Ceļojums Saules sistēmā. #fotostāsts

Vakar kopā ar zinātkāriem bērniem devos ceļojumā Saules sistēmā. Nodarbība notika Montessori attīstības centrā. Šajā blogierakstā īss fotostāsts iedvesmai. Varbūt kāda ideja noder arī Tev, darbojoties ar bērniem.

001

Attēlā ir redzama planētu parāde – planētas ir sastājušās it kā uz vienas līnijas. Kādā informācijas avotā var lasīt, ka planētas šādi izvietojušās 561. gadā pirms Kristus un nākamā reize, kad tās līdzīgi “sastāsies”, būs 2854. gads! To izlasīju šeit.

Kopā ar bērniem izmēģinājām rotēšanu ap Sauli un savu asi. Brīžiem pat sareiba galvas. :) Iedvesmai kāds video no YouTube:

Lai varētu vēl labāk atcerēties, kura planēta kurai ir kaimiņos, bērni, mammu atbalstīti, veidoja plakātus, kurus pēc tam pielikt istabā pie sienas.

004

Mārča (4 g.v.) plakāts izskatās šādi:

003

Paldies bērniem un mammām par jauko kopā būšanu! Prieks par bērnu interesantajiem jautājumiem, kurus aicinu arī pierakstīt, lai vēlāk varētu kopīgi rast atbildes vai vienkārši brīnīties, cik lieli un dziļi ir viņu bērnu jautājumi.

Šorīt epastā izlasīju ļoti jauku atsauksmi par nodarbību no J. (5 g.v.) mammas: “Liels paldies par vakardienu. J. kā iekāpa mašīnā, tā uzreiz tētim paziņoja: “Tēti! Tur nemaz nebija garlaicīgi!” Nezinu, ko viņš bija gaidījis, bet rezultāts ir labs. Tie planētu nosaukumi gan vēl jūk. Sarkanā planēta un Zeme, protams, ir atpazīstamas. Vakar vēl labi sanāca, ka uz brītiņu tika satikti vecvecāki un tad arī tiem tika prezentācija. Un ar visu teātri par griešanos ap Sauli. Mums bija tiešām noderīgi un J. daudz kas aizķērās galvā. Tagad vēl kādu laiku malsim šo tēmu. :)”

Pirms laba laika blogā dalījos ar mūsu Saules sistēmas modeli. Viktorijas blogā atradīsi idejas filcētām planētām un arī kartīšu materiālam.

Lai izzinošs nedēļas turpinājums un līdz nākamajai reizei!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

P.S. Priecīgi sveicam Montessori attīstības centra vadītāju Olgu un viņas ģimeni ar dēliņa piedzimšanu! :)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s