Puķu ballīte – Adrianai 5 gadi!

Adrianas piektā dzimšanas diena skaisti aizvadīta. Jāsāk gatavoties rudenim, kad dzimšanas dienas būs abiem puišiem (patiesībā visiem trim – vīru ieskaitot :)). Nākamajā dienā pēc Adrianas svētkiem brālis Niklāvs noteica: “Šodien Adrianai vairāk nav dzimšanas diena, tagad būs man!” :)

Adrianai par godu organizējām “Puķu ballīti”. Šādus ielūgumus izsūtījām svētku dalībniekiem (viesu sastāvs mums parasti diezgan nemainīgs – tuvākie radi un 2 manas draudzenes ar bērniem). Kā fons ielūgumam tika izmantots ziedu raksts no Adrianas svētku kleitas. Skaisto kleitu mums omamma Ligita ļoti laicīgi uzdāvināja (tā ir atceļojusi no Itālijas). Nofotografēju tās fragmentu un tapa ielūgums.

Ielūgums uz Puķu Ballīti_Blogam

Viesus cienājām ar ļoti svaigām lietām – salātiem un  dārzeņu dipsi.
Salāti bija šādi:
* burkāni un apelsīni;
* ledus salāts, gurķis un tomāts, dažādi smalki sagriezti zaļumi, diedzējumi, ar kuriem apkaisīt salātus (eļļa (olīveļļa+agaves sīrups+sāls+citronu sula) salātiem bija pieejama atsevišķi);
* cukini “makaroni” ar tomātu mērci (kreisajā apakšējā stūrī). Cukini ar mizojamo nazīti sagriezti/samizoti plānās šķēlītēs un tad sajaukti ar marinaras mērci (Laura savā blogā ir uzrakstījusi par cukīni nūdelēm un gardo mērci, mūsu mērce bija arī ar tomātiem).

No dārzeņiem bija burkāni, tomāti, gurķīši, paprika, redīsi, saldais kartupelis un olīvas. Ciemiņus cienājām ar 4 veida mērcītēm – 2 tomātu (jau pieminētās marinaras mērces – viena saldāka (saldināta ar datelēm), otra asāka), avokado mērce un Indijas riekstu ar zaļumiem mērce. Visas šīs varēja izmantot arī kā smērvielu uz galetēm. Vēlāk galdu papildinājām ar augļiem un kūkām. Trifeles un svaigais Bounty šoreiz palika ledusskapī. :) Dārgie ciemiņi, nākamreiz izņemšu! :)

Vēl bērniem par godu bija arī popkorns! :) Dzērām citronūdeni un tēju.

Viens ciemiņš gan puspajokam puspanopietnam teica, ka īsti neesot ko ēst! :D Taču vismaz pēc svētkiem nebija smaguma sajūtas. ;)

001

Svētkus parasti atklāju ar kādu īsu sveicienu un pateicību, ka ciemiņi ir varējuši ierasties (to darījām pa 3 lāgiem, jo citi ciemiņi bija ātrāk nekā noliktais laiks un ātrāk devās arī prom). Šajā dienā īpaši pieminējām arī māsīcu Izabellu, kurai ar Adrianu ir tikai 2 dienu vecumu starpība un kura tagad ir Debesu mājās. Par godu Belliņas svētkiem nodziedājām vienu no viņas iecienītākajām dziesmām un kā sveicienu svētkos gaisā palaidām dzeltenu balonu. Niklāvs vakarā noteica, ka Bella droši vien tagad priecājas par balonu. :)

Tad, kad bijām iestiprinājušies, izklājām gada apli un kādiem atgādināju, bet citus iepazīstināju ar gada ķēdi. Parunājām par to, cik gadā ir dienas un gada ķēdē atradām Adrianas pērlīti – viņas dzimšanas dienu.

