Laiks pusdienām!

Padalīšos ar kādu spēles (vingrinājuma) ideju latviešu valodas nostiprināšanai/apguvei, kas tapusi sadarbībā ar Pinwheel Shop

Divi jaunākie bērni – 9gadnieks un 5gadnieks – ar lielu entuziasmu izpakoja spēļu virtuves un ēdamsistabas iekārtu. Mūsu bērniem ļoti patīk šādas mini lietiņas. Šī ir miniatūrvirtuvīte ar maziem trauciņiem, mēbelēm un pārtikas produktiem.

Otrklasnieks ir jau iepazīstināts ar Valodas zemes pasaku (tā ir pasaka, kura lasītāju/klausītāju interesantā veidā iepazīstina ar visām vārdšķirām), viņš ir jau iepazinies ar lietvārdu, īpašības vārdu un darbības vārdu caur citām spēlēm un aktivitātēm.

[Šajā ierakstā var redzēt, kā pirms kāda laika strādājām ar vārdšķirām: https://www.facebook.com/Mammassmaids/posts/2216763435031660]

Tāpēc šoreiz, pasakot uzdevumu, viņam bija skaidrs, kas darāms un tikai “pa ceļam” man mazliet bija jāatgādina, uz kuru jautājumu viena vai otra vārdšķira atbild.

Skolniekam bija jāuzraksta visi iespējamie lietvārdi (pēc Montesori valodas materiāla lietvārdu apzīmē ar melnu trijstūri), kurus var atrast spēļu virtuvē un ēdamistabā (protams, to būtu bijis vairāk, bet – “beidzās” lapiņas un arī vieta uz galda 😂🙈😉). Pēc tam bija jāuzraksta lietvārdam atbilstošs īpašības vārds (apzīmē ar zilu trijstūri un bērns rakstīja ar zilu gēla pildspalvu, kas rakstīšanu padarīja vēl priecīgāku 😊). Un tad bija jāuzraksta, ko ar šo lietvārdu (priekšmetu no virtuves vai ēdamistabas) var darīt – tātad atbilstošs darbības vārds (apzīmē ar sarkanu apli).

Pirmsskolnieks savukārt veica tādu kā mehāniskās pārrakstīšanas uzdevumu. Viņš izvēlējās priekšmetu, pateica, kas tas ir, es ar rakstītajiem burtiem (skaļi un lēni lasot) to uzrakstīju uz papīra, un tad viņš vārdu pārrakstīja.

Lai arī Tev skaista un izzinoša nedēļa, neskatoties uz izziņoto ārkārtas stāvokli valstī!

Sveicieni,
Evelīna 👋🙂

#sadarbība #topkautkasskaistsunnoderīgs #Evelīnasvirtuālāskola #montesoriiedvesmotivingrinājumi #montesori #montesorimājasapstākļos #valodasvingrinājumi #latviešuvalodasspēles

Viena doma par “Laiks pusdienām!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s