Adventa laika darbiņi – fotoreportāža

Īss ieskats tajā, kā mums līdz šim ir gājis ar Adventa laika darbiņiem (par mūsu Adventa laika iecerēm vari izlasīt šeit). Bildes ir tapušas ar manu telefonu, kas nav aifons. :)

Svaigakas_nokia_bildes2-1

Adrianas burtu grāmata. Kopā ar Adrianu (iesaistījās arī Niklāvs) graizījām žurnālus un meklējām bildes, ko pielīmēt pie katra no burtiem. Pie kādiem Adriana arī pati šo to piezīmēja, piem., pie burta “Ā” viņa uzzīmēja ābolu, pie “S” – sauli.

Fotoattels0215-1

Eņģeļus no papīra šķīvja mēs negatavojām gluži tā, kā plānā rakstīts. Pirms rādīju darbiņu Adrianai, pati mēģināju eņģeli no šķīvja uztaisīt, un tā kā ar trīs reizēm man nesanāca, tad negribēju vairs tērēt šķīvjus un atradu internetā eņģeļu “piegrieztni”, kuru izdrukāju. Tad to izkrāsojām, izgriezām un salocījām.

Fotoattels0230-1
Fotoattels0231-1

Lukturīši sanāca dikti eleganti. Eņģeļus un zvaignes izgriezu es, bet pārējo darīja Adriana – izgrieza lukturi pa perimetru, salocīja, uzlika līmi, pieskočoja sagrieztas caurspīdīgās kabatiņas (stikliņa efektam).

Svaigakas_nokia_bildes1-1

Draudzene atsūtīja linku uz ideju par apsnigušo ciematu, tad nu kopā ar bērniem uztaisījām savu ielu, uz kuras bija gan Rimi, gan uzņēmums Tilde, gan kafejnīca, gan kino, gan dzīvojamās mājās, gan baznīca. Šai aktivitātei bija liela piekrišana.

Svaigakas_nokia_bildes3-1

Niklāva vārda dienā griezām sniegpārsliņas! Es pirmo reizi sniegpārsliņu griešanai par pamatu izmantoju apļa formu (šeit divas piegrieztnes). Uz papīra lapas uzliek šķīvi, apvelk, izgriež, tad pārloka1x uz pusēm, tad otrreiz, tad vēlreiz un tad griež un veido sniegpārsliņu.

Ārpus plānotajām aktivitātēm izmēģinājām arī šādas internetā noskatītas idejas.
Uztaisījām taisnstūr-, kvadrāt-, trīsstūr- un riņķveida egles. :)

Fotoattels0241-1
Fotoattels0242-1

Vēl mums tapa arī “pirkstiņegle” – Adriana, es un tētis apvilkām savas plaukstas un tad no tām izveidojām egli.

Fotoattels0244-1
Šodien izlocījām šādas eglītes, kas pašas stāv un nekrīt apkārt. Kā rotājumi ir uzlīmēti krāsaini aplīši. Niklāvam (2,3 gadi) šovakar top aktivitāte bija visu bumbiņu nolīmēšana nost un pārlīmēšana citā vietā, piem., uz mana galda. :)
Fotoattels0275-1
Šorīt internetā ieraudzīju šādu ideju un uzreiz uztaisīju uzdevumu arī saviem bērniem. Montessori pedagoģijā ir tāds materiāls kā metāla ieliktņi, kas sagatavo bērna roku rakstīšanai. (Šeit Tu vari izlasīt, kā manas kursabiedrenes Zanes meita Emīlija ar tiem strādā.)

Materiāla būtība ir šāda: bērnam tiek nodemonstrēts, kā izvilkt konkrētu figūriņu un tad viņam tiek parādīts, kā to var ieštrihot jeb iezīmēt tajā zigzag līnijas no vienas figūras malas līdz otrai tā, lai nešķērsotu figūras malas un lai zīmulis neatrautos no papīra.
Bērns figūras var arī iekrāsot/krāsot, un var zīmēt tā, lai vairākas figūras pārklātos.

Svaigakas_nokia_bildes4-1
Vēl šodien pirmo reizi pati izmēģināju pagatavot eko veidošanas masu (no sāls, miltiem, ūdens un olīveļas, izmēģināju pielikt arī pārtikas krāsvielu). :) Recepte šeit.
Fotoattels0266-1

Bērniem dikti patika vienkārši darboties – mīcīt mīklu, izrulēt, spiest formiņas, taisīt “kanēļmaizītes”, “velt” sniegavīrus (bumbas). Izmēģinājām uztaisīt arī taureni un gliemezi. :)

Svaigakas_nokia_bildes-1
Vēlāk, kad brāļi saldi gulēja diendusu, Adrianai gribējās vēl kaut ko padarīt. Tad arī tapa mūsu Ziemassvētku rotas (nepieciešamas pērlītes, gumija un šķēres. Gumija un pērlītes ir pirktas veikalā Tiger).
Fotoattels0268-1

Adrianas rotas.

Fotoattels0272-1

Evelīnas rotas.

Fotoattels0274-1

Šodien abas staigājām pa māju ar krellēm un rokassprādzēm. :)

Tā mums līdz šim ir gājis! Adrianai plānotās aktivitātes ļoti patīk. Jāsaka, ka arī man ir vieglāk viņai iedot kādu darbiņu, ja tie pirms tam ir “uzlikti” uz papīra.

Jaunnedēļ mācīsimies saiņot dāvanas, taisīsim kartītes, mācīsimies dzejoli un visādi citādi darbosimies. Bet rīt atpūtīsimies, dosimies uz baznīcu un svinēsim Evelīnai dzimšanas dienu! :)

Lai jums jauka gatavošanās Ziemassvētkiem!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s