Zvēri un skaņu spēle

Šo jauko spēli savā blogā ir aprakstījusi Zane. To noteikti vari pagatavot arī Tu, jo Tavās mājās noteikti ir papīrs un zīmuļi, kādas mazās figūriņas (varbūt tās, kas atrodamas kinder-oliņās) un metamais kauliņš (noderēs arī skočs).

Noteikti aizej uz Zanes blogu un izlasi, kā šī spēle jāspēlē. Tev noteikti patiks! Adrianai patika un Niklāvs mēģināja spēlēt līdzi.

Tātad – izvēlamies tik figūriņas, cik spēles laukuma platums atļauj (max 6 – tik metamajam kauliņam skaldnes). Ņemam tādas figuriņas, lai tās sāktos ar atšķirīgām skāņām. Uz metamā kauliņa ar skoču uzlīmējam attiecīgos burtus.
Metam kauliņu un skatāmies, kāds burts “uzkrīt”.

 Figūriņa, kura sākas ar attiecīgo skaņu, var paiet pa vienu lauciņu uz priekšu.


Mūsu gadījumā mērķis bija zvēriņam nokļūt līdz zaļajai zonai (tas varētu būt zālājs, oāze, savanna, …).
Tie zvēriņi, kas tur nokļuva, varēja atpūsties.

Šo spēli varētu pielāgot arī svešvalodu mācīšanai. Un varbūt uz metamā kauliņa varētu rakstīt nevis tikai vienu burtu, bet visu apgūstamo vārdu.

Līdz vēlākam,
Evelīna :)

P.S. Attēlos redzamās figūriņas pirms kāda laba laika tika nopirktas veikalā Tiger.

6 domas par “Zvēri un skaņu spēle

  1. Cik jauka ideja! Zanes blogā biju palaidusi garām! Šo noteikti izmantošu pie skaņu apguves ar cerību, ka ieinteresēšu vairāk savu puisi! :) Varbūt palīdzēs viņam labāk izprast kā tās skaņas rodas!:)

  2. Izskatās, ka degunradzis “uzvarēja”!??? :D Kaut kā kādu laiciņu neesam spēlējušas, labi vien ir, būs ko darīt “lietus sezonā” :))

  3. Paldies, Evelīna un Zane! Man uzreiz radās ideja, ka mazākie līdz-spēlētāji/vērotāji var mācīties skaņas, ko šie dzīvnieki/priekšmeti izdod. Kā arī tas varētu būt kā labs palīglīdzeklis jauno vārdiņu apguvē svešvalodā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s