Jaunie grāmatplaukti

Mans pats pirmais bloga ieraksts bija par lasītprasmi un grāmatplauktiem un par to, ka bērna (un arī pieaugušā) vēlmi lasīt var veicināt tas, ja grāmatas ir izkārtotas tā, ka ir redzams tās pirmais vāks, nevis tikai muguriņa. Tad nu arī mūsu mājās ir tapuši šādi plaukti.

Bookshelf-1

Kā novēroju praksē, šādi izkārtotas grāmatas daudz vairāk piesaista uzmanību un rada bērnos interesi. Blakus šiem plauktiem ir pufs jeb sēžammaiss un bērniem itin bieži patīk paņemt kādu grāmatu un, tajā iekārtojoties, palasīt.

Pirmais plaukts pagaidām ir vairāk pakārtots Niklāva interesēm. :)

Bookshelf-2

Otrajā mums stāv garīgā literatūra jeb grāmatas, kurās ir stāsti, kas liek domāt par garīgām vērtībām.

Un trešajā plauktā ir lielā izmēra grāmatas. Grāmata “Zili brīnumi” Niklāvam tika uzdāvināta dzimšanas dienā. Tiešām jauka (katrā lapā pa krāsainai bildei un īsam tekstam ;)) – man pašai ļoti patīk.

Bookshelf-3

Ideju, ka grāmatplauktiem varētu izmantot bilžu statīvu no veikala IKEA, mums ieteica Dārta. Paldies! Mūsu izvēlētie plaukti ir 55 cm gari. Un šie plaukti ir nopērkami par, manuprāt, ļoti labu cenu.

Grāmatas, kuras tiek izkārtotas plauktos, tiek mainītas. Interesanti vērot, ka bērni izmaiņas uzreiz pamana un vēlas ar jauno grāmatu (vai labi aizmirstu veco :)) iepazīties.

Jauku svētku nedēļas turpinājumu vēlot,
Evelīna

P.S. Pirms gada mēs šādi gatavojāmies 18. novembrim, svētku dienā kopā ar radiņiem spēlējām šo spēli un priecājāmies, ka viens par otru uzzinām jaunas lietas. Ēdām arī gardu želejkūku. :)

Lai skaista mums visiem Latvijas dzimšanas diena!

Kuka-latvijai-2

Viena doma par “Jaunie grāmatplaukti

  1. Skatos ar “baltu skaudību” – mums pie šādiem plauktiem vēl netikt-nevaram neko pie sienām stiprināt :( BET, kas man ļoooti iepatikās un mēģināšu īstenot mājās – izlikšu tikai dažas grāmatas viņai plauktā..jo šobrīd tur ir tiiik daudz, ka es pati pat nespēju izsekot un Emīlija vēl jo vairāk…Un “Zili brīnumi” ir arī mūsmājās…vienu laiku Emī man dikti bieži prasīja, lai es “pastāstu, kas tur ir”!! It īpaši viņai patika par nokārto un pacelto galvu, kā arī ekspetiments ar “diviem deguniem”! :)) Lai jauka lasīšana ;)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s