un organizēja apmācības skolotājiem.

Gribu padalīties ar savu pieredzi AMI asistenu kursos. Pavisam drīz – 26. septembrī – sāksies jaunais kurss un arī Tev ir iespēja tajā piedalīties. Tās būs online apmācības.

2019. gada pavasarī man tās bija 2 intensīvas un piepildītas nedēļas bērnu centrā “Rīgele”.

Pirms dalības AMI kursos biju pabeigusi kursus Montesori bērnu mājā darbam ar bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem un darbam ar skolēniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem.

Vēlējos iegūt arī starptautiski atzīto AMI diplomu un priecājos, ka bija iespēja to izdarīt Latvijā un vēl 30 min gājienā no mājām. :)

Man ļoti patika, ka bijām starptautisks kurss. Bija pārstāvji no Armēnijas, Somijas, Izraēlas, Igaunijas un Latvijas. Pasniedzēja Nadežda ir no Krievijas un nu jau daudzus gadus dzīvo un strādā Vācijā. Bijām ar dažādām pieredzēm – vieni jau vairākus gadus bija pazīstami ar Montesori pedagoģiju un to aktīvi praktizēja, kamēr citiem tas viss bija jauns.

Mana kursa darba valoda bija krievu un angļu, vienam dalībniekam bija piesaistīts arī tulks, kurš tulkoja uz latviešu valodu (par jaunā kursa darba valodu painteresējies pie organizatores). Pēc divām kursa nedēļām biju atjaunojusi savas krievu valodas zināšanas ;) – jo ar kādiem no kursabiedriem sarunājāmies ne tikai angliski, bet arī krieviski. Protams, neiztikām bez starpgadījumiem, kad pārteicos vai kādus vārdus lietoju nepareizi. 😅🙈

➡️ Mani ieguvumi no kursa:
• ieguvu starptautiski atzītu AMI diplomu tepat pie mums Latvijā;
• piedzīvoju dalību AMI starptautiskā kursā;
• vēl lielāka kārtība galvā teorijas kontekstā;
• jaunas zināšanu nianses par dažādiem ar Montesori pedagoģiju saistītiem jautājumiem;
• interesantas sarunas un iespēja uzdot jautājumus pedagogam (trenerei Nadeždai) ar starptautisku pieredzi gan strādājot ar bērniem, gan mācot pieaugušos;
• vērošanas prakse Montesori iestādē – tas tiešām bija varens uzdevums, kas trenēja manu pašdisciplīnu un novēršanas prasmes; 🙂
• pieredzes apmaiņa ar citiem pedagogiem un jauni kontakti.

➡️ Kas noteikti bija jāveic kursa laikā:
• bija jābūt 99% apmeklējumam;
• kursa laikā bija jāiesniedz 3 rakstu darbi (tēmas tika dotas);
• jāveic bērnu novērošanas darbs un jāsagatavo vērošanas grafiki;
• jāgatavo materiāli.
Es uztaisīju kastītes pirmajai lasīšanai ar grūtībām un bez grūtībām (rozā un zilās). Armēniete uzšuva priekšautu un uztamborēja sedziņu, ko likt zem puķu vāzes, cits taisīja kartīšu materiālu valodas krājuma paplašināšanai, cits kontinentu kastes u.t.t. Ko nu katrs, galvenais, lai vecuma posmam 3-6.

Kursā Tev nerādīs visu Montesori materiālu demonstrējumus. Tos rādīs AMI skolotāju kursos, Latvijā pagaidām šāds kurss netiek piedāvāts. AMI skolotāju kurss ir vairāku mēnešu intensīvas mācības.

Šajos 2 nedēļu kursos Tev ieliks ļoti labu pamatu par Montesri pedagoģiju un Tev būs izpratne par sagatavoto vidi, par sagatavotu pedagogu, par bērna attīstības posmiem (planes of development), par to, cik svarīgi ir vērot bērnus. Tu iegūsi jaunas idejas, gūsi ieskatu demonstrējumos (dažos), kā arī sapratīsi asistenta lomu Montesori vidē.

Plašāku informāciju par jauno kursu atradīsi šeit: https://www.montessori-institute.lv/information-pack

Lai Tev izdevusies jaunā nedēļa!
Ar sveicieniem,
Evelīna
👋🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s