Dziesma par varavīksni jeb kā mēs mācāmies angļu valodu (sākums)

Iepriekšējā bloga ierakstā minēju, ka februāra beigās bērni uzsāka angļu valodas apguvi – esam apņēmušies viņiem mācīt šo valodu, lai vēlāk varētu piedāvāt mācību materiālus arī angliski. Kā rāda pirmās nedēļas, tad maziem bērniem, valodas sensitīvajā fāzē, ar mācīšanos neiet grūti.

Pašreiz angļu valodu mācāmies ar dziesmu un skaitāmpantu palīdzību, izmantojot grāmatu “Super songs”. (Tā man ir krājumos no laika, kad strādaju pirmskolā “Mazais prātnieks”. Pieļauju, ka tagad pieejami vēl citi varbūt pat labāki materiāli. Šo grāmatu pirku pirms mazliet vairāk kā 10 gadiem un tad dziesmas pārdeva vēl ierakstītas kasetē. :))

Pirmā dziesma, kuru mācījāmies, bija “Rainbow Song”. Zemāk video ar dziesmu no YouTube.

Dziesmas vārdi:
Red and yellow and pink and green
Purple and orange and blue
I can sing a rainbow,
sing a rainbow,
sing a rainbow too.

Nākamajā video Niklāvs (2,4 g.v.) kopā ar māsu Adrianu (3,9 g.v.) diezgan jautrā veidā sauc dažas no krāsām, par kurām dziedāts dziesmā par varavīksni.

Varavīksnes dziesmu var papildināt ar kādu rokdarbu, kas saistīts ar augstāk minētajām krāsām. Mums pie sienas tika pielīmētas krāsainas zivis un zem tām mazākas, uz kurām bija uzrakstīts attiecīgās krāsas vārds angļu valodā.

Mūsu pati pirmā dziesmiņa angļu valodā bija “Twinkle Twinkle Little Star”. Adrianai ļoti patika video ar dejotājām – balerīnām.

Un arī cita šīs dziesmas versija ir ļoti sirsnīga.

Aizvadīto nedēļu laikā bērni teju ir apguvuši dziesmas “The Wheels on the Bus” un “Head Shoulders Knees and Toes”.

Dziesmas dziedam, kad mazgājamies, kad gatavojam ēst, kad ģērbjamies, … nav tā, ka es bērniem pasaku: “Bērni, tagad ir laiks mācīties angļu valodu! Nāciet pie manis, dziedāsim!” Mēs to vienkārši darām. Viņi šķirsta augstāk pieminēto grāmatu, izrāda interesi par vienu vai otru attēlu, un mēs dziedam. Ja man dziesmas būtu CD (nevis kasetē), tad veltītu laiku arī tam, lai paklausītos, kā tās skan, jo ne vienmēr YouTube vai citās vietnēs atrastās dziesmas man liekas gana labas.

Manuprāt, labs resurss angļu valodas apguvei bērniem, ir arī British Council īpaši izveidotā mājas lapa.

Tā mācāmies mēs! Vai arī Tu saviem bērniem māci angļu valodu? Ja jā, tad kā un kādus materiālus izmanto?

Jauku nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna :)

5 domas par “Dziesma par varavīksni jeb kā mēs mācāmies angļu valodu (sākums)

  1. Cd un graamatas komplektaa ar dziesmaM no Usborne izdevniecibas kops 2 gadu vecuma, musu sarunas ar vinjas teeti angliski,kad gribam parunat par savam temam kops dzimshanas jau :), kops 2arpus gadu vecuma dzivoshana arpus LV :D

  2. Cik mīlīgs video ar pūcīti – man pašai patīk :) Pašreiz mūsu ģimenē tiek paralēli apgūta krievu valoda, jo auklīte ir krieviski runājoša. Un es redzu, cik ātri mazi bērni valodu “uzķer”.

  3. Mēs mācamies līdzīgi. Dziedam dziesmiņas, skatamies multenītes angliski, lasam grāmatiņas, kas ir mājās. Baigi gan nekoncentrējos uz mācīšanu, tas drīzak notiek tā dabiski, prieka pēc. Un video ar taviem bērniem tik mīlīgs!! Estere un Gabriels bija sajūsmā, kad parādīju. ;)

  4. Cik forši tavi mīļumi komunicē!!! Arī mēs dziedam dziesmiņas, ,mazliet lasam grāmatiņas angļu valodā, spēlējam memory spēļi angļu val. Bet visvērtīgakie ir ceļojumi- nekas nespēj aizstāt dzīvas valodas pieredzi. Jau labu laiku ir saorgaizēties uz rotaļu grupu angļu valodā, kur caur spēlēm un dzismām mācītos to kopīgi. Pēdejās nedēļas laikā atkal par to domāju. Un nu vēl tavs raksts… :)

  5. …..super :)) Un laikam vispār nav jājautā, kāda Niklāvam ir mīļākā krāsa :D Es arī sākšu kko darīt šajā sakarā…laikam ar “vecā Makdonalda” fermu, kurā varēs dzīvnieciņus izmantot :)))

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s