002

Adriana nevēlējās ar globusu rokās iet apkārt Saulei, tāpēc es to vienkārši virzīju pa gada apli un visiem pastāstīju par Adrianas piekto dzīves gadu. Stāsta sākumā parādīju bildīti, kurā viņa ir tikko dzimusi. Pēc pirmā Zemes gājiena apkārt Saulei parādīju fotogrāfiju ar Adrianu 1. dzimšanas dienā. Pēc otrā – 2. dzimšanas dienu un tā līdz piektajam gadam.

003

Papildus stāstījumam par piekto dzīves gadu, bija arī bildes ar spilgtākajiem aizvadītā gada momentiem.

004

Kad globuss bija apceļojies 5 reizes apkārt Saulei, tad es noteicu, ka kopš Adrianas piedzimšanas, Zeme ir apgājusi apkārt Saulei tieši 5 reizes.

Svētku dalībniekiem tika pateikts, ka par godu šodienas svētkiem viņus sagaida 5 uzdevumi. Šī ziņa tika uzņemta ar diezgan lielām ovācijām. Tad nu ķērāmies klāt pie pirmā uzdevuma “Puķu (un ne tikai) līmēšanas”. Katram svētku dalībniekam tika iedotas uzlīmes un papīrs uz kura vajadzēja uzlīmēt kādu puķainu (vai kādu citu) kompozīciju.

005

Kā jau redzams, tad kompozīcijas tapšanai tika izmantotas cenu uzlīmītes (tās tika iegādātas veikalā “Freko” – 1000 gb./0.52 Ls, nopirku 6 dažādas krāsas.) Katram viesim sākotnēji tika piešķirtas 30 uzlīmes no katras krāsas.

006

Tapa ļoti skaisti darbiņi.

007

Augšējā bildē redzams Felicitas uzlīmētais salūts, bet apakšējā attēlā – mūsu “Spēlēsim skolu” biedrene Anna un viņas puķes.

008

Otrais uzdevums bija “Pāru meklēšana” – bērniem tika iedota 1/2 no attēla un viņiem dārzā vajadzēja atrast otru attēla pusi. Uz visiem attēli bija ziedi. Pēc tam, kad bērni bija atraduši savu ziedu, viņiem vajadzēja noskaidrot, kā to sauc (pie kāda no pieaugušajiem) un pateikt man.

010

Felicita atrada hiacinti.

009

Anniņa – gerberu un rozi.

011

Tad ar lupas palīdzību aplūkojām gerberu tuvumā.

012

Bērniem ļoti patika darboties ar lupu. Nākamajā dienā, dodoties pastaigā ņēmām lupu līdzi un pētījām visu, kas bija pētīšanas vērts.

Turpinājums otrajam uzdevumam (kas reāli varēja būt arī trešais ;)) bija saistīts ar Montesori botānikas materiālu – zieda uzbūves puzli. Ņēmām gabaliņus ārā, likām atpakaļ un mēģinājām iemācīties ar zieda sastāvdaļas (vainaglapas, putekšņlapas, kauslapas, auglenīca un kāts).

013

Labi, ka ir arī lielākas māsīcas, kuras var izklaidēt/padarboties ar jaunākajiem svētku dalībniekiem. Paldies, Terēze! :)

014

Trešais uzdevums bija puķu gredzena veidošana.

018

Anniņa savējo ir jau uztaisījusi!

019

Un šeit Pēteris ar auto! Ievērojiet, Zanei pirkstā ir Anniņas gatavotais puķu gredzens.

020

Tad jau bija laiks kūkām! Adriana bija pasūtījusi biezpiena sacepumu. Tad nu kā dzimšanas dienas kūka mums bija biezpiena sacepums apaļajā formā. Tapa arī svaigā kūka – no mango, banāniem, kivi un zemenēm.

015

Dziesma un svecītes.

016

Adrianas gardums.

017

Svaigā kūka no saldētavas. Tai vismaz 30 min ir jāatlaižas pirms ēšanas.

