Lūgšana mūsu ģimenē

winterbeach-002

Bērniem augot lielākiem, jebkurš vecāks agrāk vai vēlāk saprot, ka visu laiku nevarēs būt tiem līdzās, lai palīdzētu, un ka nespēs tos no visa pasargāt. Tāpēc gribas pateikties Dievam, ka Viņš mums ir un, ka jebkurā brīdī varam lūgt par saviem bērniem. Tā ir aktivitāte, kas neprasa papildus līdzekļus, bet, kas var mūsu bērniem visvairāk palīdzēt, sniegt atbalstu un iedrošinājumu.

Mūsu ģimenē ir 4 bērni vecumā no 1 līdz 8 gadiem. Padalīšos ar kādām idejām no mūsu ikdienas par mūsu pašreizējiem kopīgajiem lūgšanu brīžiem. Ļoti iespējams, ka ar laiku kopīgās lūgšanu tradīcījas mainīsies.

Rīta lūgšana pie brokastīm, kuru parasti pēc pateicības dziesmas lūdz viens no vecākiem vai vecākais bērns. Pēc brokastīm cenšamies kopīgi izlasīt kādu stāstu no Bībeles. Tieši pašreiz, kamēr brokastojam, klausāmies vienu nodaļu no audio Bībeles. Vēl jāpiebilst, ka bērni mācās mājmācībā, tāpēc rīta cēliens pie brokastīm parasti ir nesteidzīgs.

Vakarā pirms gulētiešanas un kopīgas grāmatas lasīšanas (vai vienkārši parunāšanas) mēs pārrunājam dienu un katrs nosaucam kādas lietas (kādreiz nosakam arī lietu skaitu, piem., 3 vai 5), par kurām esam pateicīgi. Ja ir grūti nerunāt otram “pa virsu”, tad palaižam pa apli kādu mantiņu un nosacījums ir, ka runāt drīkst tikai tas, kuram priekšmets ir rokās. Kādreiz gadās arī tā, ka sirds ir tik pilna ar pateicību, ka bērns tikai nosaka: “Esmu pateicīgs par VISU!” Lūdzam par savām un draugu, radu, paziņu vajadzībām.

Redzu tajā ļoti lielu svētību, ka varam vakarā visi norimties un teikt “paldies Dievam” (tā mēs arī saucam mūsu lūgšanu laiku – bērnus vakarā sasaucam kopā, sakot: “Laiks nākt un teikt paldies Dievam!”) Bieži tas ir laiks, kad bērniem ir vēlme parunāt par tādiem, es teiktu, dzīves lielajiem jautājumiem.

Ja bērnam ir gadījies sasisties vai kāds lielāks pārdzīvojums, tad negaidu vakaru, lai par viņu aizlūgtu. Piemēram, bērns braucot ar riteni ir nokritis un ļoti raud, tad piesteidzos, ja nepieciešams, palīdzu piecelties (apskatos, vai brūce nav tāda, kura uzreiz būtu jāapstrādā), samīļoju, pieliku roku pie sasituma un pavisam īsi aizlūdzu, lai Jēzus dziedina.

Bērnu svētku dienās (dzimšanas un vārda dienās) jubilārs iesēžas tētim klēpī (tas var būt arī kāds īpaši izdekorēts krēsls) un tad visa ģimene par viņu pasakās un aizlūdz.
Bērniem ļoti patīk šīs personīgās lūgšanas, kurās viņi dzird savu vārdu. Šādas lūgšanas, protams, var praktizēt arī daudz biežāk nekā tikai svētku dienās.

Padalīšos ar vēl kādu lūgšanu ideju, kas varētu noderēt ģimenē.
“Lūgšana par bērnu – no kāju pirkstiem līdz matu galiņiem”. *

1. Lūdz par prātu! Lūdz, lai tavs bērns no sirds meklē gudrību un saprašanu, lai viņš novērtē zināšanas, lai viņiem ir spēja spriest un, lai viņa prāts meklē Dieva vārda patiesību. (Salamana pam. 2:1-6, 3:21, Jēkaba 1:5, Psalmi 119:97)

2. Lūdz par acīm! Lūdz, lai Dievs sargā Tava bērna acis un, lai sargā viņa nevainību. (Romiešu 16:19, Sal. pam. 4:25)

3. Lūdz par ausīm! Lūdz lai Tavs bērns ir labs klausītājs un, lai ņem vērā to, ko jūs un Dieva vārds viņam sakāt. (Jēkaba 1:19, Jesajas 55:3, Sal. pam. 8:32-34)

4. Lūdz par muti! Lūdz, lai Dievs palīdz bērnam nemelot un atturēt viņu mutes no sliktā. (Psalms 34:13-14, 19:14)

5. Lūdz par sirdi! Lūdz, lai Dievs dod bērnam priecīgu sirdi. Lūdz, lai bērns jau agri iepazīst Dievu un, lai pilnībā uzticās un paļaujas uz Dievu. (Sal. pam. 15:13, Psalms 28:7)

6. Lūdz par rokām! Lūdz, lai viņš ir centīgs tajā ko dara, lai nav slinks, lai Dievs svētī bērna roku veikumu. (Sal. māc. 9:10, Sal. māc. 11:6, Sal. pam. 10:4-5)

7. Lūdz par kājām un pēdām! Lūdz, lai viņš nestaigā grēcinieka ceļus, bet, lai Dievs dod viņam dievbijīgu dzīves ceļa līdzgājējus. Lūdz, lai Dievs vada bērna soļus, lai bērns var stāvēt stabili, lai Dievs pasargā no klupšanas. (Psalmi 1:1, 17:5, 37:23-24, 119:133, 121:3)

Ja vēl nav iepazīta grāmata “Vecāku lūgšanas spēks”, tad ļoti vēlos ieteikt arī to – gan jaunajiem, gan jau pieredzējušiem vecākiem, vecvecākiem, krustvecākiem un citiem bērnu radiniekiem, jo “nekad nav par agru un nekad nav par vēlu, lai lūgtu Dievu par bērniem” un kā rakstīts grāmatas anotācijā, “šī ir grāmata, kas palīdzēs lūgt arī tad, kad nav spēka nekam vairāk kā vien nopūtai. Lūgt nevis par savu mērķu un savu sapņu piepildīšanu bērnu dzīvēs, bet lūgt saskaņā ar Dieva Vārdu.”

Lūgšana ir liels un varens instruments vecāku rokās, ar kura palīdzību varam bērnus audzināt, sagatavot dzīvei un atbalstīt.

Lai jums svētīts laiks kopā ar saviem mīļajiem!

*Adaptēts no raksta “Pray for Your Children from Head to Toe” : http://lovinglifeathome.com/2014/01/21/pray-for-your-children-from-head-to-toe/

– – – – –

Foto: Andris Sproģis

6 domas par “Lūgšana mūsu ģimenē

    1. Man liekas, ka tas ir tuvu nereālam, ja no rīta (agri) bērniem jābūt konkrētā laikā un vietā. Tad vismaz var mēģināt brīvdienās. Vai arī jābūt radošam, kad šādu mirkli radīt. ;)

  1. Paldies! Jums ir tāda lūgšana par bērnu no matu galiem lidz kāju pirkstiem, bet mes dziedam tādu līdzīgu dziesminu “Sargi savas acis, visur neskaties…. ” par prātu, acīm, ausim, rokām, kajam un sirdi. Bērniem ta ļoti patīk.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s