Skiču drudzis

Nesen iepazināmies ar spēli “Skiču drudzis”. Šī spēle mūsu bērnos raisīja visdažādākās emocijas – no skaļām gavilēm un prieka par uzvaru līdz asarām par zaudējumu.

“Skiču drudzis” ietver zīmēšanu un spēju ar zīmējuma palīdzību skaidri nokomunicēt konkrētus vārdus, piem., sala, vasks, auss, vīnoga, dzirde, logs. Sarežģītāks līmenis būtu uzzīmēt šādus vārdus: Ņujorka, mala, uniforma, līmenis, panda, kārts. Pamēģini tagad iedomāties, kā tu varētu šos vārdus uzzīmēt. Mērķis ir attēlot lietas uz zīmēšanas tāfelītēm tā, lai pārējiem spēles dalībniekiem izdotos tos atšifrēt/atpazīt. Varētu teikt – līdzīgi kā spēlē “Mēmais šovs”, tikai ar zīmēšanu. Visu gan sarežģī tas, ka tev pēc iespējas vairāk vārdu jāuzzīmē 1 minūtē. Bet labā ziņa – ja ar pirmo raundu neizdodas, tad vēl ir 2 raundi, kuru laikā vari uzlabot savu zīmējumu vai to nodzēst un pārzīmēt.

Šī spēle mūsu bērniem trenē spēju ātri pārvērst abstrakciju konkrētā formā un darīt to maksimāli “skaidri”. Tā māca strādāt paaugstināta stresa apstākļos, jo laiks ir ierobežots, un saglabāt mieru arī situācijā, kad liekas “ūdens smeļas mutē”. Spēle māca novērst zīmējumos trūkumus, tos izlabot. Un, protams, arī šī spēle dod iespēju mācīties pieņemt zaudējumu, kas nebūt nav viegli.

Ir reizes, kad mēs mēdzam pārāk strikti pie galda spēļu noteikumiem neturēties. Arī šajā spēlē, vismaz iesākumā, mums galvenais bija baudīt zīmēšanas prieku un mēģināt uzminēt, ko otrs ir uzzīmējis nevis skaitīt punktus.

Vēl kādas idejas, kā var “spēlēt” (izmantot mācību nolūkiem) spēli, vari aplūkot zemāk fotogrāfijās.

Spēlē ir 175 kartītes un uz katras ir 6 vārdi, kurus zīmēt. Vienā pusē vieglāki un otrā – grūtāki. Tātad ir ļoti daudz lietu, ko zīmēt un iespēju daudziem jaukiem kopīgiem brīžiem!

Paldies Brain Games par dāvanu un iespēju iepazīties ar šo spēli!

Lai mums visiem skaists nedēļas turpinājums!
Ar sveicieniem,
Evelīna 👋🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s