023

Ceturtais uzdevums/spēle bija “Saimons saka”. Manējiem šī spēle ĻOTI patīk, t.i. patīk darīt visu, ko Saimons saka. Šīs spēles ietvaros varētu mēģināt bērnu ieinteresēt darīt lietas, kuras varbūt ikdienā viņš nevēlas (kādas nu kuram tās ir – kādam varbūt nepatīk mazgāt zobus, citam saģērbties, vēl kādām ēst brokastis un citam salasīt klučus. :)).

Spēle pavisam vienkārša – bērniem ir jādara viss, ko saka Saimons. Ja Saimons saka: “5x palecies!” Tad tas ir jādara. Ja spēles vadītājs saka: “Pakasi sev galvu!” Tad tas vairs nav jādara, jo to Saimons nesaka.

024

Piektais uzdevums bija cienāšanās ar svaigo kūku. ;) Bija arī citas spēles padomā, bet tās pietaupīšu citai reizei.

Dekorācijas bija lielas kreppapīra puķes, kuras viesi, svinībām beidzoties, varēja paņemt arī līdzi uz mājām. Ar ziediem, kas palika pāri, tagad ir dekorēta arī mūsu istaba. Ziedi tika taisīti pēc tā paša principa kā tie, kas pie mums pavasarī uzziedēja, tikai no kreppapīra (pirkts veikalā “Baltijas papīrs” Tērbatas/Stabu ielas stūris, 0.35Ls/rullītis). Arī šajā linkā uzskatāma instrukcija ziedu veidošanai.

022

Tā mums gāja. Adriana bija ļoti priecīga gan par svētkiem, gan par dāvanām. Paldies visiem par kopā būšanu un līdzi priecāšanos! Varbūt kāda no idejām noder arī Tev! Vēl kādas idejas, kuras esmu atzīmējusi no citiem blogiem, var apskatīties uz mana piezīmju dēļa (Pinterest).

Atzīšos gan, ka dažas dienas pirms svētkiem man bija sajūta, ka nekādu ballīti nevēlos un vispār, kāpēc mēs kaut ko tādu organizējam… Pārāk daudz stresa. ;) Bet galu galā viss beidzās labi un nākamgad, ja Dievs vēlēs, droši vien organizēsim ko līdzīgu! :)

Saulainu nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna :)

– – – – – 

Foto: Andris Sproģis (kādu nedēļu pirms ballītes, Adriana mazliet norūpējusies vaicāja: “Bet vai tētis varēs fotografēt manas svinības?” :))

10 domas par “Puķu ballīte – Adrianai 5 gadi!

 1. Izskatās un esmu pārliecināta, ka bija skaista un sirsnīga ballīte!
  Sveiciens Asrianai Dzimšanas dienā! Izrādās, ka Adrianas un Laura gaume (brāļa dzimšanas dienas) kūkas izvēles ziņā saskan!:) Biezpiena sacepums ir arī mūsu iecere!

  1. Paldies par sveicieniem un labiem vārdiem! Jāsmaida par biezpiena sacepuma vēlmēm! :) Vai jūs varat UK dabūt īstu biezpienu īstam biezpienu sacepumam?

   1. Vispār sava veida biezpienu varam dabūt, tādu kā mājas siers granulās. Bet biezpiena sacepumu gatavosim LV, jo tad būsim ciemos!:)

 2. Ļoti jauks apraksts :) un skaista tematika, noteikti pašpikošu idejas nākotnē :) Sveicieni Tev kā mammai meitiņas dzimšanas dienā :)

 3. Brīnišķīga doma par uzlīmju nodarbi, saglabāju pie “idejām ballītēm”. Lieliski svētki! Sveicieni, protams, gaviļniecei, bet vēl vairāk malači vecāki par rīkošanu.:)

 4. Evelīna, man patika kŗāšņais un veselīgais uzkodu galds,/cukini nudeles jau ir norakstiitas/,tad cenu uzliimes ir ļoti ekonomiskas un košas un ideja par lupu arī iedvesmojoša, kā arī puķes ,ko paņemt līdzi ir tik dāsni…Nu esmu tākā pabijusi ar Ariannas ballītē! paldies, ka dalies ar saviem atklājumiem :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s