Februāris 2012

Īsākais gada mēnesis tūlīt jau aizvadīts. Un šogad tas ir īpašs, jo tajā ir veselas 29 dienas. Mūsu gada ķēdē šī pērlīte ir sarkana, jo tā ir īpaša – tikai reizi 4 gados februārī ir par vienu dienu vairāk. Vai Tu, zini, kāpēc februārī ir tikai 28 (vai 29) dienas nevis 30 vai 31? Es vēl neesmu noskaidrojusi. Bet, ja Tu zini, tad uzraksti to šī raksta komentāros, lai mēs visi uzzinām. :)

Sniega_bumbas

Mūsu veikumi šajā mēnesī:

* Andrejs ir apvēlies (caur labo sānu) un liekas, ka tūlīt jau apvelsies arī caur otru. Visu šo mēnesi man ir arī sajūta, ka viņam nāk zobi – ir naktis, kad viņš noguļ teju vai 6h no vietas, bet tad atkal tādas, kad grib ēst ik pa 2 līdz 3h. Andrejs mīl daudz runāties. Arī šorīt pl. 6 izdomāja man izstāstīt garu, garu stāstu – es pa vidu paspēju arī iemigt.

* Niklāvs šajā mēnesī ir sācis dzīvoties bez pampera. To uzliekam vairs tikai dodoties nakts miegā. Viss nopelns vīram Andrim. Viņš ir mūsu podiņmācības speciālists ;) – viņam ir pacietība un atmiņa ik pa laikam atcerēties un piedāvāt bērnam aiziet uz podiņu, kas ir īpaši svarīgi pašā podiņmācības sākumā. Vēl Niklāvs turpina mūs iepriecināt ar savu valodiņu. Arī Montessori raksta par “absorbent mind”, latviski tas varētu būt “absorbējošais gars” jeb “gars, kas visu uzsūc” :) un mēs to lieliski varam redzēt pie Niklāva – visu laiku, kamēr viņš vēl daudz nerunāja, viņš visu sevī “uzsūca” un tagad viss saklausītais tiek izteikts un izdziedāts – gan galda dziesmiņas, gan citas dziesmiņas visas tiek dziedātas līdzi. Kādu dienu dzirdēju viņa pirmatskaņojumu dziesmai (un skanēja gandrīz kā oriģināls)

Čiv, čiv, čiv – dzied mazais zvirbulis! Man ir viss, nekas nav pietrūcis! Laimīgs esmu! Priecīgs esmu! Dievs par mani rūpējas!

Un jaunākais Niklāva vārds, kas aizgūts no radiņiem, ir “Bāc!” :D To pēdējās dienās dzirdu īpaši bieži. :)

* Februāra mēnesī pie mums biežāk sāk viesoties Adrianas māsīca un vienaudze Emīlija. Pāris dienas nedēļā viņu pieskatām – tad pa mūsu māju rosās 3 lielāki bērni un 1 mazulis. Brīžiem iedomājos, kā būtu, ja es būtu 4 bērnu mamma. Uh! Tad būtu vēl vairāk ko turēt. :)

* Kopā ar Krūmiņu dienu Zani un viņas bērniem turpinām projektu “Spēlēsim skolu”. Nav vēl sanācis laiks, lai uzrakstītu atsevišķus ierakstus par šo tēmu, taču ceru, ka marta mēnesī to varētu paveikt. Februāra mēnesī turpinājām runāt par Saules sistēmu. Nu mūsmājās ir vēl viens Saules sistēmas modelis. Saule ir lampa un planētas “riņķo” ap to. Šeit var izlasīt un noskatīties, kā uztaisīt šādu Saules sistēmu. Noskatoties video ar Martu Stjuarti, Tev viss būs skaidrs. :)

Saules_sistema

Šomēness iepazināmies ar “smilšpapīra globusu” (ar šī globusa palīdzību ar bērniem runājām par to, ka zemeslodi veido sauszeme un ūdens) apskatījām zemes un ūdens formas (sala, ezers, līcis, zemes rags, u.t.t.), kā arī iepazīstinājām bērnus ar krāsaino globusu un kontinentiem. Izmantojot grāmatu “Dzīvnieku atlants ar magnētiem”, runājām par katram kontinentam raksturīgākajiem dzīvniekiem. Vēl twitter-mamma Kristīne bija ielikusi linku uz papīrlellēm no 27 pasaules valstīm – tad nu šodien Adriana grieza un krāsoja dažādu kontinentu papīra lelles.

* Februāra mēnesī mēģinājām praktizēt “Kluso stundu”, t.i., gan bērni, gan mamma paņem kādu grāmatu un aiziet uz gultām un stundiņu atpūšas – vai nu palasa grāmatu vai padomā, vai paguļ. Bieži vien bērni veiksmīgi aizmieg. Biežāk tomēr sanāk tā, ka aizmieg Niklāvs un Adīte ar māsīcu spēlējas vai darbojas.

