Bērnu radīts adventes kalendārs

Šogad vecākie bērni (12, 11 un 9 gadus veci) radīja adventes kalendāru jaunākajam brālim (5gadniekam). Ļoti priecājos, ka viņi bija atsaucīgi šai idejai! Gatavošanās procesā bija iekļauta gan informācijas meklēšana un citu kalendāru aplūkošana, tik zīmēts un līmēts, tika veidoti iepirkumu saraksti, kas tētim pilsētā jāsagādā, lielā māsa palīdzēja vidējam brālim ar garumzīmju salikšanu tekstos u.c. komandas saliedēšanas aktivitātes. 😅

Tika sadalītas 24 dienas uz 3 bērniem un katram bija jāizdomā 8 aktivitātes. Tie, kuriem iekrita trešdienas, bija laimīgi, jo tās ir mūsu kino dienas un tad viņu aktivitāte bija saistīta ar kādas filmas skatīšanos ar jaukiem papildelementiem, kas mūsu ikdienā ir pa retam (piem., popkorna gatavošana un ēšana vai kakao dzeršana).

Vidējam brālim “iekrita” abu brāļu vārda dienas. Tad nu viņa stratēģija bija sagatavot dārgumu medības. Tas nozīmē, ka ir norāde pēc norādes, kas ved gaviļnieku no viena punkta uz otru un beigās aizved pie “dārgumiem” (šogad abiem gaviļniekiem bija kēksiņu maisījums, kuru tūlīt varēja cept un cienāt pārējos). Citus gadus paslēpām piparkūku mīklu.

Prieks, ka pateicoties šim kalendāram un kopīgām aktivitātēm, bērni gan izdekorēja māju svētkiem, gan ar tēta palīdzību saorganizēja eglīti jau 14. datumā (resp., vecākais dēls ar tēti ļoti agri no rīta jau devās tās meklējumos, lai pēc brokastīm to varētu izdekorēt), gan nodrošināja mūs ar visādām citādām jaukām kopā būšanām. 🙂

Visi uzdevumi tika sarkastīti datorā (katrs rakstīja savā šriftā un stiliņā), izdrukāti un salikti papīra maisiņos ar skaitļiem (tie mums bija vienu citu gadu, tāds “zero waste” gājiens sanācis 😅) un viss tika piestiprināts pie lielas kartona plāksnes.

Paldies lielajiem bērniem! 🙏

Un, zini, nākamā advente pienāks pavisam nemanot! 😅🙈

Lai skaisti,
Evelīna 👋❤

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s