Andrejs un matrjoškas (un vējbakas)

Andrejs turpina darboties – šoreiz ar matrjoškām. Sākumā visas tika atvērtas un par katru no lellītēm Andrejam bija neviltots prieks – kā tas var būt, ka lellītes ir iekšā viena otrai? :)

IMG_0327+

Andrejam arī labi izdevās salikt atpakaļ kopā īstās lellīšu pusītes.

AndrejsMatrjoškas

Un tas nemaz nav tik viegli – sakoordinēt rokas un acis, atrast īsto lellīšu pāri un salikt tās kopā. Jo vairāk bērns ar šādu materiālu darbosies, jo labāk attīstīs spēju koncentrēties un precizitāti.

IMG_0290+

Tādas mūsu lellītēm sejas. Draudzene ar Adrianu izsprieda, ka divas izskatās dusmīgas, divas priecīgas un viena – skumīga. :) Šīs lellītes pirms ~2 gadiem pirku veikalā Tiger (ja pareizi atceros, tad par 3 Ls). Pirms tikpat ilga laika matrjoškas redzēju arī pretī Rīgas autoostai vienā no kioskiņiem (tajā pusē, kur tramvajam pietura) – daudz un dažādas (no 5 līdz 10 Ls).

IMG_0297+

Lellītes var kārtot pēc auguma. Andrejam par šo vēl nav interese (lellītes rindiņā pēc auguma saliku es :)). Andrejam pašreiz aktuāli ir visas attaisīt vaļā (izmētāt) un tikt līdz mazākajai.

IMG_0299+

Kad darbiņš pabeigts, tad jāsarullē paklājiņš. 1-2-3 un gatavs! :)

AndrejsUnPaklajins

Tā gan ir optiskā ilūzija – es salocīju paklājiņu un ieliku to Andrejam rokās. :) Šī prasme ir apgūstamo sarakstā.

Un jā, aprīļa sākumā Adrianai, Niklāvam un Adrejam visiem bija vējbakas – vienlaicīgi. Paldies vīram, kurš “iznesa” to lielāko smagumu, jo dienās, kad lielajiem bērniem bija visgrūtāk, es mācījos ģeometriju pēc Montesori metodes. Bloga Mammas rokas Lainei bērni ar vējbakām slimoja iepriekšējā gada vasarā. Viņas blogierakstus par šo tēmu īpaši atzīmēju/piezīmēju, lai tad, kad rastos vajadzība, varētu tos pārlasīt. Iztikām bez briljantzaļā – Niklāvs atteicās, ka viņam vispār kaut ko smērē. Adriana un Andrejs atļāva uzlikt smēri, kura ir lietojama arī tad, kad iekoduši odi (niezes mazināšanai). Andreja pēdējās slimošanas dienās izmantoju arī PoxClin vēsās putas, kuras man iekrita rokās (to cena ir no 11 līdz 13 Ls par 100ml). Jā tieši tā – iekrita rokās. :) Andrejam vienīgajam pumpas bija arī uz lūpām, mēles (1), augslejām un smaganām. Divas naktis bija ļoti nemierīgas. Bet, paldies Dievam, tagad esam veseli un esam jau apskatījušies, vai pavasaris patiešām ir atnācis. Adriana pastaigas laikā teica – cik forši ir iziet ārā!

Tad nu iesim ārā un baudīsim pavasari!

Un, starp citu, tieši šodien pirms gada jūs tikāt iepazīstināti ar blogu “Mammas smaids”. Pirms tam rakstīju blogā ar nosaukumu “Evelīnas blogs”. Tātad šodien ir svētki, tāpēc mums ir iemesls svinēt, apēdiet kaut ko garšīgu un piedomājiet par “Mammas smaidu”! :)

Ineses blogam “Are You Happy?” dzimšanas diena bija aizvakar un Inese saviem lasītājiem piedāvā arī iespēju laimēt blogdāvanu!

Ar sveicieniem,
Evelīna :)

6 domas par “Andrejs un matrjoškas (un vējbakas)

 1. Sveiciens Bloga jaunajam nosaukumam un dizainam! :) Paldies par sasaiti uz manu blogu!:) Un tiešām – paldies Dievam, ka esat atkal veseli! Mēs izslimojām vējbakas pagājušā gada februārī, pie tam es nebiju slimojusi bērnībā un saslimu,kad gaidīju Markusu. Izklausās trakāk nekā ir, bet vējbakas tomēr labāk izslimot bērnibā, jo man vajadzēja lietot zāles un smēres vismaz nedēļu. Starpcitu, Anglijā neviens bērnus ar briljanta zaļo neziež, izmanto tikai smēri vai losjonu pret niezi. Un, ja nav t, tad tāds raibs var droši iet ārā un uz bērnudārzu vai skolu. :)
  P.S. Optiskā izlūzija ļoti pārliecinoša.:) Es noticēju!:)

 2. uh, mani biedē šitie visi (vējbakas, masalas utt.) :) bet gan jau, ka tas viss vēl priekšā :)
  Par matroškām- es pati esmu par tām sajūsmā, man ir divi komplekti no Krievijas atvesti :)

  1. Man liekas, ka nav tik traki, bērni godam izslimoja – bija ļoti saprotoši un sadarboties griboši (lielākie).
   Ooo, Tavējās matrjoškas no Krievijas varētu būt ļoti skaistas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s