* Februāra sākumā Evelīnai un Andrim bija randiņš. Aizvedām vecākos bērnus pie omammas Ligitas un opapa Ulda un pavadījām dienu kopā ar jaunāko atvasi (kas randiņa lielāko daļu nogulēja). Zinu, ka ir daudzbērnu vecāki, kuriem uz randiņiem izdodas aiziet 1x nedēļā – manuprāt, tā ir diezgan augsta pilotāža. Mēs vēl mācāmies! :)

* Piedalījāmies referendumā un Evelīna pēc tam uz trīs dienām saslima (kā mēs jokojieties teicām – demokrātijai ir augsta cena). Andris lieliski tika galā ar trīs maziem bērniem un apslimušu sievu.

* Šajā mēnesī man aktuāla tēma ir arī dusmu savaldīšana. Mācos un mācos – visu dzīvi mācos, un bērni bieži pārbauda manu progresu! Vēlējos uzsākt arī vingrošanu un man tieši vienu reizi šomēness tas izdevās! ;)
Izmēģināju arī grāmatu pasūtīšanu ES grāmatu veikalā. Iepirkos bez maksas. Vakar saņēmu sūtījumu ar 13 (!!!) grāmatiņām/brošūrām tieši bērniem. Piem., vairākas ir par vidi un par klimata izmaiņām (šajā linkā var redzēt šīs sērijas grāmatiņas angļu valodā, mums izdevās pasūtīt latviski), cita ir krāsojamā grāmata par Eiropas valstīm un karogiem “Eiropa un Tu”, par to, “Kā rodas piens?” un citas. Vairākas ar Adrianu jau izlasījām. Grāmatas/brošūras ir iespējams lejuplādēt arī PDF formātā.

* Februāris ir arī svētku mēnesis – svinējām Adrianas un Evelīnas vārda dienas, kā arī opapam Uldim dzimšanas diena ir vienā dienā ar Evelīnām :)

* Mēneša beigās piedalījos seminārā par mājmācības tēmu. Bija prieks satikt daudzas “twitter-mammas” :). Atkal un atkal esmu pārdomās par izglītības sistēmu un par to, kā es vēlos skolot savus bērnus. Ja Dievs dos spēku un atbalstošus cilvēkus apkārt, tad izskatās, ka arī mūsu ģimene būs viena no tām, kas mācīs bērnus mājmācībā (vai arī mēģinās viņiem piedāvāt Montessori tipa skolu) (vismaz pirmās 4. klases). Man vēl nav argumentu kalnu, lai varētu iestāties diskusijā par šo tēmu – drīzāk tā ir tāda iekšējā sajūta un pārliecība. Par mājmācības tēmu sāku domāt vēl tad, kad pašai bērnu nebija, tagad izskatās, ka būs iespēja to realizēt dzīvē. :)

* Mēneša beigās uzsākām bērniem mācīt angļu valodu. Rakos iekšā kastēs, kurās jau noputējušas stāvēja grāmatas un materiāli, ar kuru palīdzību savulaik mācīju citiem bērniem angļu valodu. Tagad nu ir pienākusi kārta savējiem. :) Sākām ar dziesmu dziedāšānu un jāsaka, ka trīs dienu laikā divas dziesmas ir jau apgūtas. Viena ir par krāsām “Rainbow song” un otra par dažādām ķermeņa daļām – “Head, shoulders, knees and toes”.

* Pēc šodienas jaukās pastaigas ar Andreju, es dikti gaidu pavasari, kad iziet ārā ar visiem bērniem reizē būs krietni vieglāk. Un arī sniega bumbas pie istabas loga (attēlā raksta sākumā) būs jānomaina uz kaut ko pavasarīgu. Psiholoģiski vieglāk būs jau rīt, kad kalendārā vārdu “ziema” (kas ir uz zilas krāsas papīra) nomainīsim ar zaļo “pavasari” – rīt taču jau marts un arī dzimšanas diena manai lieliskajai vīramātei! :)

Nupat izdomāju – februārī ir 28/29 dienas tāpēc, lai mums būtu vieglāk sagaidīt pavasari!

Lai sniegi kūst, lai kājas sausas, lai prieks par pavasari, kas tuvojas, un par kopā būšanu!

Ar sveicieniem,
Evelīna :) 

5 domas par “Februāris 2012

  1. Super-hronika, mīļā :* Klau, dikti gribu IZprasīties, lai Tu atbrauc ciemos (protams, var ar visiem mazajiem), vai UZprasīties aizbraukt līdz jums..vēlētos,lai parādi man/pastāsti/padalies ar to angļu valodas mācīšanu..man nav ne materiālu un pat ne domas, kā to visu sākt un virzīt..tikai liela, jau sen iekšā briestoša vēlme kko drusciņ sākt…Ko saki?Mēs varētu tā kaut kā sarunāt!? :)))

  2. Evelīna, liels paldies par Tavu blogu! Tu iedvesmo mani būt labākai mammai.Paldies par saules sistēmas ierakstu – mēs mājās aizrāvāmies un kopā ar 7-gadīgo meitu arī uzšuvām savas planētas. :)Paldies par to, ka tik atklāti dalies par dusmošanās tēmu. Arī man tā ir aktuāla… ir labi apzināties, ka arī citām mammām ir līdzīgas lietas jāmācās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s