Dabas detektīvi – kā mēs koku lapas pētījām

Tūlīt jau vasara, pie mums viss ir zaļš un plaukstošs. Koku lapu zaļums vēl tik svaigs! Iepriekšējā rudenī kopā ar bērniem pētījām lapu plātnes. Šajā ierakstā padalīšos ar to, kā mums toreiz gāja, jo tagad kokiem atkal ir lapas un drīz būs arī brīvlaiks. Varbūt šī ideja noder kādai jaukai un izzinošai pēcpusdienai.

[To read in English click here: https://flockmen.com/blogs/from-parents-to-parents/love-autumn-get-exploring-leafs-with-children]

Kādā saulainā rudens pēcpusdienā prātā ienāca doma, ka gribētu vērst savu bērnu uzmanību uz to, ka ne tikai koku lapas ir dažādas, bet arī to malas ir tik dažādas. Vienas ir gludas, citas ir viļņainas, citas kā zāģītis, …  Mūsu bērni mācās mājās (mājmācībā), tāpēc kādreiz arī vienkāršas pastaigas var izvērsties par mācību stundām brīvā dabā. Tā nu šoreiz ar bērniem devāmies pastaigā, kuras laikā meklējām un pētījām lapu malas.

Atradu internetā kādu dokumentu, no kura varēju izdrukāt lapu ar 9 lapu plātņu veidiem.img-1

Sagriezu to.

002

Un sagatavoju “spēli”, kurā katram bērnam jāizvelk divas lapiņas un jāatrod tādas lapas, kuru malas izskatās tā, kā ir uzzīmēts uz viņu izvilktajām lapiņām. 

003

Pirms spēles spēlēšanas iepazīstināju bērnus ar to, kas man ir rokās teikdama, ka šeit ir uzzīmēti dažādi veidi, kādas var būt lapām malas. Ka piemēru parādīju vienu no vienkāršākajiem – pavisam gludo – ceriņa lapu.

004

Tad arī bērni sāka “spēli” – izvilka katrs savus uzdevumus un meklēja lapas.

005

Es pati neesmu liela lapu plātņu malu eksperte, tāpēc pati kopā ar bērniem devos pētīt lapas un gribu iedrošināt arī Tevi – ja arī nezini visas atbildes, nebaidies kopā ar bērniem izzināt un uzdot jautājumus. Kaut vai tikai “pamest” jautājumu gaisā!

Lapas tika meklētas gan tuvu, gan tālu – piemājas dārzā un mežā. Diezgan ātri bērni atrada lapas, kas bija līdzīgas uzzīmētajām, bet kā jau minēju, tad es pati liela eksperte neesmu un par visiem viņu atnestajiem variantiem nebiju tik droša, bet nekas … uz lapu plātņu malu dažādības pasauli durvis atvērtas tika. :)

Pēc tam aicināju bērnu lasīt gan interesantas, gan vienkāršas lapas.

Tad, kad nonācām spēļu laukumā, mazā brālīša rati bija pilni ar lapām. Izlikām tās uz bruģīša.

010

Un centāmies tās sagrupēt. Izmantojām bruģi kā “rūtiņas”

011

012++

013

Galu galā mūsu lapas tika sakārtotas šādi.

014

Mums grūti gāja ar lapu, kuras plātnes mala ir ieritināta (1. zīmējumā nr. 9). Tā arī neatradām. Bērni gribēja visas izžuvušās, sausās un saritinājušās rudens lapas likt šajā kategorijā. :)

Lai jums skaists maija noslēgums – izlaidumi un brīvlaika sākums!

Baudiet vasaru un dodieties ar ģimeni pastaigās! Ja jums nav spēka domāt par kokiem, stumbriem, lapu plātnēm un visu pārējo, tad vienkārši baudiet svaigo gaisu, skaisto dabu un viens otra klātbūtni! :)

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

3 domas par “Dabas detektīvi – kā mēs koku lapas pētījām

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s