1. marts #2021 #mājmācība #ieskats

1. marta mācības. ☀
Cik patīkami mācīties saules pielietās istabās! ❤

Mazs ieskats mūsu mācību dienā.

Un uzreiz atrunāšu, ka visas dienas mums nav vienādas – ir dienas, kurās mums ir lieliska savstarpēja sadarbība un tad atkal ir dienas, kad “berzējamies” un vairāk ķīvējamies. #normālaģimene 😉😅

Rīts mūsmajās sākas ar to, ka es un Andris izdzeram krūzi silta ūdens un dodamies rīta pastaigā. Bērni ceļas, rosās, paspēlējas ar lego, palasa grāmatu, pabrokasto (vai sagaida mūs) un iziet kādu aplīti pa dārzu, pirms sākam kopīgās mācības.
Vēl bez bērniem mājās ir vecvecāki.

Mūsu rītu sākām ar pārdomām par kādu īpašu vīru no Bībeles – Danielu. Noskatījāmies video, pārrunājām Daniela izaicinājumus un padomājam par savējiem.

Tad 5gadnieks izklāja gada apli, izlika gada ķēdi (tā ir ķēde ar 366 pērlītēm, katrai gada dienai sava), nolika mēnešu nosaukumus un atnesa Sauli (lampu). ☀

Bērni sagatavoja kalendāru martam. Jā, esam “apgreidojuši” mūsu kalendāru. Varbūt tu atceries no kādiem senākiem ierakstiem blogā, mums bija papīra/kartona kalendārs, tagad būs šis koka. Kalendārs tapa sadarbībā ar meistaru Juri https://www.facebook.com/kokasuveniriundavanas .

Kopīgi brīnījāmies par to, KĀ putni zina, kad jālido uz Latviju un, KĀ koki zina, kad jāplaucē lapas un KĀ sniegpulkstenītes zina, kad jāsāk augt? Interesanti zināt, kā?

Es ļoti bieži sarunās ar bērniem izmantoju frāzi “Interesanti, .. ?” Angliski tas skan “I wonder”. Brīnīšanās jautājumi. Dabā ir tik daudz brīnumu. Liekas, ka pavasarī jo īpaši daudz. Svētdien, dodotos pastaigā, ar savu dziesmu mani sveicināja cekulainais cīrulis. Interesanti, kur viņš tā pēkšņi uzradās?


Uz šiem jautājumiem atbildes meklējām šajās grāmatās:
* “Gadalaiki”, Konstanca Dropa. Grāmatu apgāds “Madris” – https://www.madris.lv/?&s=1274036283&act=a&id=340 (Šī mūsu 5gadniekam īpaši mīļa.)
“Vai tu zini, kā darbojas pasaule?” Grāmatu apgāds “Madris” https://www.madris.lv/?&s=1274036283&act=a&id=243
“Vai dzirdi, kā koki runā? Izzinoša pastaiga mežā”, Vollēbens Pēteris – https://www.janisroze.lv/lv/jana-rozes-apgads/jra/vai-dzirdi-ka-koki-runa-izzinosa-pastaiga-meza.html

Bērnus iepazīstināju ar jauno Uzvediba.lv spēli “Jūtas. Sajūtas. Emocijas” https://www.uzvediba.lv/katalogs/item/jutas-sajutas-emocijas/ Apskatījāmies emociju skalu un atradām 3 emocijas, kas atbilda mūsu šī rīta sajūtām.
Un otra aktivitāte ar šo spēli bija šāda – apgriezām visas kartītes ar zīmējuma pusi uz augšu un atradām 3 vai vairākus zīmējumus, kuri šajā rītā mums īpaši patika. Izveidojām savu sajūtu apli.

Gandrīz katru darba dienas rītu bērniem ir 10 min radošās rakstīšanas uzdevums. Šorīt fonā skanēja Vivaldi “Pavasaris”, un bērni rakstīja savas pārdomas par pavasari. Paši izdomāja savam darbam arī nosaukumu. Galvenā doma šim uzdevumam – katru dienu rakstīt ar roku (īpaši par saviem puišiem domājot) un brīvi izpaust savas domas.

Šodien visi iezīmējām mūsu fenoloģijas aplī/ratā februāra zīmējumu (par šo pastāstīšu kādā citā reizē). Tas ir aplis, kas sadalīts 12 daļās (12 mēneši) un katra mēneša beigās mēs atbilstošā mēneša sektorā iezīmējām kaut ko, ko mēs gribam atcerēties par aizgājušo mēnesi. Gada beigās atskatīsimies uz piedzīvoto.

Ja mana vārda diena un vīra mammas dzimšanas diena ir ar dažu dienu starpību, tad 1. martā mūsu laukos izskatās kā ziedu veikalā. 😅😍 Var zīmēt ziedus, var tos pētīt, var mācīties to nosaukumus, var par tiem priecāties.

Mūsu bērniem patīk arī stāstu veidošanas spēles. Izmantojām “The Artists Family LV” https://www.etsy.com/listing/888229718/pavasaris-kartiu-materils-vrdu-krjuma?ref=shop_home_active_21 kartīšu materiālu par pavasari. Tās ir kartītes klasificējošai lasīšanai (termins no Montesori pedagoģijas), kuras izmantojām, lai radītu savus pavasara stāstus. Sadala kartītes uz dalībniekiem, tad viens pēc otra izdomā un pasaka teikumu, kurā ir minēts priekšmets, kurš uzzīmēts uz kartītes. Nākamais turpina stāstu. Un tā turpina, līdz stāsts ir izstāstīts.

Un tad sekoja individuālais darbs uzdevumi.lv ietnē (citas dienas tas būs darbs ar darba burtnīcām, darba lapām vai vēl ko citu), individuāla grāmatu lasīšana un pēcpusdienās arī “brīvīši” (lielajiem bērniem katru dienu ir arī brīvais laiks pie datora 30 min + kādas dienas arī kas kopīgs pie lielā ekrāna, skatoties kādu multfilmu vai filmu).

Prieks par sauli un prieks par pavasari (nu labi līdz astronomiskajam pavasarim vēl jāpagaida 😉)!

Bet saulainās dienas viennozīmīgi dod prieku un enerģiju! 💪🌷

Lai Tev skaista jaunā nedēļa un, lai spēks un izturība visiem nedēļas darbiem!

Sveicieni,
Evelīna
👋🙂

#mājmācība #vienadienamājmācībā #visasdienasnavvienādas #Sproģimācās #pavasaris #grāmatas #dabaszinības

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s