Gatavs! Adventes kalendārs 2016

Ziemīgi sveicieni no mūsmājām!

Vēlējos padalīties ar mūsu šī gada Adventes kalendāru. Ideja noskatīta interneta dzīlēs un šogad likās būtu īstais laiks, lai to īstenotu.

20161127_000011-01

Doma pavisam vienkārša – katru dienu bērniem būs jāatrod (vai nu pēc principa “auksts”,”silts”,”karsts” vai arī jāizlasa kāda norāde/mīkla) iesaiņota “dāvaniņa” – grāmata – un tad mēs to kopā lasīsim.

Akcents tiks likts uz kopīgi pavadītu laiku (kā arī valodas bagātināšanu, iespējams, jaunu prasmju attīstīšanu). Grāmatas ir par Ziemasvvētku un ziemas tematiku, par manierēm un drošību. Lielākā daļa grāmatu ir no bibliotēkas un kādas aizņēmāmies no draugiem.

20161126_224631-01

Katru grāmatu iesaiņoju brūnajā papīra maisiņā (ja turziņa bija par mazu jeb grāmata par lielu, tad maisiņu sānā pārgriezu un saiņoju kā dāvanu papīrā), aptinu tematisku striķīti un uzlīmēju uzlīmīti ar attiecīgās dienas datumu, kurā dāvaniņa tiks atvērta.

20161126_225442-02

Papīra tūtas ir pirktas veikalā “Baltijas papīrs” (uz Tērbatas un Stabu ielas stūra), uzlīmītes veikalā “Tiger” (uz Dzirnavu ielas) un striķīši mākslinieku preču veikalā uz Tērbatas un Artilērijas ielas stūra. Šis viss (iesaiņojums grāmatām) kopā varēja maksāt nepilni 7 EUR. Striķīši bija dārgākie un bez tiem jau varētu arī iztikt. ;)

Un tad jau tikai saiņošanas prieks! :)

20161126_235610-03

Grāmatu idejas pirms kāda laika saliku Pinterestā, un tad vīrs ar sarakstu devās uz mūsu bibliotēku. Tā kā no mums sešiem bibliotēkas kartītes ir pieciem, tad kā reizi sanāk nokomplektēt visu nepieciešamo grāmatu skaitu. ;) Visas grāmatas, kuras bija sarakstā, uz vietas bibliotēkā nebija, bet ar bibliotekāres un vīra gādību tik sagādātas dažādas labas alternatīvas.

Lielākā daļa grāmatu ir tādas, kuras uzreiz – ar vienu piegājienu – var arī izlasīt (nav daudz teksta), bet ir arī tādas, kuras lasīsim vēl vairākas dienas.

Saiņojot grāmatas, izveidoju kalendārā arī sarakstu – kurā datumā būs kura grāmata, ņemot vērā mūsu noslodzi attiecīgajā dienā. Ja lielāko daļu dienas būs jāpavada ārpus mājas, tad sarakstā ir grāmata, kuru izlasīsim ātri, bet, ja visu dienu būsim mājās, tad stāsts būs garāks.

Tad nu gaidīsim 1. decembri, lai meklētu un lasītu pirmo grāmatu!

Bet līdz tam mums vēl jāpaspēj uztaisīt dāvaniņa kādam bērnam akcijas “Zvaigzne austrumos” ietvaros (akcija beigsies 5. decembrī, vēl nedēļa laika). Skatos, ka vairāki mūsu draugi ir jau paguvuši to izdarīt! Vai Tava ģimene arī piedalīsies?

Ar sniegotiem sveicieniem,
Evelīna :)

P.S. Maza atruna – mūsu dzīves ritms pārsvarā noris mājās, tāpēc arī šāda kalendāra izvēle. Bērni, kas lasīs grāmatas, ir vecumā no 1 līdz 8 gadiem.

6 domas par “Gatavs! Adventes kalendārs 2016

 1. Jauka doma par grāmatām kā Adventes kalendāru. Interesanti, ka ielikāt bibliotēkas grāmatas, cerams, ka termiņš pietiks ;)
  Zvaigzne Austrumos mēs nepiedalīsimies, toties otro gadu gatavojam dāvanu pakas bērniem, kuriem ir pavisam skumji Ziemassvētki Latvijā. Sākam ar sev tuvākajiem ;)

  1. Paldies, Liene, par komentāru!
   Termiņu grāmatu lasīšanai varēsim droši pagarināt. :)
   Un prieks par tiem bērniem, kuriem Jūs šogad palīdzēsiet un iepriecināsiet!
   Lai Jums skaists šis Adventa laiks!

 2. Fantastiska ideja!!! Mūsu ģimene cenšas dzīvot minimālisma stilā un šeit kā reiz ideāls variants, ko darīt ar Adventa kalendāru! PAldies!!!!! :) <3

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s